Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NomAd_82

    aktív tag

    Szisztok,
    Robotporszívót keresek 35 nm-re, klasszikus panellakásba.
    Most ásom bele magam a témába és ha jól értem két fajta gép létezik?
    Amelyik össze-vissza megy és amelyik rendszerben takarít?
    Az utóbbit részesíteném előnyben de látom hogy van azért áruk is. :)
    Az Irobot 966-ot néztem ki, ez még benne van árban a limitben de nem látom hogy ez milyen fajta.
    Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel?
    Előre is köszi mindenkinek :)

  • NomAd_82

    aktív tag

    Köszi az infokat.
    Most olvasok mindenféle tesztet, melyik milyen, stb...
    Látom, hogy a fekete szín nem gáz neki, nekem barna a parkettám és a szőnyegen is van sötét rész, így örülök hogy nem gond neki. Meguntam, hogy a lakásban egyre több por lesz és unom, hogy állandóan törölgetek, felmostok és port szippantok.
    Xiaomik-től félek, mert nem szeretem a kínai gyártókat, ok és értem én, hogy olcsó, bakker tényleg az de nem bízom a kínai termékekben.
    De most olvasgatva rápörögtem az s55-re de basszus Xiaomi :D :D :D

  • NomAd_82

    aktív tag

    Köszi, minden info jól jön.
    Látom, hogy van 50k-val kevesebbe kerül mint minden más, ami nekem szóba jöhet.

  • NomAd_82

    aktív tag

    Azt honnan lehet tudni, hogy melyik termék végez szisztematikus takarítást és melyik az amelyik össze-vissza megy?
    Akárhol keresem, sehol nincsen leírva ez.

  • NomAd_82

    aktív tag

    Sziasztok fórumlakók.

    Irobot Roomba i3-ról van valakinek véleménye, tapasztalata?
    Néztem a fórumot de minimális volt a komment ezzel a típussal kapcsolatban de még a neten is kevés tesztet találok róla.
    Kuponokkal 80-ra le tudnék menni vele.
    Ajándékba venném szülőknek :D

  • NomAd_82

    aktív tag

    Hello mindenkinek.
    Én nemrég lettem egy Irobot i3 tulajdonosa és mivel itt a fórumon szinte semmilyen véleményt nem találtam róla, még a neten sem sokat, gondoltam megosztok egy-két dolgot róla, hátha valakinek szüksége van rá.

    Első körben baromi szép, már amennyire egy robotporszívó lehet szép.
    Nagyon minőségi anyagokból készült. Érezni, hogy jó a cucc.

    Eddig 35 nm lakásban dolgozott és igencsak megdöbbentett, hogy porszívózási szokásaim ellenére még mennyi koszt, port tudott összeszedni.
    A wifire csatlakozás gyorsan ment,
    appról indítva, tökéletesen teszi a dolgát, elindul a kis állomásáról és kb. 25-30- perc múlva vissza is tér hibátlanul. Az app meglehetősen egyszerű de nekem megfelel. Be lehet állítani tervezett porszívózást és vezérelhető tabletről is. Zsír :D
    Térképet nem rajzol, giroszkóppal navigál de szisztematikusan sorokban haladva takarít. Mivel kicsi a lakás, nem érzem szükségét térképnek.
    A kábeleket nem szereti, persze egyik ilyen technikai vívmány sem, így azokról gondoskodni kell, hogy ne legyenek útban.
    A szőnyegem hosszú szálú, abban meg is purcant de egy szőnyeg csere megoldotta a problémát és a rövid szőrben szinte hasít.
    Az egyik kisebb szőnyeg sarkában többször elakadt de próbálkozott folyamatosan és a 4. próbálkozásra folytatni is tudta a munkát. A portartály ürítése egyszerű és gyors.
    Az alkatrész ellátottság folyamatos, így biztos hosszabb ideig fog segíteni a takarításban.

    A mai napon egy 55nm lakásban is volt szerencsém kipróbálni és meglepetésemre a 2 cm magas küszöb sem volt akadály egyik oldalról sem. Minden szobába be tudott jutni és 45 perc alatt végzett a takarítással.
    Egy töltéssel kibírta ( kb. 15 % maradhatott benne ) de elvileg a cucc munka közben képes visszamenni a töltőre merülés esetén, majd onnan folytatni a munkát, ahol abbahagyta.
    Én nagyon pozitívan csalódtam ezekben a gépekben, nem is gondoltam volna, hogy ennyire hasznos lehet. Ha van rá keret én mindenképpen javaslom a beszerzést márkától függetlenül, mert a többi gyártó terméke is biztosan jó cucc.
    Nekem ez a típus volt szimpatikus és erre volt keret. :D
    További jó porszippantást mindenkinek.

