Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Korte123

    csendes tag

    Üdv

    Nekem is van pár SCSI winyóm, kártyám, és kábelem is hozzá. (LSI Logic 53C810)
    Beraktam egy XP-s gépbe a kártyát, és egy 50pines IBM 2GB-os winchestert. A bootolás előtt megjelenik egy képernyő az SCSI kártya tulajdonságaival, és fel is ismeri a wincsit, kiírja a típusát, és hogy ID 00.
    A Windows feltelepítette a kártyát, látszólag minden rendben, az eszköz megfelelően működik, de a winchestert nem látom a lemezkezelőben, ahol egy normál ATA-s wincsi meg szokott jelenni, és partícionálni, formatálni lehet.
    Hol találom hát az SCSI winyót? :(
    Nem lenne jó az XP-s beépített SCSI meghajtó, vagy kéne valami külön partícionáló program a kártyához/winyóhoz? :F

  • Korte123

    csendes tag

    válasz gardener #32 üzenetére

    Helo

    Én is kezdő vagyok, de hátha tudok segíteni. A winyón kell lennie 3 vagy 4 jumperhelynek, amik:
    - ID BIT 0
    - ID BIT 1
    - ID BIT 2, és
    - ID BIT 3
    névre hallgatnak.

    Ezen az oldalon jobb oldalt egy képen látható a jumperelés ID 0 - ID 7-ig, hogy hogy kell.
    Azt olvastam valahol, hogy a ID 0 a boot, ID 1-3 winyók, ID 4 a tape (szalagos meghajtó), ID 5 az bármi, ID 6 CD-ROM meghajtó. A 7-es ID fenntartott a vezérlő kártya számára.

    Ha az ID BIT 3-at is jumpereled, akkor 8-15-ig tudod állítani az ID-t a BIT 0-1-2-vel.
    (ha ismered a kettes számrendszert, akkor nem okozhat gondot. 4 bit van, és így 0-15-ig állítható az ID)
    Az ID 8-15 wide SCSI diszkek számára van. (nem tudom pontosan mit jelent. Azt hogy 68-80 pines? :F )
    Remélem segítettem, ha nem, akkor bocs :)

  • Korte123

    csendes tag

    válasz Korte123 #34 üzenetére

    Egyik barátom azt mondta, mindenképp kell lezáró a kábelre. Én azt hittem minden rendben van, mert hiszen kezeli a winyót a kártya. Megpróbálom lezárni, ha találok egyáltalán itthon ilyen lezárót... Neten megtaláltam hogy néz ki, és pont van is egy ilyen csatlakozó a kábelen, amibe beleillik majd.
    Ja és nem tudom emiatt szakad-e félbe a winXP betöltése legalább 3 percre, mert a winyót keresi veszettül, majd feladja, és akkor folytatódik a win betöltés... remélem ez megszünik majd, mert nagyon sokáig kell várakozni emiatt.

  • Korte123

    csendes tag

    válasz gardener #37 üzenetére

    Köszi!
    Utánaolvastam: a kártyán is engedélyezni kell a lezárást, vagy jumperrel, vagy a biosában, és a kábelen a legutolsó eszközön is engedélyezni kell, a többin pedig megtiltani. Ugyanis a winyón van egy ilyen jumper, hogy SCSI Term On. Nekem ez be volt jumperelve, a káryán pedig látom a rengeteg ellenállást, ami valószínűleg maga a lezárás, mégse tudtam használni az scsi wincsit a windows-ban.

    Most kicseréltem a kártyát egy másik típusra, ez is ugyanúgy felismerődött, a winyót is látja, a windows betöltéskor most már nem szöszmötöl 3 percig!! fel is települt a meghajtója, és a lemezkezelőben máris azonnal láttam az scsi wincsit, semmit se kellett csinálnom :) Csak inicializálás, partícionálás, formatálás. (mondjuk eléggé bad sectoros, de van még másik winyó :D
    Írási-olvasási sebessége 6 és 7 MB/s, hát elég gyenge a mai seb-ekhez képest :)

    Lényeg, hogy nem kellett beszereznem lezárót, jó lehetett volna a másik kártyával is, de valahogy nem volt az.
    Kösz, további minden jókat!

  • Korte123

    csendes tag

    válasz kadza #52 üzenetére

    Én nem állítottam semmit. Kártya berak, winyó összeköt, bekapcs. Az alaplap a tesztek után, és közvetlenül a windows betöltésének elkezdte előtt kiírta a kártya típusát, és hogy rajta van a winyó. Hurrá! A windows felismerte a karit, feltelepítette, semmit se kért, éljen! De a winyót nem láttam sehol, se sajátgép, se lemezkezelőben...
    Akkor SCSI kártya kivesz, egy másik (más márkájú) SCSI kártya betesz, bekapcs, ennek is kiírta a típusát, és a winyóét, windows ezt is felismerte, feltelepítette, és a lemezkezelőben lám, ott a winyó, partícionálás, formattálás, és működik!

    Ha jól értem, egy kész, működő XP-s rendszerbe akarod beüzemelni az SCSI-t. Akkor sztem próbáld meg. Sok sikert. Többet nem tudok. Max annyit, hogy a winyót célszerű ID 0-ra jumperelni, és a TERM ON nevű jumpert tedd rá, ha van ilyen. Ez az SCSI kábel lezárására való. Azt mondják enélkül nem működik biztonságosan, vagy sehogyse...

Új hozzászólás Aktív témák