Új hozzászólás Aktív témák

  • zsuri0

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 270m2 lenyírására keresek robotgépet. Eddig a Gardena és a Husquarna-t néztem - az utóbbit aztán kiejtettem, mert a nevét és azt a pár plusz csicsát amire nincs szükségem nem akarom megfizetni. Szóval eddig a kiszemelt gép a Gardena Sileno Minimo 500 volt (talán a 250 is elég lenne, de mindenhol azt olvasom hogy inkább kicsit fölé, mint alá lőjünk - főleg hogy kicsit egyenetlen is a kert) viszont tegnap az OBI-ban felfigyeltem a Worx gépekre. A gyepterület szempontjából a legkisebb S300 is elég lenne, viszont az M500 - igaz jókora felárral - elméletileg jobban boldogul a szegéllyel. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

    - mennyire jó az M500 szegélynyírása? Jobb, mintha az amúgy kisebb, kevesebb szegélyt hagyó S300 (vagy Gardena Minimo) halad el ugyanott? Nekem azért elég sok olyan rész van, ahol valamiféle kerítés/kőfal mellett kell mennie, azaz nem tud félkerékkel felmenni a járdára és úgy szegélyezni

    Illetve általános kérdések:

    - mennyire kell a fákat körbekeríteni a határolóvezetékkel? Nem elég, ha tényleg csak a határt jelölöm ki és a fűnyíró nekimegy a fának aztán rájön, hogy akadály van? Ha éveken át ez történik attól nem sérül meg a gép?

    - a lehullott gyümölccsel, cseresznyemagokkal hogyan boldogulnak a robotok? Nem teszi őket tönkre?

Új hozzászólás Aktív témák