Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frankie50

    tag

    válasz korcsi #7385 üzenetére

    Én ma kaptam meg a számlát. Októberben volt az elszámolás azóta fizettem 42e átalányt, ma jött egy 52e-s számla. Írtam levelet, mert természetesen a telefont nem vették fel, mert minden ügyintéző foglalt volt ;] eon közép-dunántúl. Egyszerűen a az I-s kategóriából átkerült a II-s kategóriába ~ 400 MJ, pedig ugyan úgy 189 m3 az átalányos mennyiség mint az előző hónapokban :F Szóval emilkében rákérdeztem, hogy mi történt :Y Azt hiszem lassan nekem is át kell gondolnom ezt a diktálós dolgot, mert jóval kevesebb a fogyasztás mint tavaly volt, 2450 m3 volt a számítás alapja, és most úgy számolom, hogy
    1500 m3 alatt leszünk elszámoláskor. Most, hogy a tél nehezén túl vagyunk, még nem értük el az ezer m3-t.
    Szóval várom a válaszukat, aztán kitaláljuk mi legyen a továbbiakban.

  • tom120514

    őstag

    válasz korcsi #7385 üzenetére

    Igen, siker van, holnap megírom Ma lett eredmény de nem értem rá meg nem akartam elkiabálni :))

    Never go full retard.

  • tom120514

    őstag

    válasz korcsi #7385 üzenetére

    Igen, siker van. Sokkal jobban ment mint reméltem. Pénteken, 24-én kezdődött a diktálási időszak, ugye nem engedte a ténylegeset dikjtálni mert a becsültnél alacsonyabb.
    27-én, a diktálási időszak utolsó napjának reggelén, 08:00 után kicsivel hívtam az ügyfélszolgálatot. Mivel Apukám nevén van az óra, éppen kamuzhattam volna de nem akartam, így mondtam hogy az ő ügyét szeretném intézni. Egy nagyon szimpatikus hölgy nek elmondtam a sztorit, már a felkénél mondta hogy érti, tudja miről van szó, látott már ilyet. Azt javasolta, hogy emailben írjam meg a történetet, küldjem el az óraállást meg egy meghatalmazást és hívjam őket szerdán újra.
    Szerdán reggel, ismét 08:00 után kicsivel telefonáltam, nyilváén egy másik hölyemény de szintén értette, mit akarok. Mondta hogy meghatalmazás OK, fotó szerinti óraállás OK, gépelt pár percig és kész.
    Végigmentem mindenen, vagyis
    - az első diktálásom jó-e így - OK
    - az aktuális óraállás szerint lesz-e új elszámoló számla - OK
    - a túlfizetést visszautalják-e - OK, 30 napon belül
    Az egyenleg már most túlfizetést mutat, le lehet kérni tartozásigazolást, ott is az van hogy az ügyfélnek van követelés az MVM felé, vagyis túlfizetése van.
    Az új számlát - a túlszáűmlázott mennyiség jóváírásáról - még nem látni, de az egynlegben benne van, a honlapon is a "Folyamatban lévő és befizetett számláim" alatt az "Egyenleg" negatív számot mutat, vagyis jó lesz.
    A lényeg hogy két telefon kulturált stílusban plusz egy nomrálisan, érthetően megírt email megoldott mindent. Kifejezetten kellemes meglepi volt - két korrekt, hozzáértő és segíteni, problémát megérteni és megoldani akaró ügyintézőhöz volt szerencsém.

    Never go full retard.

Új hozzászólás Aktív témák