Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsák

    tag

    válasz Gaben001 #1389 üzenetére

    Hi!
    Pár dologban tudok segíten:
    -A medikittes mellékküldit nem csináltam meg asszem, de én arra tippelek, hogy nem a sima nagy (piros) kell neki, hanem a Katonák medikitje (kék), de ez csak tipp.
    -Az alagútnál egy teleport anomália dob vissza, bejutni meg úgy tudsz, hogy középen a leomlott vasutihídnál felmászol a tetejére, és ott is van egy teleport anomalia (ilyen nagy gömb izé), abba beleugrasz, és lám az alagútban vagy.
    -Ha a kinti ajtó van zárva, az azért van, mert amíg a tábort támadják a zombik, addig nem mehetsz be. Ha kiírtod őket, akkor kinyílik. Ha a benti ajtó van zárva ami a prof szobájánál van, akkor az lehet bug. /Én azt még soha nem láttam zárva./
    Megoldások talán hátha:
    -Hagyd el ezt a térképrészletet, és utána gyere vissza.
    -Lehet hogy ha támadják a tábort a proff berezel, és magara zárj az ajtót, probáld kinyirni a zombikat és újra bemenni. /Persze ez akkor, ha támadnak a zombik, és te bent vagy ez idő alatt./

  • zsák

    tag

    Hi all!
    Végre én is kijártam a játékot, nekem nagyon bejött, de ízlések és pofonok, amúgy ha a két részt valahogy egybe gyúrnák, akkor úgy érzem, meglenne az évtized játéka.

    Ami tetszett: :K
    - Este elindulni bárhova is kicsit félelmes. :) /Red forest-be be se mentem, megvártam a reggelt. Tuti, ami a tuti :) /
    - Sokkal jobb az új inventoris rész, meg maga az új dolgok: fegyver/ruha update; javítás; hud; pda; anomáliák
    - Szebb grafika, ezáltal nagyobb feeling /DX9 minden full/
    - Végre nem termelődnek újra tömegesen az ellenségek, mintha valami kefélőfülke volna az egész játék.

    Ami nem tetszett: :W
    - Vége a játéknak: Megint az a hirtelen vége mindennek feeling, és én még játszanék vele, de mégse értem, hogy akkor ez most hogy is van "érzés".
    -Mellékszálaktól agybajt kapok, hogy hozzam el neki ezt a fejlesztést, de hol van, azt nem mondja meg.
    - Megint ott maradnak a pda-ban a rejtekhelyek, és engem special nagyon idegesít
    - Meg a játék negyedénél, amikor elvették a pénzem nagyon idegesített! /-23 459 rubel/
    - Ja és a nagyon kevés pénz szerezhetősége /egyedül az artifaktokért kap az ember valamit, de abból is irtó kevés van, de az upgrade meg nagyon drága!/

    Még mindig megfogalmazódik bennem a kérdés: Van-e alternatív befejezése ennek?
    Mert amit itt a végén láttam azt nem nagyon értem, hogy hogy és mint lett úgy.
    Ha valaki ezt elmagyarázná nekem priviben, hogy mások még élvezhessék a játékot, azt nagyon megköszönném!

    Üdv! Zsák

  • zsák

    tag

    válasz katt777 #1409 üzenetére

    Nem is a szájbarágással van a gondom, hanem azzal, hogy még azt se tudom, melyik térképrésznél keressem. Pl. találtam egy fejlesztést valamiféle elektromos stabilizátorról sniper fegyverekhez, de ezt egyik upgrader sem kéri, pedig biztos sokat érne.
    Meg nekem aztán mondhatnak bármit is az emberek angol verzióba, de nincs kedvem 25 embert letapizni, hogy tud-e valamit a flashdrive-ról, inkább haladtam a sztorival.

    Majd másodszorra magyarul mindent megcsinálok, mint az első részben.

    Én meg maximalista létemre a pénzt nem rögtön egy gagyi VIPER 5-re költöttem, hogy fullra tuningoljam, hanem vártam a nagy halat a hangtompítós VLA-t.
    Végére neked se lesz pénzed, mert amikor halomra lőnek, és a 22 ezres SEVA ruhádat, amibe egy tuning 12 ezer, és csak 9 ezerért fogják megjavítani, és 360 db töltény 8 ezer rubel lesz, ami elegendő egy kis rész kijárásához. Majd akkor, amikor kis medi kitteket meg kajákat fogsz eladni a végén, mert arra se lesz pénzed, hogy a fegyvered szét ne essen, majd akkor mond, hogy maradt elég pénzed.

    Elején én is kerestem 12k-t, sőt még további 24k-t is, de mind elment egy AKM full tuningjára. És akkor még ruhám is csak egy gagyi stalker ruha volt.

    Nekem a végére a fél tuningos SEVA ruhámat úgy szétlőtték, hogy csak az artifakt tartónak használtam. A full tuningos VLA fegyóm szétesett a kezembe, ezért kénytelen voltam az ellenség AKM-eit használni, ami meg szintén vagy 25 szőr beragadt.

    A lényeg a lényeg a SOC-ban nekem a végén 493.093 rubel maradt, itt meg 139 rubel.
    Mind a kettő a véglet. Kicsit szerintem elmérték az árakat.

    Két tipp mindenkinek:
    - Ha artifaktot találsz, és nem kell, ne add el senkinek csak is a föld alatt lévő kereskedőnek, akit az első részből is megismerhettünk, mert ő kifizeti a 80%-át is a valódi árának, nem úgy, mint a többi kereskedő, aki még a felét se adná oda.
    - Játék végére legyen nálad minimum 15 ezer rubel, hidd el aranyat fog érni!

    És nem sértésnek írtam a szöveget, előre is elnézést kérek! :R

  • zsák

    tag

    válasz Gaben001 #1415 üzenetére

    A teleportos küldinél is ad a csávó a híd alatt egy kék medikittet, szerintem az kell neki. :D A doki meg szerintem bug, beleakadt valamibe, nekem is volt hasonló a végén, de újra tudtam tölteni azt a részt. Csak úgy sikerülhet, ha elhagyod azt a térképrészt, vagy régebbi mentést töltesz be. Amugy infarktust ha nem is, de lehet hogy az AI dobott egy gránátot a közelbe, és meghalt falon keresztül. :D
    Amugy nincs mit!

  • zsák

    tag

    válasz Gaben001 #1423 üzenetére

    Akkor öld meg azt is hátha valamelyiknek majd jó lesz. :D
    Esetleg nem traidelni kell vele, és úgy elcserélni vele? Csak tipp!

  • zsák

    tag

    válasz proci985 #1427 üzenetére

    Rácáfolnék pár dologra, amit leírtál. :U
    És most leszögezem előre! Nem akratalak megsérteni semmivel sem, ha mégis megtettem, akkor elnézést kérek tőlled! :R

    - Látom te se figyeltél a STALKER SOC-ban, amikor a trader elmondott mindent, hogy hogy is mennek itt a dolgok!
    - Csodálkozol, hogy az AI észrevesz, amikor te is látod, hogy hol van a radaron?
    Nem tudom idézni szó szerint a szöveget, de a lényeget leírom!
    Fent a képernyő sarkán található a radar, ami a mások pda jeleit fogja és állapítja meg a pontos helyét. Vigyázz, mert nem csak te látod az ellenséget, hogy hol tartózkodik, hanem ő is észreveszi, ha egy behatoló került hozzá közel. Ha esetlegesen nem látnád a radaron a pda jeleit az azért van, mert egyesek megpróbálják ezeket a jeleket zavarni.
    /persze ezt te nem tudod megtenni a tieddel/
    - Szóval nekem senki ne írja, hogy wallhack meg ilyenek, mert te is tudod, hogy hol van szóval ugyan úgy ezzel az erővel wallhack-elsz te is.
    - Páncéltörő lőszernek az a feladata, hogy a megerősített ruhákat is átvigye, gyengébb ruhákat meg az emberrel együtt átvigye, ezáltal nagyobb vérzékenységet adva az áldozatnak. Sima lőszerrel egy erősen páncélozott ruhát csak több lövésre lehet átvinni.
    - A sérülésmodell is tökéletes, csodálkozol, hogyha egy AKM-el nem találsz rögtön fejbe, csak nézd meg a visszarúgását, a pontosságát, eleve gépkarabély szóval nem a pontosságra találták ki.
    - Nekem minden fejlövést be vesz persze megfelelő fegyverrel, és nem állva kell lőni!
    Amúgy erre azt szokták mondani, hogy menny el egy lőtérre, és felügyelet mellett próbáld ki, és csak utána ítélj, hogy te mennyire pontos vagy.
    Nekem volt szerencsém egyszer kipróbálni, utána átértékeltem mindent a fegyverekkel alkotott naiv képeimről.
    - Szerintem a gránátokkal sincs baj, egyébként is szól előre, hogy megy a granyó, meg normálisan is céloz. /Warhead-ben meg mint valami lány úgy dobja a gránátot az ellenség/
    Elnézést kérek minden nőnemű fórumozó társamtól, akit megsértettem! :R
    - STALKER-ban egy rész van ahol max 15 emberrel találhatod szembe magad, szóval kamu szaga van ennek, mert 6-8 embernél több sehol sem támad egyszerre.
    - Amúgy a meghalláson javítottak már a 2. részben, többször is hátba késeltem már az áldozatomat, csak okosan kell csinálni.
    - Sehol nem találtam rossz helyen feltüntetett stash-t, max te nem találod meg.

    Amivel egyetértek: :R
    - Amikor eljátssza az áldozat a halált, vagy, hogy ez neki fájt. Kicsit érdekes és zavaró.
    Te ezt "földre nézésnek" írtad.
    - A stalker-ban nincs lekezelve, hogy milyen lőszer mit visz át, szóval az bug.
    - Némiképp használ az AI mesterséges célzást a fejre, de kérem, mesterséges az AI-is, csodálkozik valaki ezen? Készítők csak így tudták megoldani a nehezebb fokozatokat, amúgy nem mindig fejre megy a találat.

  • zsák

    tag

    válasz proci985 #1429 üzenetére

    Az tényleg elrontották a készítők, én úgy oldottam meg, hogy egy full tuningos /pontosságra mentem/ AKM-el mentem távcsővel együtt, az elején lefutottam rögtön a fához /kihagytam a sziklát, vagy pont fordítva már nem emlékszem pontosan, de a lényeg, hogy a lenti fedezékhez futottam/, majd keresztbe át a kidőlt fa alá, ha ott jól helyezkedsz, akkor nem talál el, rálősz párat, majd sprint, mert akkor ő elbújik, és csak később fogja meg az MG-t, és ennyi a nagy taktika. Ja és közbe nyomni kell a medipackot rendesen, ha eltalál. :D
    Amúgy alap Clear Sky ruhával mentem arra, de sikerült. :D

  • zsák

    tag

    válasz Silenzio #1433 üzenetére

    Nem csak egy irányba lehet. Két lehetőséged van, vagy a pontosságra, vagy a gyorsaságra fejlesztesz, és persze vannak egyéb más dolgok, de az nem lényeg.
    Magyarul vagy sniper féle fegyvert csinálsz egy géppuskából, vagy még gyorsabban daráló gépfegyvert. Na, most ha viszel fejlesztéseket a szerelőnek, akkor elérhetővé válnak új upgrade elemek is.
    Az elején egy sorban vannak ugye különböző tulajdonságok.
    Ha viszel neki infót, akkor már két sorban lesznek tulajdonságok.
    Majd van egy harmadik specializált sor is szintén további infókért.
    Ha rámész a második vagy harmadik sorban valamelyik fejlesztésre, akkor meg mutatja kis sárga pontokkal, hogy melyik kettő vagy melyik 4 fejlesztés kell neki a második illetve első sorból, hogy te ezt később ráfejleszd a fegyveredre.

    Tulajdonképpen olyan, mint egy családfa.
    Ha te vagy a 3. fejlesztés, vagyis a gyerek, akkor kell egy anya meg egy apa a második sorból, és nekik is kell egy anya meg egy apa, összesen 4 ember az első sorból.
    Csak itt fejlesztések vannak, nem pedig anyák és apák.

