Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Marko_ #9269 üzenetére

    A Q80-at hallottam, de úgytudom annak ugyanaz a főegysége és a mélye, csak nincs hátsó hangfal.
    "Na jó, de itt a soundbarok a fő téma. :)"
    Már írtam, hogy a soundbar, az egy egydobozos modern házimozi, amiből már kivették az optikai meghajtót, és az első hangfalakat amiket régen külön helyeztek el, azokat beleöntötték egy műanyag rúdba. Szóval nem egy új technológia vagy ilyesmi, csak megcsinálták praktikusabban az elhelyezést.
    Szóval szerintem igenis korrekt dolog összehasonlítani a régi egydobozos rendszerekkel, hiszen majdnem ugyanarról beszélgetünk, csak más alakzatban, illetve ugyanazokról a márkákról is van szó, semmi spéci audiomárka nem került szóba.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz aerosmith #9272 üzenetére

    "Nem tudom eldönteni hogy komolyan gondolod vagy trollkodsz."
    Teljesen komolyan gondolom, amit írok. Nem trollkodni jöttem ide.
    De gondololj csak bele, attól, hogy egy 1m-es rúdban elhelyeznek 10 hangszórót....elhelyezhetnek 20-at is, akkor sem tudják azt kikerülni, hogy a rendes sztereo tered sem lesz meg, hiszen egy pontból jön a hang. Nem vagyok soundbar ellenes, nekem is van soundbarom...tud is dinamikusan szólni stb...de maga sztereo tér nem tud kialakulni, ha egy pontból jön a hang. Nem tud egy film alatt olyan tér létrejönni, mint amikor elhelyezel 2 hangszórót egymástól 3m távolságra, és az esemény egyszer balról, egyszer jobbról történik. A soundbarból minden elölről fog jönni.
    Nem a hangszórók számáról van szó, lehet 1m-en belül 50 is, de akkor sem lesz meg a sztereo tér. Dinamikusan, ütősen szólhat, de a hang akkor is egy helyről fog jönni.

    "hogyan jöjjön ki belőle az ATMOS 7.1.4 tér"
    Nem jön ki belőle hidd el. Más dolog, hogy dekódolja azt a formátumot, és másik dolog, hogy Te azt ki is hallod belőle. 2 különböző dolog. Gondolj csak bele FLAC zenét hallgatsz 50 ezer Ft-os audio cuccon. Lehet, csak nincs értelme. Lehet, hogy dekódolja, de kihallani nem fogod. Ugyanez van az Atmossal is. Jó dolog, hogy dekódolja, hallod a hangot, de ne hitesd el magaddal, hogy Te Atmos mozizásban részesülsz.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Habell #10098 üzenetére

    Ahogy előttem is írták, próbáld meg helyezgetni. Jól látom, hogy előre szól a mélynyomó? Nálam mindig azok voltak a legrosszabbul teljesítőek. Persze nem kell pánikba esni, fordítsd el 90 fokkal és lehetőleg valamilyen tárgy felé(vagy fal) nézzen 50-60 cm távolságra. Alapból is vannak ugye oldalra szóló mélynyomók, vagy éppen lefele nézők. Furcsán hat a szemnek elsőre, de csodákra képes.
    A csúszást pedig tudod szabályozni a TV hang beállításnál egy szűk tartományban, nálam -5 és +15 érték között. Ha tippelnem kellene, akkor ezek " adott érték x 10ms"-ot jelenthet, de ez csak tipp.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz zsole84 #10368 üzenetére

    Az SN4 az 2020-as kiadás, az SL4 az pedig 2019-es kiadás. Mivel mindegyik 4-es széria, nagy különbségek nem szoktak lenni: néhány funkció, esetleg +- HDMI csatlakozó a változás. Hangban is általában hasonlóak, mivel kisebb különbségekkel ugyanarról van szó. Azt jó tudni, hogy azért hangban nem mindig az újabb kiadás a jobb. Mivel árban feljebb tolódtak az árak, és a drágát is el kell tudni adni, sok esetben visszabutítás történik az alsóbb kategóriában. Ha " túl jó" lenne ez, ki venné meg a 300.000 Ft-osat? A 2013-as LG 3-as szériás soundbarom (LG NB3531a) nem szól rosszabbul, mint a 2017-es LG 7-es szériásom(SJ7), ami dupla annyiba került.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz zsole84 #10370 üzenetére

    Amúgy az SN4-be már tettek HDMI csatlakozót, a régebbi SL4 csak optikai csatlakozóval rendelkezik.
    Én csípem az LG-t mindenbe, de nem feltétlenül ragaszkodnék audio téren a márkához jelenleg. Régen voltak kiváló audio cuccai a cégnek (pl. LG J10HD 2.1 szett), de jelenleg nem biztos, hogy jó választás. Ezen az árszinten jelen pillanatba a Samsungot jobban dícsérik. Most nézem az SN4 árukereső véleményeket, hát ott is azt jegyzi meg 4-ből 2 hozzászóló, amit én is írtam, hogy a régebbiek jobbak voltak.
    Én ehhez a 60.000 Ft-hoz mindenképpen gyűjtenék még kicsit, és valami Samsungot vagy Magnat SBW250 körül nézelődnék...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Mauzes #10375 üzenetére

    1. Szerintem az olcsóbb rendszereken azzal próbálnak "nagyobb hatást" elérni, hogy szándékosan kicsit halkabb a beszéd, majd az effekt/dübörgés nagyobb, mint kellene, így egy gyengébb rendszer úgymond hatásosabbnak tűnik, hiszen az emberek nagy részének(!sajnos) csak az határozza meg a minőséget, hogy mennyire nagy a mély. Ez addig jó, amíg valaki mutogatásra használja a rendszerét, de amikor rendszeresen változtatnia kell a hangerőt, vagy éppen nem tud este 22:00 után TV-zni, mert feljön a szomszéd akkor már idegesítő lesz.
    Itt még arról beszélek, amikor még hallgatható, csak nincs arányban a beszéd/effekt.
    2. Amikor gyengébb a hangkeverés a filmben, jellemzően magyar szinkronnál, ott is meglehet ez a hatás. Hogy miért, az jó kérdés...miért gyengébb több filmnél a magyar DD5.1 sáv, mint az angol DD5.1? (DTS-nél talán nem annyira jellemző, hogy a magyar gyengébb lenne, de persze jóval kevesebb is a magyar DTS, de mindenesetre DTS-nél én kevésbé vettem észre.) Szóval ez utóbbi is jó kérdés, csak nincs válasz...

    "- A jelenség miért csak a források egy (kisebb) részénél jön elő? Ha sztereó a soundbar, miért nincs meg a hangerő különbség minden egyes 5.1 vagy surround hangformátumú forrásnál?"
    Szerintem azért csak a filmek egy részénél jön elő nagy mértékben a probléma, mert a baj akkor van, ha az első két feltételezésem együtt jelentkezik. Gyenge soundbar+ jó keverés esetén kevésbé, ahogyan jó soundbar+gyenge keverés esetén is kevésbé feltűnő. A nagyobb probléma akkor van, ha a soundbar sincs a helyzet magaslatán + a keverés is gyatra, ha ez összeadódik, akkor van a nagyobb baj, akkor jönnek ide a kérdések.

    "- A tévé saját hangszórójával miért nem jön elő a jelenség? Minden tévének van center hangszóró része?"
    Beállítod a hangerőt a beszédérthetőségre, de a TV hangszórója az effekteknél mély hiányában nem fogja kibontani a falat. Így nem olyan feltűnő.

    "Erre kb az szokott a mondás lenni, hogy ez az adott soundbar hibája, mert csak sztereót tud és nincs benne dedikált center."
    Igen, ez szokott lenni a válasz, ami elnézést, de baromság, amit már korábban le is írtam. Valószínűleg szándékosan nincs a center hangereje belekeverve hangos(abb)ra a bal-jobb csatornába, hogy vedd meg a drágább 3.1-et. Amúgy simán megtudnák csinálni, hogy a kikevert középső csatorna hangereje is állítható legyen a bal-jobb csatornában, csak ugye nem ez az érdek, hanem hogy vedd meg a jobbat. Hiszen gondolj bele: a soundbar, attól hogy 2.1-es, ettől még nem vesznek el a hangok az 5.1-hez képest: hátsó bal csatorna az bal elsőről szól, a hátsó jobb csatorna az első jobbról, a center pedig első bal-jobbról szól. A gyártó meghatározott egy dB szintet a hátsó és középső hangokra, hogy azok milyen arányban szólaljanak meg elölről. Ezek hangosabbak, halkabbak, vagy éppen változtathatóak is lehetnének, ha azt akarná. Csak nem akarja...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Vastika #10381 üzenetére

    #10379 Mauzes és #10381 Vastika
    Ha megdobtok priviben konkrétan melyik film és milyen verziójáról van szó, akkor ránézhetek nálam jelentkezik-e. Megnézem a csúcskategóriás egybeszetten is(ami valóban csúcs, nem csak a marketing szerint), illetve megnézem a külön komponensekből összerakott házimozimon is, amit 2.1-ben használok.

    #10379 Mauzes
    Azért a tesztekkel óvatosan. Elsősorban Neked kell, hogy jó legyen, nem a tesztelőnek. Másik dolog, hogy Nálad teljesen másképpen fog szólni, mint a tesztelőnél.
    Nem akarok részletesebben belemenni, de "ismertebb" külföldi tesztoldalak olyan dolgokat írtak hangcuccokról, aminek én teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam. Egy egészen jól összerakott LG-t (szerintem a valaha gyártott legjobb LG rendszerek egyike hangminőségben) lehúztak "átlagos hangminőség"-re, addig egy sokkal gyengébb LG aramidszálasat, ami az előbb említettnek a nyomába sem ér, azt pedig kinevezték az év legjobb házimozijának(persze egybeszettes kategóriába, akkor még voltak). Ennyit ér a tesztjük. Persze valamilyen szinten tájékozódni kell, de a hangrendszer az, aminél nem tudsz száraz adatokra támaszkodni, vagy éppen mások véleményére. Neked kell kitapasztalni, hogy mi jön be.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Mauzes #10391 üzenetére

    Most értem haza, az volt az első, hogy megnézzem.
    - Edifier Luna E25HD sztereo 2.0. Ezen valamit valóban éreztem abból amit írsz, bár lehet amúgy betudtam volna annak az egészet, hogy mivel zenés filmek, ezért kicsit előtérbe helyezték a zenét, hogy direkt kicsit hangosabb legyen. Azért nincs szó nehezen érthetőségről, bár valóban valamennyire nagy a különbség beszéd és zene között: főleg A Star is Born alatt. Ezt a hangrendszert amúgy az egyik PC-mhez használom, alapból a középső csatornára MPC-ben "+4 dB" volt állítva(tehát ennél valóban számítottam, hogy kicsit jelen lesz, mivel tudtam, hogy ez ilyen hangfal, aminél egyes filmeknél tényleg jelen van a probléma), de szándékosan visszavettem nullára, így sem volt vészes, bár ha éjjel nézném valóban állítgatni kellene a szomszédokra való tekintettel. Szóval mondjuk úgy, hogy közepesen van jelen.

    - LG HT33S 2.1 (Specially tuned by Mr. Mark Levinson): sokat nem tudok róla írni. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a leghatározottabb vagy legkarakteresebb rajta a beszéd, de igazából nem volt semmi gond: érthető beszéd, dinamikus hang.

    - Sony DN1080 erősítő (2.1-nek beállítva az erősítő) + KEF T-101WH hangfal + Jamo S810 mélyláda. Teljesen ugyanaz az arány, ugyanaz a hatás, mint az LG HT33s rendszeren.
    Egyébként az LG is nagyon komoly rendszer, nem szabad a kinézetéből kiindulni. Nem tud olyan hangerősségig nyilván elmenni, mint a Sony-KEF-Jamo rendszerem, vagy éppen hamarabb szétesik a hangkép magasabb hangerőn, ahol persze már nem is lehetne tartósan hallgatni, de simán megállja a helyét egy ilyen külön komponenses rendszer ellen is. Ez más kategória, mint ezek a mai soundbarok.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Gino20 #10488 üzenetére

