Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Joshi #62290 üzenetére

    Visszafelé kompatibilis, ebben igazad van. Ha nem lenne aktív kapcsolat a HDMI, akkor logikus lenne a magyarázatod. De mivel aktív a kapcsolat, ez nem biztos, hogy így működik. Kevés a lefelé kompatibilitás, mert ha a megjelenítő és a kimenet között HDMI 2.0-ás kapcsolat áll fel, akkor már egyáltalán nem biztos, hogy az AVR felé, ami mondjuk csak HDMI 1.4-es kapcsolat lesz. Rengeteg példa van rá a neten, hogy ilyenkor nem biztos az audio kapcsolat.
    Ezért csinálják az általad említett BD lejátszóknál is külön a csak Audo feliratú kimenet max HDMI 1.4-esre, ezeket általában az AVR-ek felismerik, létrejön a kapcsolat.
    Ez a helyzet a HDMI szétválasztókkal is, az igazán biztosak rendelkeztek egy HDMI 2.0 és egy HDMI 1.4-es kimenettel, hogy az aktív kapcsolat mindenképpen létre jöjjön.
    Az más kérdés, hogy az aktív kapcsolat az figyelembe veszi-e a Hz-et, tehát hogy 120Hz-et tolnánk ki a kimeneten. Erre nem vennék mérget, ez szerintem mindegy. Ez inkább már csak a jelátvitelnél számít, hogy az eszköz ismerje, illetve a kábel is áttudja vinni.
    Arra szerintem azért kicsi az esély, hogy ma kapható legyen olyan szétválasztó, ami az egyik kimeneten 4K120Hz-et kiadjon, a másik kimenet pedig biztosan csak az audió jelet kiadja az AVR felé. Ha pedig mindkettő hdmi kimenet képes a 4K120Hz-re, akkor az AVR felé szerencse kell, hogy kimenjen az audió.

    codec project

  • ArGab

    őstag

    válasz Joshi #62290 üzenetére

    Én nézegettem ezt a témát pár éve és nagyon nem volt egyértelmű. Van ahol azt írták hiába van osztva, mert csak azon a verzión megy az adat amit a lánc minden eleme támogat. Szóval ha egy 2.0 erősítő van rákötve akkor ugyanúgy nem lesz HDR mintha az erősítőn lenne keresztül vezetve, hiába 2.0b minden más. Máshol meg azt írták fórumokon, hogy megy gond nélkül.

    Én végül kifejezetten olyan 4K lejátszót vettem inkább emiatt aminek 2 HDMI kimenete van, de ez is úgy oldja meg, hogy nem splitterként működik hanem egyiken a kép megy csak ki a másikon a hang mellé betesz egy állóképet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák