Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leon77

    őstag

    válasz Ch4os #1139 üzenetére

    Szia. nekem van robot porszívóm több is, Xiaomi s50 meg s5 max.

    Ha olyasmit vársz, amit ezek tudnak, akkor sajnos el kell keserítselek. Nekem Bosch indego s 500+ fűnyíróm van, ami "szisztematikus". Pont ezért választottam ezt. Nem random megy, hanem egy algoritmus vezérli úgy, hogy párhuzamosan nyír részeket.

    Nagyobb törzsű fákat nem kell körbe keríteni, neki megy és aztán teszi a dolgát. Ugyanez igaz stabil, jól körülhatárolt objektumokra is (szalonnasütő például). De ha mondjuk ágyásod van szintben, akkor bizony azt körbe kell keríteni.

    Ez a robot készít térképet, picit hasonló, mint a porszívó esetén, de azon kívül, hogy nézed hol a robot, semmire sem jó. A térképet az algoritmus készíti a kábelezés alapján, méri, hogy hol, milyen szögben, milyen távolságban fordul a robot. Nem tudom milyen a kerted, az enyém picit bonyolult, de a kábel lerakásánál kis fifikával ki lehet kerültetni az ágyást például.

    A kábelt lehet a földbe süllyeszteni, így gyepszellőztetésnél nincsen gond, nekem is így van már. Ha módosítani, bővíteni kell, én elvágom, aztán ahol kell összesodrom és zsugorcsövet teszek rá. Szerintem nem kell a drága zsírcsatlakozót használni, felesleges.

    A lidar technológia itt nem működik, mert a kert nem zárt tér és nincsen, ami visszaverje a lézersugarat. A gps meg nem elég pontos hozzá. Állítólag készül sok új vezeték nélküli megoldás, de olyat én még nem láttam, ami a gyakorlatban rendesen működik is (ha rosszul tudom remélem valaki kijavít). tehát olyasmi, mint a porszívónál itt nincsen, se no-go zóna se semmi, azt kábellel kell megcsinálni.

    A bosch indego s+ esetében érdemes tudni, hogy a szegélyvágás állítást csak az s700+ tól fölfelé tudja. nagyon mérges vagyok emiatt a bosch-ra, mert régebben az ötszázas is tudta, de kivették a szoftverből egy frissítéssel és downgrade-elni nem lehet.

    Ez nálam annyiban hátrány, hogy minden nyírás előtt van szegélynyírás és nekem minden nap egyszer körbejárja a kertet és a szegélynél a kerékkel egyszerűen kijárja a füvet, mert túl gyakran megy azon az útvonalon.

    De mindent összevetve imádom, mert rengeteg munkát és időt megspórol nekem az automata öntözővel együtt és nyáron is mindig szép és rendezett a gyep.

    Ha bármi érdekel még szívesen segítek.

    Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

  • Chal

    addikt

    válasz Ch4os #1139 üzenetére

    robot porszívókhoz képest ezek 'buták'

    Sajnos ami működik beltérben, az kültérben nem. Olyan kamera/lidar és egyéb megoldások kellenének bele a napfény és a nagy terület miatt (na meg hozzá nem kicsi számítási kapacitás), hogy nem igazán lenne piaca az ára miatt. GPS-el néhány gyártó próbálkozik, de kevés sikerrel. Sajnos csodák nincsenek, a GPS/Glonass/Galileo szándékosan van butítva ugye a civil szféra számára, szóval nem a gyártón vagy a beépített műholdvevő SoC-on múlik a pontosság, egy szint alá egyszerűen lehetetlen menni, mert ennyit enged maga a szolgáltató. Ha egyszer majd nem lesznek háborúk, meg különleges katonai műveletek, akkor talán megkaphatja a lakosság is a cm-es pontosságot, de erre kevés esélyt látok a mi időnkben :) Amúgy azt én sem teljesen értem, hogy földi jeladókkal kiegészítve miért nem próbálkoznak. Így csak pár elemes jeladót kellene leszúrni a kertben, de ilyet még nem láttam egyik gyártótól sem.

    Lehet mostanában látni mozgolódást azért, pl. ott a Segway, vagy a Worx új határolókábel nélküli modellje. Az elsővel nem tudom mi a helyzet, az utóbbit meg jegelte a Worx nyersanyaghiányra hivatkozva. Ha fontos ez, akkor lehet, hogy várnod kell 1-2 évet, de akkor is max betatesztelhetsz egy kisebb vagyonért :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák