Új hozzászólás Aktív témák

  • Chesterfield

    senior tag

    Sziasztok!

    Szereltettem a lakásba riasztórendszert, de volna néhány problémám.

    Az üvegtörés érzékelő DSC LC-105-DGB. A szerelőnek nem volt tesztere hozzá, egy módon tudta riasztásra bírni, úgy, hogy a létrát jó erősen a járólaphoz ütötte. :D
    Ez így nem igazán tűnik nekem teljesen okésnak, nem kéne ezt pontosan beállítani valahogy?

    A lakásban padlótól plafonig érő franciaablakok(vagy hogy hívják) vannak, ezekre kértem nyitásérzékelőt. Alulra kértem, hogy otthon maradó módban bukóra lehessen nyitni az ablakokat. Viszont ezeket meg majdnem az ajtó forgáspontja alá rakták, így csak akkor riaszt, ha majdnem teljesen kinyitjuk az ajtót.

    Viszont ha átrakatom középre vagy bal szélre, akkor meg félő, hogy egyszer véletlenül letörjük/rúgjuk. Hogy lehetne ezt jól megoldani?

    Mivel van macska is, így valami kisállat immúnis mozgásérzékelőre lenne szükség(simát raktak fel, de azt cseréltetnénk). Ezekkel van tapasztalatotok? A szerelő szerint a macska mellé nem nagyon jók ezek sem, mert ha felugrik valami bútorra, ami közel van az érzékelőhöz, akkor be fog riasztani. Ezt szintén jó lenne elkerülni. Tudtok valami megbízható típust?

    Mivel a villanyszerelő úgy készítette elő a kábelezést, így két szobában is arra a falra került a mozgásérzékelő, ahol az ablak is van. Ez nem probléma?
    Az egy ablakos szobában közvetlenül az ablak fölött van, itt jól is érzékel, lefele is majdnem 90°-ban lát. A kétablakosban(mindkét ablak egy falon) a két franciaablak közé került a plafon alá 10centivel, viszont itt nem az igazi, 1-1,5métert be lehet jönni a szobába, mire észreveszi a mozgást. Ha jól sejtem ez így nem lesz jó.

    Bármilyen javaslatnak örülnék, köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák