Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RCTiv

    tag

    srácok valaki nem hallgatott még meg közületek a tetejéről ilyen hangkeltőket? Most eladtam a teljes nagyrendszeremet és akarok venni érte egy egybedobozkát ami azért már tud is valamit. De a durvákkal még nem találkoztam hogy valaki meghallgatta volna.

    naim muso és focal dimension a két kiszemelt, de a naim muso felé hajlok inkább, mert tényleg mindent tud, netrádió, spotify, gyakorlatilag minden vezeték nélküli platform (airplay pl.) és állítólag tényleg méretét meghazudtolóan jól szól. Elegem van a komplett rendszereknél az ezer kábelből, meg a helyből amit foglalnak, egy dizájnos all in one dobozkát szeretnék, és sokat is hajlandó vagyok érte fizetni. Ha forontendként is tud üzemelni (netrádiók ilyenek) akkor meg pláne.

    van mg tippetek a fenti kettőn kívül? (a naimnál viszont progbléma, hogy az egy önállóan elhelyezhető szerkezet, se mögé sem rá nem fogsz rakni tévét....)

  • RCTiv

    tag

    válasz RCTiv #936 üzenetére

    na úgy látszik kinyírtam a topikot :)

    akkor én beszámolok, meghallgattam a naimot, (meg a focalt is futólag) elmentem pennáékhoz "new-highend"-et hallgatni :)

    focal dimension: először is nagy, képeken nem jött át. A hangja abszolút dobozmentes és nagyon grandiózus tol mindent ezerrel, nagyon jól szól, mozis karaktere van inkább, nem az olcsó hangprojektorok dimenziója. viszont önmagában ez egy aktív hangfal, amit dizájnosra és laposra gyúrtak, hogy beférjen a tévé alá. én inkább egy rendes aktív hangfalat választanék helyette, nagyon hiányzik valami vezérlés hozzá, mivel én nem ezt kerestem mentünk is tovább. Azoknak lehet jó választás, akik tényleg magas minőségben grandiózus mozihangzást szeretnének kis helyen.

    naim mu-so: na ez egy dizájnos kis dobozka, mintha elfektetnél két kis stúdiómonitort összetolnád őket :) ennél azért ez jóval több óriási hűtőborda hangolt reflexcső meg alumínium ház, szóval gyanítom van pár mérnöki óra ebben, hogy ilyen kis méretéből hogyan jöjjön ki valami normális hang.

    Viszont ez a kis dobozka egy komplett zenegép, integrált spotify (nekem ez nagyon fontos) flac lejátszás és gyakorlatilag minden ma elérhető vezeték nélküli formátum. (voltaképpen bedugod a konnektorba és tudsz zenét hallgatni, mert forrásoldalt is tud a spotify és a netrádiók révén !!!)

    A hangja amikor bementem a terembe borzasztó volt, kiderült hogy valami 100k-s netrádió, ha így maradt volna akkor nagyon csalódottan jöttem volna el..... (innen is üzenem a pennásoknak, hogy nem biztos, hogy jó stratégia 20%-on futtatni a prezentációs eszközt :N :D ) gyorsan felinstalláltuk a spotify-t (tényleg kb egy perc újabb jó pont, az alkalmazásban van dedikált gombja) betoltuk a próbaprémium verziót, és máris helyreállt a rend, egy nagyon ritmusos mosolygós prezentációban egész normális hangzás volt. olyan naimos, fene se gondolta, hogy ilyen kicsiben is meg tudják csinálni :) érdekes módon nagyon szépen betölti a teret, viszont természetesen kristálytiszta pozicionálásról nem beszélhetünk. Szintén nem lehet összehasonlítani egy százezres soundbarral, nem ugyanaz a liga, a ritmustartása meg félelmetes. bejáratós cucc és komolyabb minőséggel még nem hajtottam, szóval nagyon sokra (lehet) képes, de nekem a 300k-s mp3 már megütötte azt a szintet ami rendben van.

    summa summárum, nem sokallom érte azt az árat, ha egy komplex megoldást akarsz és eleged van már abból, hogy merre tekerd a kábelt, hogy jobb legyen. tisztességes hang, félelmetesen könnyű és addiktív kezelés, és ténylegesen igazi all in one cucc. Mivel felszámoltam a nagyrendszeremet, így nem is került pénzbe ( :D :D ) úgyhogymár itt figyel a nappalimban és elégedetten kapcsolgatok most is a spotify zenéim között, pontosan ezt akartam. majd még veszek egy optikai kábelt és összekötöm a tévével is, nagyon remélve, hogy nem fog késni a hang mert ezt elfelejtettem kipróbálni :D

    [ Szerkesztve ]

  • RCTiv

    tag

    válasz Buckey #959 üzenetére

    szerintem meg (és most lehet meg fogtok kövezni :D) úgy 100e-ig egyszerűen nem a hangzás az elsődleges szempont amiért valaki ilyet vesz. Fontos, de nem a legfontosabb.

    Másrészt (senki se sértődjön meg kérem) ezeknek a termékeknek a célcsoportja nem az alapvetően audiofil "kultúrkörből" érkező embere, hanem a tévé/telefon hangszóróját jobbra cserélők, akiknek mindenképpen előrelépés egy ilyen hangkeltő, szóval megvan a wow faktor, vagy azok, akik kényelmi/dizájn szempont felól jönnek és ugyan elvárják, hogy legyen meg egy szint a megszólalásban, de ha az megvan, akkor onnantól megintcsak jobban (vagy ugyanannyira) számítanak az egyéb szempontok. Jellemzően ez utóbbi csoportnak sem focal utopia megy a levesbe, hanem inkább belépő kategóriás hifi/házimozi rendszerek.

    ettől persze lehetne hasonlítgatni, de akik kompromisszumot tudnak kötni a hangzás terén, azok leaxarják, hogyan szól a másiké :DD

    (ha valaki eljön hozzám, lehet hasonlítgatni a naimmal de csak nyáron addig nem érek rá :D)

    [ Szerkesztve ]

  • RCTiv

    tag

    válasz Mauzes #1011 üzenetére

    ezt én is bexoptam, samsung tévém van, optikai kimeneten nincs hangerő szabályzás. mondjuk nem kizárt, hogy ez a kimenet sajátja, többiek nektek hogy van ez?

Új hozzászólás Aktív témák