Új hozzászólás Aktív témák

  • haverkulum

    aktív tag

    Sziasztok, szüleim vettek egy házat, amit elkezdtünk felújítani viszont valami ősrégi (legalábbis annak tűnő) riasztó rendszer van beszerelve, 4db mozgásérzékelővel és egy nyitásérzékelővel bármiféle típus vagy márkajelzés nélkül, egyedül a fémdobozon - ahol gondolom az elektronika nagyja van - található egy megsárgult cetli "Underwriters Laboratories" felirattal és egy sorozatszámmal.

    A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom ezt úgy leszerelni, hogy nem visít a szomszédság örömére fél napon keresztül? Valakinek van valami ötlete? Az előző tulaj se tud semmit se mondani róla, csak a kódot tudta megadni az élesítéshez. Áramtalanítás után az eszközön néha össze-vissza villog minden led, ha visszakapcsoljuk az áramot akkor olyan fél-egy másodperc idejére megszólal a sziréna. Nem tudom lehet-e szabotázs-védelem ilyen régi eszközön. Az épületet 2003-ban újították fel utoljára, ekkor került be a riasztó rendszer is majd kocsmaként üzemelt kb 5 évvel ezelőttig, azóta tulajdonképpen mi voltunk bent először.

    Ha esetleg segít akkor körbe tudom fotózni a vezérlő panelt (vagy nem tudom minek hívják, ahol beütöm a kódot) hátha valaki felismeri.

    Előre is köszi ha valaki ötletekkel, tippekkel tudna segíteni :R

Új hozzászólás Aktív témák