Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    Sziasztok!

    Kínai riasztó rendszerekkel kapcsolatos eddigi tapasztalataimat szeretném megosztani az érdeklődőkkel.
    Szeretném jelezni, hogy sem eladó, sem szerelő nem vagyok. Az eszközöket saját célra vásároltam. Annak ellenére, hogy a házamban egy két éve újratelepített Paradox rendszer van, és rendben működik. Ezen a rendszeren minden érzékelő vezetékes. Egy riasztó központtal állok szerződésben, riasztáskor csak telefonhívás előfizetéssel. Ezzel az a problémám, hogy mivel a rendszer egy központba van bekötve, ezért házilag nem igen tudom fejleszteni, okosítani, kísérletezni sem nagyon érdemes, mert a vakriasztásokért elég sokat kell fizetni. Ezért döntöttem úgy, hogy kiépítek egy saját rendszert is. (Ez lesz aztán a tuti biztonság! :))) )

    Három kínai gyártású rendszert próbáltam ki, ebből kettőt Kínából, egyet egy itthon online cégtől rendeltem. Márt most szeretném jelezni, hogy a két Kínából rendelt rendben működik, úgy ahogy az a felhasználói kézikönyvben le van írva, viszont az itthon vásároltat már másnap visszaküldtem. Jöjjenek a részletek.

    Az első egy Kínából rendelt "Wireless GSM Alarm System 433MHz" névre hallgató eszköz (9.000,- Ft tápegységgel, szirénával, távkapcsolókkal, füstérzékelővel, nyitás érzékelővel). A megnevezése EaryKing, de ez majdnem lényegtelen (talán csak azért érdemes szóba hozni, mert a kereskedő igen készséges) , mert más néven is találkoztam ezzel az eszközzel. A felépítése, programozása nagyon hasonlít a Global LYD-111-re. A rendszer pontosan úgy működik, ahogy az a leírásban szerepel. Riasztáskor rendben küldi az sms-eket, ha be van állítva akkor telefonhívást is kezdeményez. Digi mobil kártyával is rendben működik. Távolról sms üzenetekkel, és hívással is vezérelhető.

    A második egy hazai netboltból rendelt "Global LYD-111 vezeték nélküli GSM riasztó szett" (15.680,- Ft). Na ezt másnap küldtem is vissza. Az első probléma az volt, hogy Digi mobil kártyával csak részlegesen működött, állandó hibajelzést adott. Ezen kívül minden újraindításnál nagyon hangos szirénázással indult (nem külső sziréna szólt, hanem a készülék hangszórjából jött a hang). A szerviznél rákérdeztem ez miért van így. A válasz az volt, ez így működik. Ha telefonhívásra akartam használni, akkor rettenetesen gerjedt, akkor is ha a közelében nem volt sugárzó eszköz. Ez is így működött.

    A harmadik, legújabb rendszer egy szintén Kínából, és szintén az EaryKing-től rendelt "Wifi GSM PSTN Alarm System" névre keresztelt termék (7.000,- Ft, tápegység, távkapcsoló és érzékelők nélkül). Ezzel még csak most barátkozom, de látszólag minden működik rajta. SMS-ben, telefonhívással és mobil app-al neten keresztül egyaránt vezérelhető. A leírásban az szerepel, hogy IP kamerát is tud kezelni, az ehhez szükséges szoftvert a rendszer tartalmazza. Arra még nem jöttem rá, hogy lehet a kamerát a rendszerhez kapcsolni, de várom a kereskedő válaszát. Most úgy tűnik a wifi alapú érzékelőket nem ismeri (nekem legalábbis nem sikerült felismertetni vele), de a leírás szerint kétállapotú érzékelést is tud. Ez a funkció mobil app-ban is kikapcsolható, engedélyezhető, de még erre sem jöttem rá hogy működik. A mostani ismereteim szerint a 433 MHz-es érzékelők erre nem képesek. Szóval ebben a témában lenne miről beszélni.

    Bocs, egy kicsit hosszúra sikerült, de a témát nem akartam szétbontani.

Új hozzászólás Aktív témák