Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zozi777

    csendes tag

    válasz Gabesz1019 #15966 üzenetére

    Nekem D6100-as széria van, éppen tegnap próbáltam a rögzítést merevlemezre.(PVR)
    Külső Samsung 750GB-ost használtam(Metróban akciós), ami ketté van particionálva.
    Azért kell ketté osztani, mert amire veszel fel, azt a tévéd meg fogja formázni saját formátumára. Ez a jogvédelem miatt van.
    Mivel nem windows(DOS) alapú a formátum, ezért nem fogja felismerni a PC.
    Lehet vele ügyeskedni, de nem éri meg a ráfordított időt szerintem. Megnézed a TV-n a felvett adást és kész.
    Valaki kérdezte, hogy tud-e HD-ban felvenni. Igen tud.
    Kiírja hogy még mennyi fér a winyóra SD-ben és mennyi HD-ben. (HD-ben kb.14 óra, SD-ben duplája a 750-re)
    Viszont CSAK olyan adást tudsz felvenni, ami keresztül megy a DVB-T tuneren. (Pl MindigTV) A Digi, UPC stb. felvétele felejtős. A T-home-t nem ismerem, itt csak az a kérdés, hogy a TV tunerjén átmegy-e a kép. (Szerintem nem, de javítsatok ki ha nem így lenne)
    A TV-kikapcsolt állapotában is felveszi az adást, csak a műsorújságban be kell előre jelölnöd, hogy szeretnéd felvenni.
    Egyébként ez is előnye a 6100-as szériának az 5500-al szemben, tehát "PVR ready"
    Hogy mekkora előny, azt döntse el mindenki maga. Egyébként az UPC-nél külön +1000Ft havonta a rögzítési lehetőség, de ehhez olyan beltéri is kell.

Új hozzászólás Aktív témák