Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz w333 #25037 üzenetére

    router nélkül, direktben a munkaállomásra kötve gyorsabb a net, mint a routeren keresztül?
    a wifi modul nem igazán szokott elfáradni, legfeljebb a táp(ban vagy a routerben a kondik).
    a gyorsabb pppoe sebesség ha közvetve is, de lehet kihatással a wifi sebességre, annak csökkenésére.
    5 GHz n szabványon nekem átjön a 100/50 (a gyakorlatban 94/87 most, azért csak 94 Mbps a letöltés, mert a digi még 100-as switch útján oszt a dobozában) maximuma, 2.4 GHz esetén csak megközelíti.
    a router szimultán dual band (n600 vagy több), de ellenoldalt nem nagyon találsz olyat, így ha dual band, akkor jobb esetben 5 GHz 300 Mbps kapcsolaton átmegy majd a 100 Mbps net. (nálad gigbit képes eszközökkel szolgáltat a digi, vagy még ott is csak 100-as?)
    korábban volt nekem tl-wdr3600, azzal is simán átjött 5 GHz 300 Mbps kapcsolaton a 94 Mbps.
    az s4 (i9506) 2.4 GHz sávon csak 20 MHz képes, így arra azon a sávon nem fog több átmenni, mint a mostani feltöltési sebesség, tehát 40 Mbps környékén, de ha dual band routert veszel, akkor 5 GHz sávon az is többet fog tudni - bár nem mimo képes adott telefon.
    az s6-ot még nem próbáltam ilyen tekintetben, de a note 4 már 40 MHz képes 2.4 GHz sávon is, illetve mimo képes (5 GHz n és ac szabványon is) - ezek ritka jellemzők, még az iphone 6...stb. telefonok sem tudják -, így 2.4 és 5 GHz sávon is gyorsabb az elődöknél, ezért mérj rá az s6 használatával is, hátha azzal jobb lesz a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák