Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Leon77 #1396 üzenetére

    Na bocsi.
    Igazság szerint még nem ment olyan sokszor, közben újra is tanítottam mert a területeken belüli Kizárás csak akkor van értelme megcsinálni, ha egy konkrét nagyobb területről van szó.
    Attól függ milyen kedve van nagyjából 15-25cm körüli pontossággal dolgozik, és ha rendesen tanítod fel ahogy írja 15cm-l eltartva, akkor pláne mindig befelé fog csalni.
    Fal mellett pontatlanabb, nyílt terepen nyilván jobb.
    Most azért tanítottam újra, mert a sok kis fámat, és lámpákat amik a fűben vannak, megcsináltam kizárásra... de nem boldogul vele. 10x10cm területet elfoglaló lámpát, vagy 10cm-es kis törzseket nem "lát jól". (nem tudom a kamerával jobb lenne e 100e ft rá)
    Mivel ezeknél a kizárásoknál mindig bajlódott, kikaparta maga alatt a füvet ha felakadt. Így most ráhagyom, önfelismerőn mint a robot porszívó... nekimegy lepattan, továbbmegy. Így is kihagy annyi felületet levágatlanul, mint amikor a kizárás megvolt, de legalább így nem sereg körbe a fa törzsén felakadva.
    Egyelőre ennyi.
    Nagyjából 95%-os melót csinál. Amikor az utcát nyírom, akkor a maradék kis csíkokon átmegyek aztán ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák