Aktív témák

  • gooof

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásában, ami kicsit túlnőtt rajtam.
    Történt ugyanis, hogy megegyeztem ismerősömmel, hogy nekiadom a vga-mat (Giga GTX460 SOC), én pedig használom a gépem az i7 2600-as prociba integrált vga-val a továbbiakban. Jóváhagytam a BIOS-ban az OnBoard vga-t, átdugtam az alaplapi onboard vga kimenetre a monitort, betöltötte a win7-et, feltelepítettem a driverét és működött frankón. Meg is örültem, hogy ilyen könnyen ment. Ki is vettem a 460-ast a gépből, de ekkor egy olyan effekt jelentkezett indításnál, hogy még mielőtt megjelenne a win7 "zászlója", mindig egy halk kattanással újraindul. Pedig már előtte az integrált vga-val win7-eztem. Az egyetlen változás annyi volt, hogy azóta kivettem a GTX460-at...
    Nem tudtam ezt mire vélni, ezért visszadugtam a gtx 460-at, de a monitor továbbra is az alaplapi hdmi kimenetre volt kötve, és láss csodát, így betöltötte a win-t. Miután újra áramtalanítottam a 460-ast, megint elkezdte az újraindítgatást.
    BIOS-ba be van állítva, hogy az onboard vga memóriája több mint 400 MB legyen, ez a vga a prió, és ennek ellenére ezt csinálja.
    Az a fura, hogy az egész effekt attól függ, hogy be van-e téve a 460 vagy nincs, függetlenül attól, hogy egyáltalán nem azon van a monitor.
    Szerintetek mi lehet a hiba?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Armahun

    addikt

    válasz gooof #1 üzenetére

    Érdeklődj az azonnali VGA-s kérdések órája topikban.

    Így elsőre töröld a videokártya driverét a kivétel előtt.
    Hasonló problémám volt Ati Nvidia váltásnál. Akkor nem szenvedtem inkább újratelepítettem a wint.

    Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

  • gooof

    csendes tag

    válasz Armahun #2 üzenetére

    Köszi, beírtam oda is azóta. :R

Aktív témák