    Kicsit hozzászólnék ez miatt amit írtál, (illetve én milyen hangrendszereket vettem az utóbbi időben):
    "szét lehet ,,húzni" megkapva így egy tényleges stereo hangképet".
    Nekem is ez a bajom a soundbarokkal. Magasabb árkategóriában hiába szól jól, ha nem kapod meg a rendes sztereo teret. Ez miatt sokáig használtam egy LG SJ7-es soundbart, itt a sztereo hangfalak (szétszedhető)külün-külön elhelyezhetőek voltak megfelelő távolságban. Nekem tetszett ez a rendszer, jobban betöltötte a szobát hanggal. Inkább a mélye nem volt az igazi. No persze nem az erősségével volt gond, hanem "egyszólamú" volt. Különböző hangerősséggel tudott szólni, de mintha csak egy frekvencián szólt volna. Vagy szól vagy nem. Ezért váltam meg tőle.
    A JBL-es megoldás pedig furcsa számomra: oké, nem hallottam itthoni körülmények között, de hátulról megkapom a hátsó sztereo hangképet, de elölről ugyanúgy egy szűk helyről jön a bal-jobb csatorna hangja. Ez sem az igazi számomra...

    Nekem egy jó 2.1-es rendszerre volt szükségem. Nem kell semmilyen hátsó hang, nem kell külön erősítő sem, csak egy erős sztereo tér mélynyomóval. Így kezdtem el azt is nézni, amit írtál: Audio Pro A26, Magnat Multi Monitor220 illetve HECO Ascada 2.0. Azt tudni kell, hogy ezeken az aktív hangfalakon korlátozottak ezek a digitális csatlakozók, mivel így nem kell gondolom licenc díjat fizetni. Hiába az optikai csatlakozás, vagy az A26-oson a +HDMI bemenet, mindegyik csak PCM jelet fogad. Ez kicsit rosszabb minőségű, mintha maga a hangfal dekódolja ki a DD5.1 vagy DTS5.1 jelet. Van olyan régebbi prémium minőségű cuccom, ami fogadja optikán a DTS 5.1 jelet is, és ha a TV-vel konvertáltatom a hangot PCM jellé, akkor egy árnyalatnyival rosszabb minőséget kapok, mintha a hangrendszer közvetlenül megkapja a DTS jelet. Nem kell persze nagy dologra gondolni, olyasmi, mint amikor egy eredeti nyelvű filmet általában átvált az ember magyar szinkronra, nem vészes, de hallható a különbség.
    Ezért esett a választásom a HECO Ascada 2.0 rendszerre, mivel ez USB DAC-al is rendelkezik és természetesen filmezéskor ezen használtam. Egy Jamo S810-et vettem hozzá mélynek. Így nézett ki a rendszerem: laptopból HDMI kábel be a fullHD TV-be, USB csatlakozóról ment a hang a HECO Ascada-ba, aminek a mély kimenetén volt a Jamo S810. Nagyon ütős kis rendszer, nagyon szerettem.

    Aztán nemrég történt kisebb változás, haladni kell a korral. 4k TV lett, ezt már nem akartam laptopról etetni, egyszerűbben akartam megoldani, ráadásul HDR és DV beállításokkal szórakozni....szóval kénytelen voltam elmenni a külön komponenses rendszerek felé, aminél médialejátszó lesz a forrás. A Cantonnak van néhány olyan aktív hangfalja, ami kezeli a DD és DTS hangsávokat közvetlenül optikán és HDMI-n, viszont nem akartam helyhiány miatt ilyen nagy állóhangfalakat nézegetni.
    És most érkeztem el oda, hogy amit választottam elégedett vagyok vele: normális sztereo tér, dinamikus hang, bőven van tartalék, nem kell méteres hangfalakat nézegetnem....
    Soundbartól indultam, de sajnos nem úsztam meg a külön komponenses rendszert, amitől mindig féltem. Nem bántam meg, a hang is végre olyan, amilyet szeretnék, és még jól is néz ki (számomra):
    Sony DN1080 erősítő+ KEF T301WH front + Jamo S810 sub.
    kép1
    kép2
    Régebben amúgy voltak minőségi, előre összeállított 2.1 hangrendszerek: LG J10HD, Panasonic SC-PTX7 stb...de sajnos ezek nem lettek népszerűek az áruk miatt, inkább vették az emberek a fele-harmad ennyibe kerülő 5.1-eseket, amik persze sokkal rosszabbul szóltak. Így hamar kikoptak. Na mindegy is, a lényeg az, hogy én így oldottam meg a hangzást egy olyan helyen, ahol helyhiány is van, de mégis kell az a normális sztereo tér a legjobb minőségben, amit kilehet hozni, méteres hangfalak nélkül.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Gino20 #10492 üzenetére

    "sztereóhoz 7 csatornás AVR"
    Később mégiscsak benne van a fejlesztés lehetősége. Illetve talán ezt ahhoz lehetne hasonlítani, mint amikor voltak a 3D TV-k, és valaki ilyen igénnyel akart TV-t venni:
    - Legjobb képminősége legyen, de 3D és SMART nem kell.
    - De olyan nincs, mivel felsőkategóriás TV-t nem kapsz 3D és SMART nélkül, kikell fizetni azt is, ha jót akarsz.
    Tehát ha jobb hangminőséget akarsz, hiába nem használod, akkor is kikell fizetned a több csatornát. Ráadásul ugye most örül valaki ha kap erősítőt. Marantz NR1200 is jó kis sztereo erősítő lett volna, de szintén, mint az akítv hangfalak, csak a TV PCM hangját kezeli sajnos.
    Használt piacról is sokat lehetne írni. Aki tudja mit kell megvenni, 10-20 ezer Ft-ért szerencsével olyan cuccot tud venni, ami hozza egy új 300-400 ezres audio rendszer szintjét, és ez nem vicc. De tudni kell mit veszel meg, illetve benne van az, hogy átvernek, mert hibás. Ez is az a kategória, hogy meglátod apróba, és rögtön azt kérdezed magadtól: "De ez miért ad el egy ilyen rendszert, talán hibás?" De ott motoszkál benned, és ha nem? Na hagyjuk, erről is lehetne jó sokat írni :))

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz sToOrm01umbb #10602 üzenetére

    LG-nél úgy szokták megoldani az ilyet, hogy természetesen hallható.
    A filmben lévő bal hátsó csatorna hangját megszólaltatja a a soundbar bal első hangszórójából, a jobb hátsó hangokat a soundbar jobb első hangszórójából.
    Ha nincs középső csatorna, akkor pedig azt is kiteszi a bal első/jobb első hangszórókra.
    Feltételezem, sőt biztos, hogy ez a Samsungnál is így működik.
    Néztem az online használatit, de nem tér ki semmi ilyesmire.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz pinnacle #10654 üzenetére

    A Cantonnak vannak HDMI bemenetű hangfalai, ráadásul DD és DTS díjakat is kifizetik, tehát nem csak PCM jelet dolgoznak fel, hanem a DD és DTS jelet is.
    Talán az egyik legolcsóbb. Persze van jóval drágább is.
    Az Audio Pronak is vannak HDMI-s hangfalai, de csak PCM jelet dolgoznak fel, ezért egy optikai kábelhez képest semmi előnye sincs. Kisebb verzió Audio Pro A26, nagyobb AudioProA36.

    #10656 cigam

    "Milyen pluszt ad az, hogy HDMI bemenet van a hangfalon? Miben másabb/jobb(?!) mint amikor toslink/spdif csatlakozáson keresztül kapja a jelet?"

    Ha csak PCM jelet fogad, akkor semmiben sem jobb. Viszont ha fogadja a DTS és DD jelet közvetlenül, akkor árnyalatnyival jobb hangminőséget kapsz, ha a hangfal/erősítő dekódolja a DTS és DD hangot, mintha a TV vagy médialejátszó kimenetét konvertátatod PCM-re, és azt küldöd ki. Nem mondom, hogy óriási a különbség, de hallható. Igazából
    talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a filmek többségénél átkapcsolsz magyar hangsávról eredetire. Valaki nem hallja a különbséget....másvalaki meg elvan ámulva, hogy hogyan lehet ekkora különbség. Sajnos tényleg leszoktak az aktív hangfal gyártók a DTS és DD díjak fizetéséről, így tényleg 1-2 darabtól eltekintve szinte csak a PCM jelet kezelik az aktív hangfalak optikai bemenete is.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz cigam #10658 üzenetére

    TV típusa válogatja, hogy éppen hogyan nevezik azt, hogy kiküldöd a DD/DTS jelet, vagy éppen PCM-et akarsz kiküldeni. Gondolom van TV, ahol közvetlenül van ilyen megnevezés...de lehet nem mindig egyértelmű: a "régebbi" LG-men először nem értettem, hogy a hangkimenet:
    -LG hang szinkronizálása Optikai
    -Optikai kábel/HDMI ARC
    Szóval, hogy mi értelme az elsőnek, hiszen ha a másodikat választom ki, az mindenre jó, ha optikai kábelt használok arra is, ha HDMI-t arra is. Azt hallottam, hogy van árnyalatnyi előnye a 2. verziónak. Később jöttem rá, hogyha az elsőt választom, akkor nem villan ki semmi az erősítőn, ha pedig a másodikat, akkor megjelenik a DTS/DD felirat. Szóval az első az a PCM hang konvertálás.

    A potyautas filmet néztem pár napja:
    640Kbps 5.1 magyar/angol hangsáv. Elég durva különbség volt az angol javára, pedig nem kellene lennie. Nem tudom legtöbbször miért kapunk gyengébb verziót. Bár a DTS-es filmek ritkábbak, de ott annyira nem tűnt fel ez a lebutítás, mint DD filmek estében. Persze mivel sokkal kevesebb van, így nem lehet ebből kiindulni. De én ezt vettem észre.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz pinnacle #10660 üzenetére

    Bizonyos eszközök között optikai kábelen keresztül is működhet a vezérlés, de persze biztosra nem lehet menni.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz pinnacle #10662 üzenetére

    Igen, működhet bizonyos eszközök között. Nagyon az terjedt el, hogy nem működik valami miatt...
    De amúgy azon is összevitatkoztam már pár emberrel, hogy azt állították, hogy az optikai kábel csak sztereo jelet visz át. És ott állnak velem szemben 5-en, hogy baromságokat beszélek, hogyan vinne át az optikai kábel DTS5.1 jelet, arra való a HDMI.
    Az egy dolog, hogy nem elterjedt a TV-k optikai kimenetén a DTS jel: a Samsung már évekkel ezelőtt szakított a DTS-el, már az LG is, szóval talán már csak a Sony és a Philips TV-iben van jelen....bár a Philips esetében nem tudom az optikán is megjelenik-e a DTS jel, vagy csak a HDMI kimeneten....a lényeg hogy igaz, nem elterjedt, de attól még átviszi az optika.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Mauzes #10684 üzenetére

    Valószínűleg inkább bevállalja a több kábelt és macerát továbbra is, mint a soundbar rosszabb hangminőségét.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezu20 #11983 üzenetére

    Ennek a mélynyomója elölről nyomja a mélyhangokat?
    Nálam például az egyik szobába nagyon nem működnek az előre felé néző mélynyomók. Próbáld ki, hogy sarokba helyezed el és legyen 30-40 cm-re előtte valami bútor.

    Vagy azt is csinálhatod, nálam régebben működött ez LG SJ7 esetében (MM-ban nagy térben nyomta a mélyet durván, nálam kis helyen meg csak erőlködött), hogy elforgatod a mélynyomót 90 fokkal, és szintén kis távolságra legyen előtte bútor (TV asztal például). De próbálkozhatsz, hogy teljesen elforgatod 180 fokkal, hogy a fal felé szórja a mély hangokat, tehát a mélynyomó hátulja nézzen feléd.
    (Az a lényeg, hogy a membrán ne a "semmibe" szóljon, hanem ütközzön valamibe)

    Tesztként csinálj egy olyat, hogy felteszed 60-70%ra a hangerőt, és a reflexcsőből rendesen kell kijönnie a levegőnek, ha jön, akkor bizony cserével sem oldódik meg meg a probléma. Ha nem nyomja a levegőt, akkor valóban hibás.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Gino20 #11987 üzenetére

    Nyilván nem tudom innen megmondani, hogy valóban hibás-e, de ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy 80%, hogy semmi baja, hanem simán szoba akusztika probléma.

    Én amúgy úgy vettem észre, hogy a legproblémásabb sub-ok azok, amik előre néznek. Persze lehet mondani, hogy a "nagy gyártók" aktív subjai is előre sugároznak, igen, csak azok nem is 30-40W teljesítménnyel rendelkeznek. Nem véletlen, hogy ilyen kategóriában a lefelé irányuló membránt használnak sok esetben, vagy éppen oldalra nézőt. Szerintem sokkal kevésbé kényesek az elhelyezésre. Legalábbis én így vettem észre, de persze minden szoba más.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz BaLee #11990 üzenetére

    A reflexcső hátulra néz azt látom unboxing videókból, de maga a hangszóró szerintem előre szól...
    Nálam az SJ7 viselkedett így, ha előre nézett olyan volt, mintha nem is lenne szinte...elfordítottam 90 fokkal, hogy a membrán része a TV asztal felé volt fordítva, akkorát szólt, hogy rögtön mínusz állásba kellett visszavenni a teljesítményét.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz BaLee #12016 üzenetére

    "...de ez elvileg nem jár minőségromlással "
    De bizony jár, bár nagyon minimálisan, de lesz minőségvesztés, ami hallható is.
    Én ahhoz szoktam hasonlítani, mint amikor van egy "közepesen jól" (minőségileg) sikerült magyar szinkron, és azt mondod milyen jól szól. Majd amikor átváltasz angol nyelvre akkor megjön az igazi dinamika csattanós magasakkal és feszesebb erősebb mélytartománnyal és karakteresebb érthetőbb beszéddel.
    Na kb ilyen különbség van, nem állítom, hogy ha egy DTS hangsáv PCM-ként kerül továbbításra az már mindjárt hallgathatatlan, de bizony gyengébb.
    Nekem van néhány olyan 2.1-es rendszerem a "régi" időkből, hogy még bele van építve a DTS, DD5.1 dekóder, nagyon ritkaságok, és bizony kihallom, hogy DTS vagy PCM jelet adok nekik. Nagyon ritka darabok, mert nem nagyon jellemző, hogy egy sztereo rendszer DTS, DD5.1 hang dekódolására képes. Jelenleg talán már csak a Canton aktív hangszóróiban található ez meg.

    Itt is írtam erről.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Elektrosokk #12035 üzenetére

    Ezt nekem akartad linkelni?
    Az Apple TV frissítése... :F

    Vagy ezt akartad?
    Köszi, de alapvetően tisztában vagyok az audioformátumok jelentésével.működésével

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Elektrosokk #12037 üzenetére

    De még mindig nem értem miért? Nincs is Apple TV-m...
    Vagy mi a lényeg... (?)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz j.bravo #12194 üzenetére

    Azokat a HiFi-ket amiket linkeltél gyorsan felejtsd el...
    Ha sztereo hangfalban gondolkodsz, akkor ezekkel érdemes foglalkozni minimum:
    Panasonic PMX90. Itt már van optikai csatlakozó, de szinte mint minden mai HiFi-nél vagy éppen aktív hangfalnál, csak PCM támogatása van.Ezt érdemes figyelembe venni.
    Magnat Monitor 220
    Erre később tudsz kötni aktív mélyet is. Szintén csak PCM jelátvitel támogatott.

    Vannak egyéb lehetőségek:
    Jamo S801PM, Klipsch R-41PM. Ezeknek az előnye, hogy ha PC-hez is akarod használni, akkor van bennük USB DAC, csak csatlakoztatod és működik. Nem kell azon agyalni, hogy jobb lenne-e a hang egy minőségi hangkártyával stb...Hátrányuk ezeknek a kicsi középsugárzó miatt, hogy azért ezek alapból mélyhiányosak, ajánlatos hozzájuk rögtön mélynyomót venni.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Quqesz #12284 üzenetére

    Csak megjegyzem, hogy ugyanúgy ahogy soundbarból is van gagyi és drága kategória, "pálcika 5.1"-ből is ugyanez megvolt. Az egy dolog, hogy a többség az olcsó 5.1-es rendszereket vette, de ezekből is megvolt a prémium kategória, a legtöbb ember ma ledöbbenne, hogy egy LG, Sony, Panasonic miket tudott alkotni 15 évvel ezelőtt.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Quqesz #12287 üzenetére

