Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -conrad-

    addikt

    Sziasztok,
    ezt beírtam ide is, de itt talán gyorsabban kapok választ, jobban pörög:
    Segítsetek plíz... :W
    Vettem 2 darab RT-AX57 routert. Az egyiket beledugtam a Telekomos fos routerbe (2gbit optikai netem van) és onnan kap netet. Ezen beállítottam, hogy az IGMP snooping aktív legyen. Bekapcsoltam a másik routert is, hozzáadtam mint aimesh node, tök jól működik. Beledugtam kábellel a kotvány Telekomos TV boxot (mivel a Telekom közölte, hogy bár van wifi az eszközön, akkor sem fog menni vele a tv, mert szar benne a wifi megoldás, csináljak MESH hálózatot és kössem be kábellel)
    Viszont ugyanúgy akad vele a kép, lefagy, mint amikor direktben csak a wifire csatlakoztam a Telekomos TV box-al. Megnéztem, ki van rajta kapcsolva a wifi, etherneten kommunikál és úgyis szar.
    Én nem akartam megvenni a Telekomos KAON rendszert, hanem valami normálisabban konfigolhatót de ez így most nem műxik.
    Tudtok segíteni mi lehet a gond?

    [ Szerkesztve ]

  • -conrad-

    addikt

    válasz -conrad- #41688 üzenetére

    Közben némi telefonos egyeztetés után a Sagecom 5670-es router 5G hálózatára csatlakozva megy a tv adás (eddig így nem ment, nem tudom állított-e valamit a kolléga). A probléma szerinte az hogy az RT-AX57 nem kezeli (jól) az IGMP snoopingot.
    Nekem a "fő" eszközön be van állítva a node-on pedig nem érem el ugye a beállítást de gondolom ott is aktív, az volt az alapbeállítás. . Jó lenne egy mesh hálózat itthonra de most jelenleg ez így nem megy. Mit kellene még beállítanom?

    Csináltam egy 5g hálózatot egy darab Asus routerrel, a Sagecomtól kapja a jelet, arra csatlakozva fagy a tv. Tehát valami a router beállításaival nem ok, ha a Sagecommal meg megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák