Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert400

    tag

    válasz atua #33687 üzenetére

    Nem kell működő net kapcsolat hogy rátudj csatlakozni eszközökről a wifire.
    Illetve resetelted már?

    [ Szerkesztve ]

  • robogo81

    aktív tag

    válasz atua #36035 üzenetére

    A várostáblától légvonalban úgy 3 km lakok,a környéken 2 szolgáltató van, akik adnak internetet,ha lenne lehetőség akkor nem mikróst használnák,de nincsen több km-nyi száloptikám hogy bekössék nálunk,meg nem érné meg(még) kiépíteni.
    Alapvetően vagy 6-7 éve van mikrós netem,még akkoriban lett bekötve mikor indult,csak 1 forma csinálgatta akkoriban, 265/128 kb-el indult,évente növelte a sebességeket,de sose volt ilyes ping hullámzás,vagy ip blokk gond,őtőle vette át vagy 4 éve a zolcomp,és az átállás csak egy szerződésben volt észrevehető,ugyanúgy ment.
    A másik szolgáltató a wirnet lenne,de őróluk se sokat lehet tudni,van oldaluk,meg fb is,ott meg csak a jók vannak leírva,a térképük szerint van nálunk lefedettség.
    Amit krealon leír,az alapján szinte esély sincs rá hogy az ip block javuljon,mer amint újat kapnék, ezzel együtt a fertőzött gép is ugyanazt kapja meg és hamar megint ugyanott lennénk.
    A rendszeres ping hullámzást meg olyan 95%-ban kizárnám hogy a saját gépeimmel lenne a gond,újak a kábelek,a router(de nélküle is mérhetö),2 számitógéppel,meg 1 telefonnal is mérhető,lett mérve win 7-tel sima,meg csökkentett hálózat módban is,tesztelve lett egy tartalék vinyóra felrakott legfrissebb win10-el is minden frissítéssel,minden védelemmel is,az alaplap fél éves,a driver a legfrisebb ami letölthető(azért nem 100% a kizárás,mert biztos hogy nem vettem mindent figyelembe amit lehet). Egyetlen dolog nem lett cserélve az a hálózati adapter ,ami adja az áramot az antennának,és abba megy a kábel az antenna felől,meg onnan megy a kábel a gép felé(wan/lan),arra azt monda a szerelő hogy elnyűhetetlen.....
    krealon: a gyári windowsos tűzfalat használom a TinyWall segédlettel,mindkét windowson,de próbáltam a comodo firewall-t is,és ott is kimértem a hullámzást,a pingplotter megmutatta hogy melyik ugrásponttól kezd kihagyni/beállni a ping,szerinted az a kép amit linkeltem az előző hsz.-ban az használható,mint rendes eredmény?
    Még megvárom a januárt most a karácsonyt kihagyom,majd januárba váltok ha nem változik semmi.

    [ Szerkesztve ]

    redmi note 8 . psn:robert_warior

Új hozzászólás Aktív témák