Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz HUTCHDB #59812 üzenetére

    "Te pl. szeretnéd, hogy a nők játszák a férfi szerepeket?
    Az egy hiteles, oda illő, elfogadható megoldás lenne? Hm?"

    Erre ma már azért nincs szükség, mert ez ma már így van. Maximum nem tűnik fel.
    Ma a nők, úgy a valóságban mint a filmekben, vezetnek autót, tanítanak iskolákban, szolgálnak a seregben. De vannak köztük űrhajósok, politikusok, orvosok, és még sorolhatnám. Egyszóval, fontos szerepet töltenek be a társadalomban, nem úgy, mint 50 vagy 100 évvel ezelőtt. Mégis milyen szerepben tudod a nőket elképzelni, ami irreális, vagy elüt a valóságtól?
    Nekem így hirtelen nem ugrik be semmi ....

    bagyulajuve

    Nem akarod érteni, inkább hagyjuk. Mindent elmondtam, illetve leírtam ezzel kapcsolatban. Idő kell neki, no meg némi környezetváltozás.

    [ Szerkesztve ]

  • cattus

    őstag

    válasz HUTCHDB #59812 üzenetére

    Oké, mégis mit jelent, hogy oda nem illő? Most felhoztad a kosztümös filmeket / sorozatokat, hogy hogy merészelnek történelmet hamisítani, mert xy karakter fekete / biszex / meleg stb. Na itt az egyik dolog, hogy a bőrszínen kívül, hogy ki valójában kit szeretett / milyen érzései és gondolatai voltak, nagyjából senki sem tudja. Sőt, a kutatások általában heteronormatív módon működnek, azaz felteszik hogy mindenki hetero volt, és csak nagy nehezen térnek el ettől a feltételezéstől, még egyértelmű bizonyítékok ellenére is.

    A másik dolog (és ezt nagyon sokszor, amikor feljön a téma, figyelmen kívül hagyják), hogy ezek a termékek nem dokumentumfilmek. Rengeteg feltételezés, művészi döntés történik, amik "elferdítik" a mainstream történeti konszenzust (persze márha a mainstream konszenzus helyes, ami sokszor elég képlékeny). Szerintem balgaság lenne az alkotókat korlátozni abban, hogyha valamit alkotnak, az csak 100%-ban az éppen akkori történelmi hűségnek felelhet meg. Ha erre van igényed, ott vannak a dokumentumfilmeket, és amíg az alkotás feltünteti, hogy ez csak ihletet merített valamiből, addig semmi probléma nincs.

    Do the thing!

Új hozzászólás Aktív témák