Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz balojazz #7562 üzenetére

    Azt az apró piciny dolgot felejted el, hogy a hőszigetelésnek nem úgy áll neki az ember, hogy kéne, kéne, aztán egyszercsak megvan magától ingyen, hanem pénz kell hozzá. Nem is kevés, hanem inkább kurvasok, milliók, és nem egyessel és nem is kettessel kezdődik a szám. És vannak nem kevesen, akik nem azért nem hőszigeteltek, mert megvették a nyolcadik Iphone-t, meg a harmadik Oled tv-t és a második autót, hanem a seggüket verték a földhöz, ha egyáltalán a reálértékét tudta tartani a fizetésük. Ez a miért nem hőszigeteltél, ez kb. olyan ezeknek, mint amikor az úszni nem tudó fuldoklónak azt tanácsolják, hogy ússz, ússz...

    Vagy csak van egy olyan helyzet (ha finom, akkor az előbbivel kombinálva), mint pl. nálam, hogy engem még kiszolgál a ház, aztán dózer, mert egy fillért nem érdemes rá költeni.
    Csak úgy hasraütve számoltam egyet: csak anyagban (14 centi grafitos open) lenne 1,2 millió a homlokzati hőszigetelése a házunknak. Ebben a lábazati szigetelés nincs benne, az +400e (és ide csak 10-es XPS-t számoltam. Kéne még lábazati vízszigetelés is, mert az sincs. Ja, és amúgy vályogház, kb. 5 sor tégla az alapja (tehát nincs alapja), először kéne alap is neki, szépen méterenként ki- és aláásva, tolni bele a vasat meg a betont, ez úgy másik fél misi lehet (csak anyag). Ha ez megvan, akkor egyenesbe kéne hozni, mert a sarkainál süllyed, ennek árába bele sem merek gondolni, de beszédes, hogy az összes honlapon, amely ilyennel foglalkozik, még hozzávetőleges ár sincs, tehát a min újabb fél misivel szerintem nen lövök alá. Na és amikor ez megvan, akkor már mehetne is a móka. Aztán ha tényleg jól akarná megcsinálni az ember, akkor utána már csak két szobában fel kéne kapni a hajópadlót és aljzatszigetelni, majd új padlózás, 3 másik helyiségben a kövezést felszedni és szintén aljzatszigetelni, majd új kövezés, és akkor már csak az okos régi módi szerint a házhoz kötött teraszt kéne szétverni és újracsinálni úgy, ahogy mostanában illik, hogy a terasz egyáltalán nem csatlakozik a házhoz, és a kettő között is hőszigetelés van. Erre az egészre dobjunk még rá munkadíjat, mindegyikre (milliók). És tartunk kb. ott, amennyit az egész ház érhet. Eddig elment havi 25e gázzal, az előző történet meg úgy 5-8 milla. Azaz 15+ évnyi fűtésköltség, tehát ha nullára(!!!) tudnám vinni a fűtésköltséget (amit nyilván nem lehet egy ilyen ócska szarnál), akkor lenne 15+ év a megtérülés. Na, vajon miért nincs megcsinálva? :F :F :F :U Sajnos üveggömböm meg nem volt, hogy lássam, hogy a nagy orosz vezérnek elmegy az agya és elkezd háborúzni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák