Keresés

Aktív témák

  • pschio

    őstag

    szoval van egy regi gep cel400 shuttle space valker alaplap 1999es biossal (masik nincs is) 128mega sd ram 1 mega pci s3 trio kishugomnak gep akarna lenni de. mikor osszeraktam elkezdodtek a bajok: eloszor is win98 ment volna fel ha felment volna de valamilyen hibauzenettel folyton kivagott es nagyon virusgyanusan viselkedett. na viny be masik gepbe mbr es boot rekord ferozott valamilyen virussal kiirtottam ok gondoltam mostmar felmegy. hat nem. ujbol telepites cdrol az istennek nem akar menni mindig mashol akadt ki a legkulonfelebb hibauzenetekkel amiket mar nem tudom hogy mik mar 2 napja ezzel szorakozok es mar nincs tobb otletem! azonkivul kekhalal a legkulonfelebb helyeken eccer sikerult felnyom ''rendesen'' de pl ha sajatgepet nyitottam azonnal vegzetes kivetel tortent. na jo probajjunk win2000et na acpi bios miatt az se akart felmenni de molyamatos f7 nyomogatasra ezt a problemat is el lehet kerulni. de most ez sem jott be mert ez is a legkulonfelebb helyeken akadt ki es ekkor kezdett nekem gyanus lenni a cdrom sony cdu701 kiszereltem illetve csak lehuztam az adatkabelt! lass csodat minden kiralyul megy egy fagyas se se vegzetes kivetel. na mosdoom ''mifasz?'' elnezest jo telepises vinyorol elsore folmegy minden ok. na kkor mondom ost feldugom a cdt hat megint azonnal vegzetes kivetel stb. na gyerunk bios. load bios default meg setup default a problema csak nem szunik mondom defaultal nem megy. aztan elkeztem keresni az ehhez a problemahoz tartozo beallitasokat. nem gyozom a megfelelo kombinaciot kitalalni. de vannak ilyenek hogy mode2 a vinyora egeszen 1-4ig lehet allitani na akkor mindkettonek mode 2allitottam akkor se lett jo szoval azthiszem elege korulirtam a problemat hogy tudjatok segiteni a vinyo mar ne mfertozott az nem lehet gond valami franya beallitas nem stimmel biosban. aztan meg szorakoztam az orajaval is mert egy dobozban pihetnt fel eveig es azt htte 1999van aztan gondoltam amiatt nem megy fel de nem ez volt a gond 2003mal se es 2001el se megy fel. na varom a mielobbi segitsegeket remelem valaki tudja mi lehet a problema egeszen kicsike megoldasa mert tuti hogy egy kis semmisg miatt szarakodok mar 2 napja nem is ez mar a 3madik na koszi mindenkinek elore is udv:pschio

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    na frissitettem biost gondoltam hatha megoldas lesz az alaplap cdjen talaltam 2ot is a nagyon ver szaut besutottem de most csak sipol ossze vissza a regit az elmentettem hogyan tudnam visszacsinalni????????????????????????????

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    őőő:) bocsanat a nagyobb verzio szamut sutottem be

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    igen flasseltem aztan monta hogy resetejjek vagy kapcsojjam ki en reseteltem ekor csak sipolt mondom akkor cmos kleer nyomtam neki egyet de utana is csak sipol

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    csak azt nem ertem hogy miert lett szar mert az esemeny jelzo csik vegig ment meg minden akkor miert nem lett jo???? szoval tulkeppen mienden redben van akkor miert nem indul????

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    raadasul vinyorol csinaltam win98 inditolemezzel botoltam be akkor mit rontottam el??

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    az viszont konnyen lehet hogy nem hozza valo volt megprobalom azt amit montal hogy egy fajl flopyra azert talan 1%eselynem van:) kurva jo en huje miert fogtam bele meg jo hogy nem annyira gaz. de azert kar lenne erte ez meg kulonosen idegesito hogy kesz el van b***va es nem lehet visszacsinaln icsak szervizben marha jo:(

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    hat nem mukodik oda se fordul a flopyhoz a cmos reset sem segitett! asszem az lesz a legolcsobb ha veszek ilyen alaplapot ujjat! na udv mindenkinek es koszi ha valakinek van meg valami otlete amit megprobalhatnek ne kimejjen!

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    na kiszedtem az elemet is most varok kihuztam a falbol is ellenben ilyen informaciokat is adtam tanacsank figyejjetek aztan lehet mondani a velemenyeket!

    idezet pcz-tol es jana-tol

    félresikerült BIOS-frissítés megmentése
    Ha frissíteni szeretnénk a BIOS-unkat, de az félresikerül, akkor még mindig megmentheto az alaplap. A legtöbb BIOS esetében ugyanis van egy 4 Kbájt méretu rész, a boot-block, amely nem íródik felül frissítéskor. Ezzel elérhetjük a lemezmeghajtónkat. AMI-BIOS: Vegyük elo azt a bootlemezt, amellyel frissíteni próbáltunk. Egy másik PC segítségével nevezzük át a régi BIOS-fájlt amiboot.com-ra. Az újraindítás során tartsuk lenyomva a Ctrl+Home billentyuket addig, amíg a lemezmeghajtó LED-je kialszik, majd indítsuk újra a gépet. Award-BIOS: Állítsunk le egy másik PC-t DOS módban, majd hozzunk létre új indítólemezt a format a: /s paranccsal. Másoljuk fel a lemezre a frissíto szoftvert, a BIOS-állományt és egy autoexec.bat-ot, amely egyetlen sorból áll: name.exe name.bin /py /sn. Ezt egyszeruen elintézhetjük például a Notepad-ban. A name.exe a frissíto szoftver, a name.bin pedig a BIOS-állomány legyen. Indítsunk a lemezzel, majd amikor a kontroll-lámpa kialszik, a fokapcsoló újbóli megnyomásával ismét indítsuk el a gépet.


    pcz - 2003-06-04 15:55:07 válasz erre
    NYUGI. Ez csak egy gép, amit mi -emberek- ''csináltunk'', nehogy már kifogjon rajtunk, már mással is előfordult, meg lehet csinálni, és még szervízbe se kell elvinni, ha egy kicsit értesz hozzá! Azért azt tudnom kéne, hogy beírta -e a flasht, vagy közbe fagyott meg, vagy beírta, és nem indul...
    Gondolom BIOS frissítés előtt azért mindent visszaálítottál alapra (Restore Defauts a BIOS-ban), ha nem akkor az lehet a probléma.
    A lényeg: Ha elmentetted a régi BIOST, akkor sima ügy, minden biosnak van egy ún. Boot Block része, amit nem tudsz módosítani, ez annyit csinál, hogy ha a BIOS nem indul, akkor automatikusan (még ha kép nincs is) próbál BOOT-olni a flopyról!
    Tehát a teendőd a következő: Egy müködő gépen csinálsz egy indítólemezt (nem windowsosat, hanem DOS-osat, hogy ne kelljen semit nyomni induláskor!, ez azért fontos, mert előfordulhat, hogy a vid kártyád se ad jelet). Ha ezzel megvagy rámásolod a lemezre a flasht, és a flashelő progit, figyelj arra, hogy az autoexec.bat, és a config.sys teljesen legyen üres! Inditsd el a flashelő progit (általában simán vagy /? -el, hogy a lehetséges paramétereket kilistázza) (azért nem irok konkrét paramétereket, mert nem tudom a BIOS-od típusát (AWARD,AMI,PHOENIX..., mindegyiknél más), a lények, hogy az autoexec.bat-ban paramáterezd a flashelő progit úgy, hogy autómatikusan irja be a flasht, ne kérdezzen semmit (mert nem látod, és nem tudsz beavatkozni), majd tegyen mindent alapbeállításra, és indítsa újra a gépet!
    A nem mentetted le a biost, akkor tölts le hozá egyet!

    Így tuti megy, a többi csak rajtad múlik, én egyébként számítóbép (hardware, software) szervízeléssel foglalkozok, és hidd el nekem már nem egyszer sikerült így helyrehozni, a lényeg, hogy nyugi van!

    Sok szerencsét!

    na ezt irtak ok! csinaltam is de valamit elronthattam mert nem sikerult

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    igen ezt en is tudtam ki is volt kapcsolva vegig! koszi mindenkinek meg varok pcztol levelet mert irtam neki hogy konkretan tudna e orvosolni a problemam de meg nem valaszolt na jo ejt mindenkinek!:pschio

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    na pcz se tudott segiteni marad a szerviz ugylaccik az alaplap tul regi es nincs bennet boot block na udv mindenkinek

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    na eloszor is ha eszrevette dvolna nem eppen helyesen irtam a dolgokat marmint helyesirasugyileg, masodszor sajnalom hogyha masok lelki vilagaba gazoltam azzal hogy kis betuvel irtam ezt a szot harmadszor pedig mivel en irtam es neked fogalmad nincs arrol hogy en ehhez a dologhoz hogyan allok magyarul hivo vagyok e vagy sem. es negyedszer ugy gondolom hogy ez itt egy szamitastehnikai oldal es nem vallasi. ha pedig idegesit a helyesirasom (ami azert olyan amilyenmert igy sokkal gyorsabban tudok gepeni) akkor csak siman hagyd ki azokat a reszeket ahol a pschio nick all. koszonom:)

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • pschio

    őstag

    dehogynem sajnos meg hirbol sem ismerek senkit akinek ilyen lapja lenne! viszont haveromnak gigabite lapja van dual biossal valaki monta itt hogy ugy is lehet regi bios belesu kivesz chip vissza regi es kesz is. majd vele megoldom bar nem hiszem hogy belemegy:D

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Aktív témák