    Gondoltam, hogy ezt a videót fogom látni a linkben. Attól, hogy voltak ilyenek, nem jelenti, hogy az összes az. Ezek főleg a kihalásuk előtt 4-5 évvel, kb 2012/2013 után már úgy készültek, hogy csak a példa kedvéért 5-ős sorozat 1 közepet kap, 6-os sorozat már magas sugárzót is, 7-es már 2 középsugárzót, 8-as sorozat meg nagyobb mélyet komolyabb erősítővel. Nem csináltak más kinézetet az olcsóbbnak, csak nem szerelték bele a hangszórókat, amiket a drágábba igen. Ha már Panasonic, pont ők az egyik legkorrektebbek ilyen szempontból, ugyanis 1-2 kattintással elolvasható a termékük adatlapjánál minden információ, használati útmutató letöltése nélkül is: melyik hangfal mennyi és milyen átmérővel szerelt hangszóróval rendelkezik és milyen típusúval. Most aki csak úgy ezek nélkül megveszi, illetve meg sem hallgatja, az most mit is vár? Nem szemfényvesztés, csak nem nézett utána, nem tartom megtévesztésnek.
    Szóval amúgy ezek az egybeszettek amikor már a végét járták valóban tucatműanyagok lettek a drágábbak is, ezért terjedt az el, hogy az összes rossz hangzású.
    Fénykorukban születtek ilyen darabok is:
    Sony Pascal
    LG J10HD
    Panasonic HT870
    Panasonic PTX7

    Úgy, hogy jelenleg már ezeknél "komolyabb" rendszerekkel rendelkezem házimozira és zenére, KEF hangfal, csöves erősítő stb....ezek után sem válok meg az LG J10HD-mtől vagy a PTX7-es Panasonicomtól, mivel ezeket akkoriban rendesen megépítették, és még a sokkal "nagyobb nevű" audio márkák után sem jelentős visszalépés ezeket hallgatni, mert ezek még tényleg megvoltak csinálva. Nem hinném, hogy bármelyik soundbar hozná ezeknek a minőségét.
    Tudom, hogy elmentem nagyon OFF-ba, de egyszerűen sokszor az a helyzet, hogy elterjed egy baromság és utána mindenki megy utána. Mivel pénzszűke miatt főleg MO-on a legtöbben az olcsót vették, ez alakult ki, hogy az összes ilyen...ez messze nincs így.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Sys85 #12337 üzenetére

    Amúgy biztos nem rossz:
    2021-2022 EISA Best Product
    Pár napja írt teszt
    "...Philipsnél dolgoztam..." - szinte mindenhol hasonló a helyzet :)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bellami #12785 üzenetére

    Kíváncsi vagyok mit írsz majd, én az egyik kisebb szobába hasonlót néztem ki, csak nagyobb mélyládával rendelkezőt: Philips TAB8905
    Szerintem nem lehet rossz, hiszen EISA 2021-2022 Legjobb Home Theatre Soundbarja egy Philips Fidelio B97-es sb lett.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ricsip #13762 üzenetére

    Ezzel a táblázattal szerintem több dolog nincs rendben:

    1. A Lip Sync Correction gondolom a kép/hang elcsúszásának korrigálására utal. Nem találkoztam még olyan TV-vel, hogy HDMI-nél engedélyezte volna az állítást, de optikai kábelnél tiltotta volna. De ha van is ilyen TV, az nem maga a csatlakozás képesség hiányosságára utal, hanem a készülék hibája lenne.

    2. Maximum Audio Bandwidth: 384kbits/sec. Az optikai csatlakozó átviszi a DTS 5.1 hangot, ami a legtöbb filmnél 1509kbits/sec.

    3. TV Mutes & Controls Volume, Powering TV Powers Audio Device: ha nem PC-s audio optikai rendszert csatlakoztatunk a TV-hez, akkor nagyon sok rendszerrel lehet vezérelni a hangerősséget optikai kábellel, illetve bekapcsol az erősítő ha az optikai kábelen jelet érzékel. Persze nem garantált, de az újabbaknál nagy esély van rá, hogy működik.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák