Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz zsuri0 #901 üzenetére

    Nincs benne kamera, ezért is írtam, csak gps + ultrahang + a saját mozgásából (gondolom g szenzorok) érkező adatokat próbálja összegezni, és ezekből szoftveresen kihozni valami használható pontosságot. Igen kamera+AI-hoz nagyon durva cucc kell, a robotporszívókban levő kis lidarok meg nem működnek jól kültéren (vagy ami igen, ahhoz 2 milliós böhöm nagy robot kellene), ezért is nincsenek ilyenek. Segway is kikerülte ezeket érthető okokból, meglátjuk mennyire sikerült.

    zsuri0: szerintem simán hosszabbítható, de jövő tavasszal megmondom :) Én egy din sines DC tápot tervezek a benti elosztószekrényembe, és onnét lesz a kertbe kihúzva a dokkhoz a vezeték (20 méter lesz kb.). Azért így, mert már adott a járda alatt becsövezve egy vékonyabb drót, de még FI relével se szívesen vinnék rajta 230V AC-t. Szemre a két vége jó állapotban van, de az ördög nem alszik.

    Amúgy én a helyedben a DC szakaszt hosszabbítanám, a dokkoló felőli oldalon meg tudod úgy bontani, hogy ne legyen nyoma (garancia szempontból fontos lehet), cserébe forrasztani kell hozzá a dokkon belül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák