Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Technoman #55070 üzenetére

    Tisztelettel megjegyzem... naivitás azt gondolni, hogy a GVH minden ilyen esetet ellenőrizni tud. :)

    Szabad árképzés, ennyi forgalmazó szereplő, és ekkora kínálat mellett ez lehetetlen. Egy-két konkrét esetre az ilyen akciókat megelőzően tudnak "lőni"; akkor van esély arra.

    De tudod... nagyon könnyű az akció előttinél magasabbra írt akció alatti áthúzott árra azt mondani, hogy a korábbi készlet kifogyott, az új beszerzésnek drágább volt az árfolyama.

    Évek óta működik a gyakorlatban a "kamu árazás", szinte az összes webáruház él vele, és meglehetősen kevés érdemi intézkedésről hallunk.

    Az biztos, hogy a Media Markt ilyen szempontból messze a korrektebb üzletek közé tartozik, de most náluk is tudok mondani "kamu leárazott" terméket. Most éppen még múlt heti saját rendelés alapján is...

    Ami ezt a "SONY 55XH90"-es akciót illeti... arról írtam fentebb. Aki nem vette meg ennyiért az bánhatja, mert nagy valószínűséggel a piaci kifutásának időpontjáig nem lesz már olcsóbb ez a tévé.

    A többit illetően nem nagy "eresztés" az idei Media Markt "Black Friday Napok" sem. Ám én nem háborodok fel ezen, mert tudtam, hogy így lesz. (Nem csak a tévék kínálatában.)

    Évek óta mondom itt a fórumon is mindig a tanácstalan tévévásárlóknak, hogy a Media Markt kínálatából egész évben (BF-en kívül) érdemes vásárolni. Főleg az év közben tartott "Kupon Napok" akciók szoktak jók lenni, de sima, tévében meg nem hirdetett, "hosszú hétvégés" akciók során is előfordul 25-30-40%-os leárazás. Ami már egészen nagynak számít.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák