Új hozzászólás Aktív témák

  • Linamelinda

    csendes tag

    Sziasztok!

    Újra itt vagyok és megint problémás vagyok.:) Mondtam hogy jövök....... :))
    A helyzet a következő: elkészültek a videók blue-boxban.:) Többszöri próbálkozásra sikerült úgy beállítani a fényeket hogy mostmár csak kevés hiba van, és az egyik kérdésem ezzel kapcsolatos: hogyan tudom ezeket a hibákat eltüntettni? Próbálkoztam a vágással, de akkor a fiam egy-egy nagyobb mozdulatnál berétegelődik a háttér mögé, vagyis pl: eltűnik a könyöke. Tudtok erre egy egyszerű megoldást? Mert így megoldható ugyan, de akkor kockánként megkéne csinálnom a vágást. :W

    A másik: a renderelés során a háttér ( ami színtelenítve lett) gerjed. Vagyis apró mozgások vannak és előfordul kikockásodás is. A minőség katasztrófális.:( Feltételezem hogy volt itt már erről szó és elolvastam pár oldalt, de pont nem találtam meg a többszáz hozzászólás között amit volt türelmem elolvasni) Gondolom felbontás probléma lehet. Namost azt tudom hogy hol kell a video felbontását megváltoztattni, de egyszerűen nem jövök rá hogy hogy tudom a hátteret is. ( vagyis azt a képet amit szeretnék alá tenni) Ötlet?

    A video egyszerű sony hobbikamerával készült amivel Spilberg még azt sem venné fel ahogy a kutyája a fűre ürít, de egyébként jó kis kamera. :DD
    A háttérképek amelyeket kiválasztottam általában 1024 x 768 -asok, a videók viszont
    720x480x32 29.970i Frame: 6592

    Adjatok légyszíves tanácsot, mit hogyan állítsak be hogy egy elfogadható minőségű videó legyen belőle ( nem kíváló HD, mert a kamera nem tudja):( amit egyszerű halandó ember lévén mov fájlban menthetek le. ( más nem jöhet sajnos szóba, mert nemcsak a youtoube-ra töltögetek hanem leküldöm a fiam dédszüleinek is a felvételeket Miskolcra és a lejátszójuk nem tud semmit) Idáig mindent átkonvertáltam nekik, de nincs hiperszónikus gépem és nagyon hosszú idő a konvertálás, így viszont ez is megoldódna. ( tudom hogy a mov nem a legjobb minőség, de most sajna ez könnyítené meg az életetmet)
    Ja! MP4-ben viszem be!

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Linamelinda

Új hozzászólás Aktív témák