Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz vlevi #45515 üzenetére

    Ahogy észrevettem tévéknél eléggé szűkösen lehet állítani a fehér szintet és a sötét részek részletességét. Egyszerűen nincs akkora állítási lehetőség, hogy a gyári értékektől érdemben el tudjuk állítani. Pedig én kalibráltam az A1 OLED és a monitornak használt XF8505 IPS paneles LCD tévémet is. A kontrasztot sokkal magasabbra kellene állítani 100-as értéknél, ha a fehér tesztábrát nézem, de ugye nem lehet. Az IPS panelnél a sötétet igazság szerint lehetetlen beállítani a Sötét részek beállítása és a Speciális kontrasztjavítás bekapcsolása nélkül, ugyanis fekete az nincs. Az OLED feketéjével nincs gond, de ez egyértelmű, viszont ott meg a világos nem az igazi.
    A lényeg, hogy IPS panelnél ne akarj korom feketét, mert igaz hogy sokat segít az említett Sötét részek beállítása és a Speciális kontrasztjavítás, de azzal elveszted a sötét részletességet. Szóval IPS-nél célszerű egy kis fényt eszközölni a helységben, akkor jó lesz. Egyébként én monitornak jobban szeretem az IPS-t mint a VA-t, filmre meg ott van az OLED.

Új hozzászólás Aktív témák