Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz Scobbyka #507 üzenetére

    az iowait az az ido, amit a proci jobb hijjan a lemezre torteno varakozassal tolt, szoval ezen nem segit egy gyorsabb proci, a diszkeken kell valamit varialnod
    ahogy irod, csak ket lemez van a gepben (a 80-as gondolom csak a rendszer, ott nincs rtorrent user), ez 14 user-re nagyon keves
    bar raid tomb-okkel kapcsolatban nem igazan van tapasztalatom, de amiket eddig lattam, egy lemezre semmikeppen sem jo 2-nel tobb felhasznalot tenni

    a torrent technologiajabol adodoan szinte kizarolag random io muveletet vegez, s ilyenben a lemez messze elmarad a rairt elmeleti sebessegtol
    a sata2 3Gbps erteke elmeleti hatar, annyit tud atvinni a kabelen
    ettol elmarad a lemez tenyeges max sebessege, az tobbnyire megall 150-200 MBps (1200-1600 Mbps) korul (ez linearis olvasas, s a lemez elejen ennyi csak, a vege fele szepen lassul)
    a random olvasas (meg iras nelkul is), ettol legalabb egy nagysagrenddel kisebb szokott lenni, de lattam mar sata lemezt (igaz az 320GB-os sata 1 volt) 100%-os terheltsegre beallni 2-3 MBps olvasas mellett (szinten seed szerver), neha kevesebbtol is
    en mindenkeppen tobb kisebb lemezt tennek meg a gepbe (amennyiben van erre elhetoseg, ketto - legrosszabb esetben harom - userenkent egyet)
    ilyen felepites mellett nem nehez elerni tartosan a 2-400 mbps upload-ot sem

    mint emlitettem, raid tombokkel ilyen teren nincs tapasztalatom, nem tudom, gyorsit-e annyit a raid0, hogy megerje abba pakolni a lemezeket, vagy jobb, ha kulon vannak

    ami meg esetleg segithet, az idonkent egy toredezettsegmentesites (ext filerendszer eseteben athelyezel egy masik particiora mindent, majd vissza - egyszerubb odja nincs, majd ext4 alatt lesz)
    illetve meg sokat dob, ha a journaling-ot kikapcsolod (vagy alapbol ext2-ers particiokat keszitesz, vagy ha mar ext3 lett, azt is gond nelkul csatolhatod fel ext3-kent
    egyreszt a naploazs kikapcsolasa sokat gyorsit, mert jonehany plusz irasi/olvasasi muvelettel kevesebb lesz, masreszt szerintem egy seedszerver adatai nem minosulnek potolhatatlan adatnak (imho fontosabb a sebesseg, ha egy aramszunetnel elszall valami adat, majd letolti ujra)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák