Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • umek

    tag

    válasz Quent1n #17243 üzenetére

    Egyetértek, nem feltétlenül kell mindenkinek a hátsó, csak tisztában kell lenni vele, hogy mit akar az ember és annak megfelelően kell választani.

    Én a magam részéről egy Samsung S95B tv-vel kezdtem a dolgot, SB nélkül, egészen jó hangja volt. Majd pár hónap múlva behúztam egy Q600B SB-t, ami elképesztően nagy előrelépés volt, majd közel egy évre rá jött a 9200S hátsó páros hozzá, ez pedig még rátett egy lapáttal. De egyébként mindegyik állapottal a maga idejében meg voltam elégedve. Most már persze hiányozna a hátsó, de simán megvoltam nélküle jó ideig.

    Ami amúgy ezzel a hátsó hangszóró témával kapcsolatban nagyon megtévesztő és idegesítő, hogy az ilyen-olyan promóképeken meg reklámfotókon olyan rohadt jól néznek ki a hátsó hangszórók, hogy szépen le vannak rakva a 2milliós bőrkanapé mellé/mögé egy dizájn kisszekrényre. Csak valahogy a fránya kábelek lemaradnak ezekről a képekről. Tehát akit idegesítenek a kábelek, az ezt a részét is alaposan mérlegelje. :)

    Légy korrekt.

  • Mauzes

    őstag

    válasz Quent1n #17243 üzenetére

    +1, nem csak az vesz soundbart, aki térhangzást akar, hanem aki nem bírja elviselni a tévék szar hangzását. Én még tovább megyek, szerintem mélyláda sem feltétlenül szükséges, ha nem ragaszkodsz a legalsó frekvenciákhoz és jó a soundbar (pl. Harman Kardon Enchant 1300).

  • RVR400

    veterán

    válasz Quent1n #17243 üzenetére

    Viszont ebből a megközelítésből érdekes, hogy élből mindenki 100e Ft feletti összegben ajánl elsőre bármit is, jah és csakis Samu 2.1-et vagy 3.1-et, mert az jobban szól (realtív, hogy kinek mi a jobban szól fogalma), mint mondjuk a Sony HT-S40R. De akkor mi az, hogy jobban szól, ha nem is tudunk semmit sem az elhelyezésről, az akusztikáról és az igényekről. Értem én, de ha valaki elmondja, hogy tévéhez akar SB-t, az kvázi házimozi lenne, innentől kezdve pedig normális térhangzás a lényeg, mert valójában az szól jobban. És lehet mondani, hogy a Samu jobban szól (valójában csak hangosabban, de sosem hallgatja senki csutkán), de a hátsó hangszórókat sosem fogja pótolni semmi. Az akusztika is esetleg csak akkor segít, ha többet költesz el a helység ilyen irányú berendezésére, mint magára a hangszóróra költenél.

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz Quent1n #17243 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem erős. Sőt!
    Ha meg csak annyi a lényeg hogy a tv-nél jobb hangzás legyen akkor meg végképp kapufa egy solo Soundbar vagy legyen 2.1/3.1 stb stb
    Egy jobb hangfalpár megeszi reggelire ezeket minőségben hangerőben,kb mindenben.
    Ha annyira kell a 2.1 akkor már ~90-100K körül van Edifier S350DB, és már az fényévekre van akármelyik SB-tól.
    A térhangzásra meg már ki sem térnék egy solo sb-nál... max egy 2m x 2m-es dobozban talán hozna értékelhető képet.
    A userek 90%-nak azért nagyobb térbe veszi.

    Milyen kábelezés amúgy? Hátsó szatelitnek kell egy táp és jó napot. Nem egy AVR-t kell kiépíteni. :D

    #17245Mauzes
    Annak az árából (sőt kevesebből) már studio monitort vehetsz nem soundbart!! :DDD
    Ha már a hangzás fontosabb...

    17244umek
    Azért egy nyavajás tápkábel nem a világvége ha már így is a legtőbb wireless csatlakozik.

    [ Szerkesztve ]

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Új hozzászólás Aktív témák