Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    válasz markknight #77537 üzenetére

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy jobb volt mint az előző négy, és az is leginkább két okból.

    Egyrészt maga csata koreográfiája (és kvázi intenzitása), másrészt meg az, hogy nagyon nem kíméltek senkit. De ez utóbbi része szerintem hibája is a résznek (meg igazából egy csomós Disney SW sorozatrésznek), hogy bedobnak érdekes, vagy érdekesnek tűnő karaktereket, aztán kiírják, megölik anélkül, hogy bármilyen karakterépítés, a nézőkhöz való kapcsolódást érjenek el vele. Vagyis totálisan sújtatlan karakterek lettek így belőlük, kb. mint a prequel részben a random helyszínen megölt, max egy-két sort kapott szereplők.

    A többirésze megmaradt a nagyon béna írásnak, és rendezésnek.

    Qimir-ről - aka. Jason Mendoza, a Floridai Jacksonville-ből :D (The Good Place), ahogy írtam, már az előző részben biztossá vált, hogy ő van a maszk mögött. Konkrétan egy Palpatine, ahol a kicsit béna, kicsit esetlen és gyávának bemutatott karakter az aki valójában mozgatja a szálakat (legalábbis az ő szintjén, mert elég valószínű, hogy neki is van egy mestere... aki talán vagy a zöld Jedi, vagy az ikrek egyik anyukája).

    Ami szerintem viszont nagyon idegesítő volt a részben az az, hogy most komolyan meglépték azt, hogy 'levágom a hajam, hogy úgy nézzek ki mint az ikertestvérem, és simán átveszem a helyét, mert az ikreket senki nem tudja megkülönbözetettéi szituációt?' Mert ez egy ilyen Lindsy Lohan szerű, családi vígjátékokban talán még működhet, de itt nagyon nevetségesen hat. Illetve a 100 évvel az EP1 elött még nem létezik a vezeték nélküli kommunikációs eszköz, amivel a hajójukon keresztül odaszólhattak volna, hogy jöjjenek ide, mert sok jó Jedi halt meg. Nem segíteni az ellenfél ellen, de legalább összeszedni a halottakat. Vagy legalább bevihették volna őket Kelnacca házába, hogy ne a helyi vadvilág aznapi tápláléka legyen. Nem, mert ugye akkor kiderült volna, hogy Sol mester mennyire könnyű átverni, egy átöltözéssel, és egy fénykard hajvágással...

    De amúgy szerintem is igaz az az állítás, hogy az eddigi legrosszabbnak tűnő Star Wars sorozatban volt az egyik - ha nem is a legjobb - de legélvezhetőbb része.

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

  • WayneGace

    őstag

    válasz markknight #77537 üzenetére

    Koreográfiához. Ha már a szamuráj filmek is ihlették az SW-t. Akkor lehetne benne több szamuráj párbajhoz hasonló kardozás. Azaz nagyon éles fegyverrel vágás és annyi. Ami valójában pár másodperc nem össze-vissza csapkodás. Szerintem ez az irány jobb.

    [ Szerkesztve ]

    BestSecret invitációt privátban adok.

Új hozzászólás Aktív témák