Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz FEDman #3219 üzenetére

    a 28-70 tényleg nem egy túl izgi obi és azt sem lehet mondani, hogy igazán kicsire sikeredett volna. itt van pl. ez: [link] 245g és közel egy stoppal fényerősebb. persze optikailag vszleg gagyi és nincs benne stabi.
    továbbá, bár vszleg nem dob sokat a méreten, azért ne felejtsük el, hogy _minden_ FE obi időjárásálló, még a "filléres" kitobi is.
    a Zeiss 24-70 mérete akkor már inkább tolerálható, a paraméterek ismeretében, és az érezhetően kisebb mint a hasonló Canon obi.
    nehéz még nagy okosságokat leírni, a Sony amúgy sem egy miniatürizáló bajnok (van azért pár kivétel), ill. a Canon 40/2.8 tükrös obi még kisebb is mint a ZE 35/2.8, de úgy tűnik, FF lapkához nem igazán lesznek tömegével palacsinták.
    érdekes, hogy ez az ekv. 40mm körüli gyútáv a leginkább "palacsintás": Pana 20/1.7, Samu 30/2, az említett Canon 40/2.8, vagy pl. a Konica 40/1.8.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FEDman #3219 üzenetére

    Nem az FF mirrorlesst írtam le, hanem az APS-C NEX rendszert. Eddig sem tűnt túl motiváltnak a Sony, hogy objektíveket adjon ki rá, de ezután még magasabbról fog tojni rá. Vagy kezdenek vele valamit a third party gyártók, vagy megreked az egész ezen a játékgép szinten, ahol most van.

    Épp ezért gondolkozom rajta, hogy be merjem-e vállalni a NEX-6 vázat. Eddig sem volt túl csábító az objektív kínálat, nem tudom mi lesz majd ezután, hogy most az FF a menő és arra kell koncentrálni. De azért a focus peaking és a manuális fókusz nekem kézre áll, így ha mást nem, akkor egy sor manuális üveggel is elvagyok. De azért nem vagyok túl bizakodó. A rostán már csak a Fujifilm X és a Sony NEX rendszer maradt fenn és mindkettővel szemben nagyon nyomós érveim vannak...

    Az a baj, hogy én béna beleléptem egy olyan piaci résbe, ami jelenleg betöltetlen. Nincs egyáltalán olyan gép/rendszer amivel ne kellene valamilyen komoly kompromisszumot kötni. Jó nagy szívás az anyagközi térben lebegni és morogni, hogy pont az a user vagy akinek egyetlen gyártó sem gyárt egyetlen gépet sem... :) Mellesleg ha nem ragaszkodnék a MILC-hez, akkor DSLR-ből sincs 300k alatt olyan ami tetszene. A 70D és a D7100 mind drágábbak ennél, alattuk meg szóba sem állok egyik vázzal sem.

    Na most vagy beleugrok valamelyikbe, aztán sodródom, vagy kivárásra játszom és meglátom lép-e valami elfogadhatót a Canon a MILC piacon. A pletykák egy 70D szenzorával felszerelt MILC-ről szólnak. De ha vázból kiadna végre egy elviselhetőt, akkor is foghíjas a rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák