Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    válasz Essejó #51803 üzenetére

    Hát én most értem az s01e08 végére és engem ez bizony beszippantott.
    A logikátlanságok ellenére is egy baromi jó feszültségekkel teli sori.
    Sztem eddig tök egyszerűen lehetett követni, hogy ki kicsoda a különböző idősíkokban. Eddig '53-'86-'2019. Gondolom akkor lesz majd egy 1922 meg egy 2052. Közben folyton mutatják a szereplők képeit az egyes idősíkokban.
    Na jó, én time travel sucker vagyok, és hiába ez is abból indul ki, hogy valamit meg kell akadályozni majd, borzasztóan erős a hangulata az egész sorozatnak.
    Ráadásul én házimozin nézem, így az 5.1-es hangzás baromi sokat hozzátesz a sorozathoz. Mert hogy 80%-ban erősen dolgozik a rendszer, folyton van valami hanghatás vagy zene, ami tényleg mozog a térben, vagy elölről hátra, vagy fordítva, vagy csak mögötted, de voltak olyan részek, ahol a basszus konkrétan fél másodpercenként ugrált az egyik háttérsugárzóból a másikba. Aki látta a Life c. filmet és emlékszik a film végére a pulzáló hanghatásokra és zenére, na ez is olyasmi kb., eszméletlen jó. El nem tudom képzelni, hogy valaki ezt tévé hangszórón élvezni tudja, egyszerűen elveszik rengeteg dolog úgy.
    De ilyen volt a Falling Water sori is. 5.1-ben valami fenomenális volt, a különböző montázsok ezzel a hangkeveréssel eszméletlen sokat adtak hozzá a sorihoz. De mondjuk inkább úgy, hogy az volt az alap, ahogy megnézni / hallgatni szánták a készítők.
    Ezért imádom a Netflixet, a filmek és sorik kiváló minőségűek, a megvalósítás csillagos ötös, a hangkeverés és képminőség szintén.

Új hozzászólás Aktív témák