Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • filati

    csendes tag

    Sziasztok!
    látom,. van itt elég próbléma, de azé hozzáadom az én gondomat is.
    nálam az a probléma, hogy bizonytalan időközönként megadja magát a router.
    igazándiból tavaly novembertől kezdődőtt. 4 éve vagyok az enternetnél.2005 novemberig állandó ip cimem volt. Gondoltak egyett és elvették.(még anno kaptam ajándékba,előfizetői bonuszként).onnantól kezdve elég nehéz volt megszokni, hogy naponta többször vált ip címet a rendszer. Hozzá kell tenni, hogy 20 gép van a hálon.4 évvel ezelött egy Planet 101A nevezetű routert kaptam. tökéletesen müködött.ha félévente hozzákellett nyulnom, akkor sokat mondok. jóformán észre se vettem, hogy létezik. tavaly novemberig. január közepétől viszont elszabadult a pokol.
    napi szinten akár 150- szer is ip címet váltott. 1 hét után megunva szóltam az enternetes fiúknak, hogy mi a probléma. na azóta se tettek semmit. max én kerestem őket napi szinten.az elmul 3 hétben ismét változott a helyzett.elkezedett fagyni a router.pingelésnél a router ilyenkor nem ad választ, de a többi gép igen. bár minimális adatforgalom az van, mert kb 4 perc alatt bejön a startlap.ha kihuzom a konektorból és vissza,akkor minden jó egy darabig..Gondoltam behalt, vége, kiszolgálta idelyét. vettem egy US Robotics 9004 est. láss csodát ezzel ugyan az van. állandóan fagy. enternetes fiúkank szolva. elemeséltem nekik ismét mindent. hogy mi a hibajelenség,hogyvannak a gépek összekötve stb... válasz: nálam van a baj. de hogy mi lehet azt nem tudják. eli is fogadnám hogy nálam a baj, de hírtelen azt sem tom merre menyjek utána nézni.valakinek van bármi ötlete? Előre is köszönöm!

  • filati

    csendes tag

    válasz -=Valium=- #322 üzenetére

    a szolgáltatótol kapott ip változott ennyiszer.a háló karik fix ipvel vannak ellátva. nincs engedélyezve a dhcp. nem szeretem :) közben arra már rájöttem, ha éjszaka senki nem használja a netet. akkor 10-11 órán keresztül nem bontja a vonalat. pedig elvileg kéne.reggelre nem kapok új ip-t.de reggel 7-9 közözt ahogy beindulnak a gépek. még adatforgalom mellett is szakit vonalat vagy lefullad a router. függetlenül attól hány gép megy, milyen sorrendbe kapcsolódnak be.bár ha belegondolok olyan router nem lenne rossz amivel mindent látnék ami átmegy rajta. hátha valami nagyon megpingeli kivülről. az összes gépen lefutattam minden létező kereső progit, virus ill. troják ellen...nem találtak semmit. de sose lehet tudni. nehéz ügy :( látom ez visz a sírba :D

Új hozzászólás Aktív témák