Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz WaterWave #40540 üzenetére

    Nem Plexet használunk illetve nem feltétlenül a TV-t használjuk médialejátszónak. :) Serviio mint DLNA bőven jó és elég a TV-nek, ha jobb kell akkor Archos Player, Kodi, SPMC és SMB-n, NFS-en jobb eredményt kapsz.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Chal

    addikt

    válasz WaterWave #40540 üzenetére

    Én az utóbbi 1 hétben több dolgot is megnéztem, többek között a Plexet is, az alábbiakra jutottam:

    A Playstore-ban levő Plex nem lenne rossz, tudja a HDR-t, 4K-t. Az általam kipróbált filmeknél ment nálam a directplay, azaz a TV oldali plex kliens végezte a decodeingot. Majdnem jó, de: sajnos a Plex egy elég furcsa állat, a hivatalos kliensek nem igazán valódi kliensek, csak a GUI-t adják, a fejlesztők pedig az adott platformon alapból elérhető "decoder enginet" tolják alá.
    Ez esetünkben az AndroidTV OS-ben elérhető, Google által beépített library, az ExoPlayer v2. Sajnos Sony-kon bugos, optikai kimenet használata esetén nincs multichannel hang, csak sztereó. 2 éve ilyen, sz**nak rá. Számomra ez így no go. Ha valaki tud pöpec 3rdp Plex Playstore-os klienst ajánlani, akkor megköszönném. Nálam nem volt gond a kóddal amúgy, elsőre ment, ez valami egyedi probléma lesz.

    Alapvetően én is Kodi fan vagyok (az első generációs Xboxon futó XBMC óta használom). Megy, de nálam egy kicsit meghúzza a vasat, egy 4K film nézése közben fél perc mire egy képbeállítások vagy egyéb menüt megnyitok. Szóval ha maradok a Kodinál, akkor külső doboz lesz, valószínűleg valamilyen Amlogic alapú (jelenleg egyébként sima s905-öm van, de nem tudja a HDR-t, szóval upgradelni kéne valami újabbra).

    Aztán amit nagyon nézegetek, az az Apple TV 4K. Elég jó lenne (HBO GO kliens is van), de mivel levették róla az USB-t, így nem lehet felhackelni már developer accounttal a Kodit. Van helyette az appstore-ban MrMC, ami egy Kodi fork, de ez meg pluginokat nem kezel, így pl. a Supersubtitles nem fog menni (bár ezügyben még nyomozgatok, nem biztos hogy így van).

    Szóval nálam egyelőre tanácstalanság van, de szerintem a jelenlegi tapasztalataim alapján egy s905x alapú doboz lesz a vége, tisztességes Linuxszal (nem fosadék Androiddal) és azon futó Kodival.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák