Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz nagysz #5589 üzenetére

    Én elfogadom, ha neked egy porszívó választásánál a szívóerő a legfontosabb szempont. (Érdekesség egyébként, hogy vezetékes gépek 99%-ban ugyanaz a 4dolláros Domel motor van. Kivéve a Miele és Dyson gépeit. De persze most akksis gépekről van szó, digitális, szénkefementes motorokkal)

    Én viszont azt az oldalt világítom meg, hogy közel sem a szívóerő határozza meg egy porszívó használhatóságát. A porelválasztás nem kényelmi extra, hanem a porszívó lényege.
    Példaként, van otthon egy zsáknélküli, monociklon Samsung gépem. Már csak a szárítógéphez használom a szöszt összeszívni. A szívóereje óriási... amíg nem telítődnek a közegek. Látom, hogy az alatta lévő szivacs hogy telítődik 1-2 porszívózás után, hogyan hangosodik a gép, hogyan csökken az ereje, mennyire poros a kilépő szűrő. Az egész konstrukció egy zsákutca.

    Ezzel szemben ott a multiciklon Dyson ahol 16-32-48 orgonsíp végzi a porleválasztást, olyan alapossággal, hogy nincs mit takarítani utána.

    Ettől függetlenül a Xiaomi lehet nagyon jó gép, de sokkal többet kell pepecselni a takarításával és a felső barázdás szűrője is sokkal hamarabb cserés lesz, mivel telítődik. De mégegyszer mondom, ha 70-80 k körül keresnék ilyen gépet, én is a Xiaomit venném mert ár értékben kiváló. De amíg a Dyson multiciklon rendszert használ, a Xiaomi pedig monociklont, addig nem egy kategória a kettő.

    Nem offolok tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák