Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz nyogo83 #45543 üzenetére

    Nekem más jellegűek a forrásaim.
    Apám radiológus, fizikus szabadúszó, jelen volt kutatóként Paks építésénél, és azóta is foglalkozik nukleáráis technológiákkal.

    A kérdéses időpontban, én 15 múltam, és az iskolába nekem kellett a heti híreket legyártanom. Ez heti kötelezettség volt, mindig más, és más kapta a feladatot.
    Egyértelmű, hogy a hírek kapcsán megkerestem fateromat, és elbeszélgettem vele. És az is egyértelmű, hogy nem olyan stílusú lett a hírösszefoglaló, mint ami a rádióban elhangzott.
    Bár ha jól emlékszem, különösebb következménye nem lett, mindössze annyit mondtak, hogy ne hallgassak ennyi Szabad Európát, mert hazudnak.

    Tény, hogy sok volt a feltételezés a hírben, de a reaktor robbanás tényét már tudtuk. No meg azt is, hogy ennek milyen következményei lehettek.
    Az biztos, hogy fater akkor egy kisebb világvégét jósolt, és nagyon fosott, hogy az oroszok a szőnyeg alá söprik az egészet. Ennek kapcsán azért volt bennünk egy jó adag para, hogy mi lesz velünk. Mivel fater a KFKI-vel is jó kapcsolatot ápolt, azok meg azért kapcsolatban álltak nyugati kutatóintézetekkel, így voltak hírek, ha nem is teljes értékűek.

    Ami számomra már akkor nyilvánvaló volt, hogy ezt a problémát, a hadsereg nem tudja megfékezni, ide szakemberek kellenek. Azok meg ha odamennek, akkor meghalnak. (A hadsereg is, csak az ugye kit érdekel?) És ezt egészen biztosan tudják.
    Paksból kiindulva, ott is szakemberek dolgoztak, és teljesen tisztában kellett lenniük a sugárzás okozta veszélyekkel, még gépkarbantartó szintjén is.
    Azon persze lehet vitatkozni, hogy most melyik a drámaibb. Ha fegyverrel bezavarják őket, vagy ha önként vállalják.
    Logikusra lefordítva, ha már mindenképp meg kell halni, a golyó általi halál talán egy fokkal kellemesebb.

    Ettől függetlenül, ha lesz időm, el fogom olvasni a könyveket. Köszi az ajánlást.

Új hozzászólás Aktív témák