Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Mivel nem nagyon találtam vásárlás előtt infót hogy fog e működni amit kinéztem proci ezért gondoltam leírom hátha másnak is segítség lehet.
    A lényeg hogy van egy ASUS Z9PA alaplapom. Az E5 2640V2 es procimat akartam lecserélni valami erősebbre mert a 2GHz(2,5GHz 1 core turbó) es alapórajelet kicsit keveseltem, hiába a 8 mag 16 szál.
    Végül barátságos áron találtam itt hardveraprón egy E5-4650 es procit nem sokkal 10K fölött ami akár jó is lehetett volna nekem, mert ennek 2.7 az alap órajele. 2.9 az all core turbója és 2 magon tud torbózni 3.3 GHZen.
    Az egyetlen probléma csak az volt hogy az alaplap elvileg csak az E5-2600 series procit támogatja csak hivatalosan és nem tudtam hogy mit fog szólni a 4650 hez.
    Sikerült lebeszélnem az eladóval hogy elküldi hogy leteszteljem és ha működik akkor fizetem.
    Szerencsére működik. teljesen jól kezeli az alaplap így gondolltam valahova megírom forumon hogy lehet ilyen procival is próbálkozni lga 2011 es platformon.
    Egy furcsaság van csak hogy nem nagyon akar terhelés alatt turbózni. Desktopon teljesen szorgosan turbózik, de elindítok egy cinebenchet és szépen minden magon beáll a 2.7GHzre fixen pedig HWinfó szerint 110W fölé nem megy és a hőmérsékletek se vészesek. A TDP keretet pedig 150Wra állítottam amivel gazdálkodhat.
    3Dmark alatt 2,9-3 Ghz ig elturbózik, de 3.3 at az alatt sem igazán láttam :(

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz Ueda #23033 üzenetére

    Gondolkodok rajta csak nem tudom mennyire szeretné azt az alaplap. A HWinfo szerint elvileg lehet 200W a power limite a procinak.
    Amit még nem tudok hogy a QPI clock az hwinfo szerint miért csak 3200MHz. Bios szerint 4000 de slow mode ban. Pedig Fast mode van beállítva biosban. Azt sem tudom hogy mennyit befolyásolhat ez sebességben.

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Abban kérem a tanácsotokat hogy a 3 proci közü amim itthon van melyiket használjam szerintetek és melyiket adjam el inkább merthát fölösleges 1 alaplaphoz 3 procit itthon tartani.
    Alapvetően nem játszok és ha igen az is régi játékok mint pl CS source. Jellemzően internetezek rengeteg böngészőtabot használva. Letöltögetek filmezek. Videókártyám sem mondható már izmosnak a mai elvárásokhoz ,képest mert egy radeon R9 270 2GB os kártya.
    Alapvetően mind3 proci igazából megfelelő sebességet produkál, de kicsit előregondolva ha majd egyszer veszek új középkategőriás VGAt mert újabb játékokkal akarnák játszani akkor jobb ha nem adom el a leg ideálisabbat.
    A lényeg van egy ASUS Z9PA alaplapom, aminél van rá esély hogy az egyik procisszorfoglalat nem jó(eladó így hirdette) és nem teszteltem 2 egyforma procival. Egy procival használom.
    Először egy E5-2640 V2 procit vettem, ami 8 magos(16 szál) de csak 2GHZ az alapórajele és 2.5GHzig turbózik(1 magon) és úgy éreztem ez nem túl ideális mert nagyon kicsi az órajele így végül vettem egy E5-4650 es procit hozzá.Ami ugyanúgy 8 mag 15 szálas proci és az órajele 2.7GHZ ről 3.3Ghzig turbózik(ezt 2 magon is). Aztán meglláttam vaterán egy E5-1620 as procit amiről az hírlett hogy szorzózármentes lehet és licitáltam rá és végül megnyertem a licitet egész barátságos áron. Ez a proci viszont csak 4 mag 8 szálas, de mint kiderült 42X szorzőig fel tudtam állítani az alaplapommal így ALL Core turbóval 4.2GHZen megy teljesen stabilan. Nagyobb szorzót nem lehet állítani neki mert akkor is csak a 42Xnek érzékeli. Állítólag a 1620as tudja a BLCK strapot és 125 ös FSBvel is így működhetne, de az alaplapom látszólag nem tudja az FSB állítást a legfrissebb biossal(régebbi BIOST én nem próbáltam). Alaplapot nem akarok cserélni mert a rajta lévő 14 Sata csatlakózót ha még most nem is használom ki maximálisan, hamarosan valszeg ki fogom és irdatlan drágák az LGA 2011 es alaplapok. Szóval a meglévő alaplapot szeretném minél jobban és minél tovább kihasználni.
    A bajom az hogy igazából sokkal gyorsabbnak nem éreztem gyakorlatban a E5 4650 et a 2640V2höz képest. Ez lehet talán annak a hatása hogy a V2 ivy bridge alapból kicsit gyorsabb mint a sandy bridge és hiába a jóval nagyobb órajel nem annyira számít.
    A 1620 as proci viszont a 4.2GHzes órajelével igencsak tiszteletet parancsoló de mégiscsak fele annyi mag van mint az alternatív versenyzőknél.
    Ami még érdekes hogy a 1620 as procival nem sikertült a 4X4GB ramommal bebootolni, míg a másik két procival működik rendesen és ezek a procik ügyebár támogatják a 4 csatornás memóriavezérlést. Szerencsére van itthon 2X8GB os memóriám is így ezzel használom a 1620 as procit, de mamórából is így van fölöslegem amit akár eladhatnék. Szóval sok fölöslegem van de nem tudom igazából megállapítani mi a fölösleg és mi a hasznos.
    Minden tanácsot szívesen veszek

  • ityam

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #23330 üzenetére

    köszi a tanácsokat.
    Egyelőre új procit nem nagyon akarnék venni így is túl sok van és perpill anyagilag sem állok túl jól. Jelenleg tényleg bármelyik proci kiszolgál, mert netezésre és filmezésre használom a gépet meg letöltésre. Valószínűleg a legkevésbé idális választás a 2640V2 nekem. Sajnos kevés összehasonlítást találtam a Sandy vs Ivy xeonok között. Nézelődtem desktop prociknál összehasonlítást, de azért azokat sem sokat még, de az nyilvánvaló hogy ezt az órajelhátrányt nem tudja ledolgozni az újabb platform a 4650hez képest.
    Jelenleg viszont hogy nem igazán használom ki a 8 magot ezért általános használata az órajelek miatt a 1620 a legideálisabb, csak tényleg zavaró hogy nem megy a 4 memóriával. Az eladó azt mondta hogy 4 el használta, dehát franc se tudja igazat mond egy vaterás emberke. Lehet megéri egyszer kivenni a procit és újra berakni hátha nem tökéletesen érintkezik minden láb és ezért nem jó. Csak nagyon macerás a hűtőmet le és fel szerelni, mert nem jól hozzáférhető a házamban és nincs sok kedvem nekiállni.
    Tényleg az kéne hogy újabb játékokkal tesztelni jobb vgaval és egyértelműbb lenne a dolog dehát új vga vásárlás az nekem most biztos felejtős és nem is igazán van időm játszani hogy megérje rááldozni. Így ha van időm előveszek pár régi játékot mint CS: source vagy diablo 3, de ezekhez tényleg édes mindegy a procifelhozatalból melyik van a gépben.
    A sok böngészőablak nem tudom mennyire tudja kihasználni a sokmagos procit, mert azért néha az belassul egy idő után, de ilyenkor szoktam egy friss böngészőt nyitni és csak azt nyitom meg amit újonnan akarok. Csak ilyenkor szokott lenni hogy valamelyik tabban biztos volt valami amit el akartam olvasni de addigra már késő :D Nem tudom a többmagos proci ezen segíthet hogy később kezd belassulni a sok böngészőfül miatt. Előbb utóbb persze bekövetkezik mert mindig mindent új tabban nyitok meg, hogy majd még folytatom ahol abbahagytam....
    Legközelebbi szerelésnél valszeg visszarakom a 4650 est mert összességben az a leggyorsabb elvileg. Amióta a 1620 ast használom nem nagyon éreztem lényegi különbséget sebességben hiába a nagyobb órajel. Bár lehet még keresek pár újabb tesztprogit és előtte végigbenchmarkolom a 1620 at mielőtt átrakom a 4650et.
    A 2640v2 lesz valszeg az első amitől megválok.

Új hozzászólás Aktív témák