Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #73428 üzenetére

    Ebben is megvoltak a szokásos problémáim, amik a koreai filmek / sorozatok kapcsán rendszeresen felbukkannak:
    - Nem tudom egymástól megkülönböztetni a szereplőket az első 1-2 órában - ez filmnél nagyobb gond, mert addigra vége van :DDD
    - Nem vagyok képben a társadalmi / politikai háttérrel, így időnként csak sejtem, hogy egy-egy jelenet ilyesmire reflektál
    - Amikor csoportok reagálnak valami komolyabb eseményre, azok a jelenetek európai szemmel teljesen röhejesnek hatnak, ill. nagyon erős érzelmi behatásra egyének is csinálnak ilyesmit.

    Ezek mind olyan dolgok, amik rontanak az élményen, de nem drámaian sokat, úgyhogy nekem bármi jöhet, ami dél-koreai és jó. Meg amúgy is, ahonnan egy Park Chan-Wook származik, annak az országnak a filmművészete mindenképpen érdemel legalább első körös bizalmat :)

    A hajlongást én bírtam, a Mások bosszújában remekül használták a jelenetek "keretezéséhez", emellett a módja és a mértéke (szerintem) non-verbális információval szolgál a karakterek egymáshoz való viszonyáról.

    Az említett szériákra alkalomadtán ránézek :R (mondom én, jó dolog ez a hajlongás :D )

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák