Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robogo81

    aktív tag

    válasz krealon #36031 üzenetére

    Köszi a választ, egy részét még értem is. :B A többit rakom offba mert eltérek a tárgytól,nagyon.
    Alapvetően azt várom hogy mikor vált végre ip-t az upc,mert már legalább fél év óta ez van,és nyár vége azóta van bajom sok oldal elérésével,vagy csak valami hibát/nem hozzáférést/nem jogosultat ír ki,vagy mindig kéri hogy igazoljam magam, hogy nem vagyok robot(cloudflare),és ki kell tölteni az adott képfeladványt,és ez idegesítő is sokadjára,van hogy a sima gugli kereső előtt is eljátssza.
    Pár napja a munkatársam elhozta a ps4-ét mert gondja volt a frissítéssel(azt is manuálisan sikerült megcsinálni pendrive-ról,de gyárira kellett állítani mindent,szóval törlődött a gépen a fiók is),de hiába lett beállítva hogy kapjon netet a gép,meg ment is a böngésző,de a fiókjába nem tudott belépni, próbáltuk elérni a pc-ről is a psn network-öt,de a belépés ablak helyett csak egy egysoros üzenet volt,hogy hiba.Végül mobilnettel a telefonon megoldottuk a jelszavat,és ő otthon be tudott lépni,és visszaállította a gépen a fiókot.
    A másik bajom a jelenlegi ip cimmel az hogy rajta van sok ip feketelistán,a gépet havonta malware ellen ellenőrizem(van 2 féle is,a malwarebytes,meg a spibot s&d),és van fizetős nod23 is,érdekelne hogyan lehet egyes oldalak alapján email spam/brutal-force/ddos attack/port scan/web app attack erről a cimről?
    Ezzel már fordultam a szolgáltatómhoz(személyesen,októberben vettem észre hogy blackist van),de csak hümmögtek,csak széttárták a kezüket hogy csak az upc cserél címet,meg ez nem jó hogy feketelistás,meg ujraindították az antennámat a központjukból .az elmult másfél hónapban már cseréltek nálam antennát(2x,először régi volt,másodszor meg az átjátszókat korszerűsítették,és azért),mert október óta a netem minősége nem jó,a ping kb. 10-12 perces időtartamban szabályosan ismétlődik az a hiba, hogy egy egyperces időtartamig felugrik 10-30 ms-ról akár 1000 -ig is,mint egy hullám,és utána megint alacsony az érték,ez bemértem a pingplotterrel,meg a gping programmal is,órákon át tartó teszteléssel,és sokat laggol ezek a képen is láthatóak,már 3x voltak a szerelők(az antenna csere is benne),és gyorsan tesztelik a pinget meg a sebességet és mentek is,pedig mutattam ez az eredményt,mert ez a hiba van,a maximum ping ideje alatt(az egypercen idő alatt) a letöltés sebesség szinte megáll, ha aktiv netet igénylő játékkal próbálnék játszani akkor 10 percenként nagy eséllyel a szerver szétkapcsol,és sok a teleport,meg a karakter irányíthatatlanság.Cserélve lett az összes kábel bent/kint,új a router,és ha esetleg a géppel lenne a gond,akkor ezt lehet mérni az anyám laptopján is,kábelle rákötve a hálózati adapterre,hogy ne a router legyen a gyenge pont.
    jó lenne tudni hogy hová forduljak ezzel,mert a zolcomp már mindent cserélt nálam ami okozza szabályos ingadozást,én meg a kábeleket ,meg a routert.
    Elnézést a kisregényért,de ez a minőségi hullámzás/listás ip cím/problémás böngészés már több hónapja okoz problémát és kifogytam az ötletekből,lehet hogy minden egybefügg,már eszembe jutott hogy esetleg az upc-t megkeresem írásba,de nem szivesen kerülném meg a szolgáltatót,vagy kérhetek fix egyedi ip cimet tőlük pluszba párezerért.

    [ Szerkesztve ]

    redmi note 8 . psn:robert_warior

Új hozzászólás Aktív témák