    Én is leírtam tuti, ami a tuti, csak nekem sokáig tart egy hsz megírása, mert én world-be is ellenőrzöm, mert pocsék a helyesírásom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • zsák

    tag

    válasz Silenzio #1438 üzenetére

    Így javítva nem pocsék, de ha meglátnád javítás nélkül, akkor asszem sírva fakadnál.
    Sajna ez bennem genetikai hiba, mert első osztálytól kezdve 3-masnál jobb sose voltam se nyelvtanból, sem az angol nyelvtani részéből.

  • zsák

    tag

    válasz katt777 #1440 üzenetére

    Rühellek olvasni, csak akkor nem, ha a monitoron van a szöveg. :D
    Tudom, létezik e-könyv, de én még egyet sem láttam, vagy csak nem akartam látni. :D

  • zsák

    tag

    válasz west #1451 üzenetére

    Nekem is kevesebb az fps-em úgy átlagosan 10-el.
    Mind a kettő DX9 Ultra grafika 2xAA 1024x768.
    Crysis WarHead --> 50 FPS átlagosan
    Stalker Creal Sky --> 40 FPS átlagosan

  • zsák

    tag

    válasz west #1455 üzenetére

    Nekem ezek a grafikai értékek HD4870-el. :D
    Amúgy ez az első részben használt engine, de tovább van fejlesztve, nem is kicsit. :D
    Szóval, kicsit erősebb hardver háttér kell a Clear Sky-hoz.

  • zsák

    tag

    válasz Chrom #1556 üzenetére

    Én is az AKM 74/2-vel toltam max pontosságra húzva, és távcső is van az első pályán, amikor mész a társaiddal, hogy megtisztítsátok az első tornyot majd utána a templomot, de ha felmész a toronyba, akkor ott van egy ládában a távcső!
    !!! Távcsövet az AKM 74/2-re csak akkor tudsz rászerelni, ha csinálsz a tuningosnál rá szereléksinet, mielőtt valaki leírná, hogy nem megy rá, és hogy bug!

  • zsák

    tag

    válasz rup1u5 #1577 üzenetére

    Akkor nem tudom mid jobb, de az én configom /lásd adatlap/ teljesít annyit, mint a tied, csak az enyém 1024x768-ba; 2xAA; 16xAF.
    Egyszerűen nem értem, csak nekem tűnik úgy, hogy valami nem okés ezzel a Gigabyte HD4870-essel?
    Elején a táborban, ha a nap felé fordulok 28 FPS-t hoz. Kint a mocsárba, ha a nap felé fordulok, akkor 34 FPS, ha meg a kordonnál fordulok a nap felé, akkor meg 38FPS.
    Amúgy meg átlagba olyan 40 FPS, volt már 80 és 20 is, pedig csak egyhelyben forogtam.
    De a végére tényleg több lett az FPS-em, reaktornál 120 volt.

  • zsák

    tag

    válasz rup1u5 #1648 üzenetére

    XP 3GB-nál nem kezel többet memóriából, úgyhogy hiába rakok bele 4 GB-ot nem megyek vele semmire. Amúgy FRAPS-el mértem, de nem vettem észre, hogy nagyon belassítaná, max 5 FPS-el. Crysis alatt legalábbis ennyi volt az eltérés a fraps, meg a saját timedemo fps között. Amúgy ha nincs az a "isteni napfény effekt", akkor felmászik az FPS 120-ra is.

  • zsák

    tag

    válasz rup1u5 #1655 üzenetére

    De ugye 3250MB-ba bele tartozik a VGA memória is? :F
    - Mert ha igen akkor ugye két RAM 2048MB + VGA RAM 512MB = 2560MB
    Szóval max egy 512MB-os ram megy bele még, és kaput.
    És szerintem nem dob sokkal több FPS-t. Jó esetben 4 FPS-t ha nyernék vele.
    - Ha nem akkor elméletileg lehetséges, amit mondasz, és akkor valószínű, hogy beruházások következnek. :U
    Ja, az okosok azt mondták nekem, hogyha ki akarom hajtani maxon a kártyát ekkora felbontáson, akkor a procimat még kéne húzni 3,6-ig. Csak félek, mert kezdő vagyok tuningba. :B

Új hozzászólás Aktív témák