  • NomAd_82

    aktív tag

    válasz frenk74 #19635 üzenetére

    Ahha, neked van ilyen géped?
    Vagy mi alapján mondod ezt a véleményt ?
    Irobot i3 - 87.000-ért vettem. Tehát az első állításod megcáfolva.
    Felmosni nem tud, persze, mivel porszívó.
    Aki kérdezett, őt nem érdekli a felmosás !

    Rajzol térképet ( így még egy állításod megcáfolva )
    bár nekem is rá kellett jönnöm, hogy ezt a tabeltre letöltött alkalmazásban teszi meg és a takarítás végi jelentében lehet megnyitni.
    Szisztematikusan takarít, nem össze-vissza megy, hanem sorokban haladva.
    Kábelekben az enyém nem akad el, illetve kimászik belőle.
    Kérlek nézz utána, mielőtt állítasz valamit, mert félrevezető vagy így.
    Peace

    [ Szerkesztve ]

  • NomAd_82

    aktív tag

    válasz frenk74 #19703 üzenetére

    Szerintem nem figyeltél.
    Én csak annyit kérdeztem tőled, hogy van-e ilyen géped, felhasználó vagy-e? Van-e személyes tapasztalatod? Ha beszélsz emberekkel, vagy videót nézel, az sajnos nem tapasztalat és azok az emberek igazán érdekesek, akik így próbálnak meg prédikálni, hogy nincsen első kézből származó tapasztalatuk. Ez nem igazán okés, így.
    Ez mindenre ráhúzható gyakorlatilag, autókra, mobilokra, mindenre.
    Az illető említette a típust és én arra reagáltam, amit te leírtál, mert nem volt igaz és nem úgy ahogyan te írtad.
    Én saját tapasztalat alapján 2 állításodat megcáfoltam, mint tulaj de te erre felmosós porszívókkal együtt kezdted el hasonlítani a cuccot, majd a mondanivalód végén személyeskedtél, hogy körömszakadtáig védem. Az "i" betűs kirohanásodra nem is reagálok, egyszerűen, nem kell.

    "Aki még használja, az olyan mint te, dicséri, védi körmeszakadtáig, és bizonygatja milyen jó, hogy nem tud semmit" Semmit? Ez porszívó kedves fórumtárs, azért vettem, hogy porszívózzon és azt tökéletesen megteszi a többi nem érdekel!!!
    Valaki szereti a kínai márkákat de és soha nem vennék de emiatt nem bántok szidok senkit.

    Mivel használom és itt jön egy fontos dolog ( saját igényeimnek )nekem, tökéletesen megfelel.
    Minden embernek más az igénye, lakása, takarítandó terület, ami alapján több típusból válogathat és válogasson is. De ez így szép.

    Biztosan rengeteg jobb porszívó van a piacon és a hozzászólásokat nézve mindenki meg van elégedve a különböző márkák nyújtotta típusokkal de én ezt választottam.
    Emiatt pedig elásni a másikat vagy cinikusnak lenni nem hiszem, hogy korrekt dolog.
    Ismét leírom személyes tapasztalataimat.
    Most nem kapható 87000 ft-ért, ki kell fogni ehhez egy akciót.
    Jelenleg 99.900, ennyit én sem adtam volna érte.
    Térképet rajzol de egyszerű és körülményes a megnézése, amire én is több hét használat után jöttem rá.
    No go zóna, amit írtál: ha nekem ilyen zónára ha szükségem lenne, nem ezt vettem volna mert plusz pénzt nem adnék ki ezért.
    Lehet, hogy szar ez a gép de amíg teszi a dolgát problémák nélkül, addig nekem jó.
    Végezetül örülök, hogy utánajártál sok tulajnál és így kialakulhatott a saját véleményed egy termékről. Biztosan neked is megvan a saját típusod, így kellemes használatot kívánok.
    Bocs mindenkitől, hogy hosszú lett...

  • NomAd_82

    aktív tag

    válasz frenk74 #19708 üzenetére

    Remélem nem gondolod, hogy a stílusod után majd bizonygatok neked bármit is.
    Alkalmazásban tudod megnézni a térképet, ahol takarított. Nem nem szerkezthető, csak alap térkép. Fent leírtam. Gondolom nem csak tableten, hanem akkor mobilon is kezelhető. Elnézésedet, hogy most miattad nem próbálom ki mobilon is, azárt a mondataimat nem kellene kiforgatnod és szimplán kötekedni.
    "automata porszívót, mert robotnak ennyi tudással nem nevezném" nem kell nevezned, hála az égnek, gondolom ha ilyen szakértő vagy te jobban tudod mit és miért kell robotnak hívni.
    Az árakon vitatkozni már nem lényeg, mind a két álláspont olvasható bárki számára.
    Kérlek további hozzászólásaidat tedd Off-topikba, mert két embert vitája nem kapcsolódik a topikhoz.
    További jó robotporszívó használatot. Részemről lezártam

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák