Új hozzászólás Aktív témák

  • Dreamcaster

    senior tag

    Sziasztok!

    Processzor (és gép) tuninghoz kérném a tanácsotokat. Az alap egy AMD Phenom II X6 1055T, ASUS M4A87TD/USB3 lapon. Hűtő gyári. Még nem tervezem új gép összerakását ezért ezt szeretném kihatjani! Inkább rászánok egy kisebb összeget és még pár évig megfelel. Lényeg, hogy grafikus programok fussanak rajta DINAMIKUSAN.

    Még nem tuningoltam, overclockoltam soha, egy korrekt és megbízható útmutatás kellene, mit és hogyan. Nem szeretném tönkretenni, csak az ajánlott gyári túlhajtást alkalmazni. Ehhez gondolom dukálna egy jó hűtő. Erre kinéztem, szerintem alkalmas lenne. ZALMAN CNPS7500-Cu LED. Ha ez nem, akkor esetleg még ez. Igaz ez jóval olcsóbb (nem zalman), de nagyobb. DEEPCOOL GAMMAXX 300. RAM: 4096MB KINGSTON HYPERX DDR3 2000Mhz. Ezt érdemes lecserélni 8GB -ra? Egy másik fontos kérdés: Érdemes 64 bites WIN81 -re váltani? Játékok futtatása nem lényeg. Tudom, a 32 bites rendszer csak 3072MB memóriát lát. Ezzel meg is válaszoltam a saját kérdésemet... Inkább úgy kérdezem, ehhez a konfighoz (túlhajtva) passzol e a 64 bites WIN81. Videókártya félig meddig lényegtelen, jelenleg ASUS ENGT240/DI/1GD3/A. Ennek utána néztem Passmark weboldalán - 645 pontot hoz. (a jelenlegi max. GeForce GTX 780 Ti - 9014 pont). Ezt érdemes lenne lecserélni, GeForce GTX 470 -re gondoltam - 3564 pont. Vélemény? Jobbat, gyengébbet? Egy másik nagyon fontos kérdés!!!!! SSD. Még nem volt, ezt is szeretnén újítani. Sima sata csatlakzozó ill. tápcsatlakozó kell neki és go? Azt olvastam nagyon felgyorsítja a rendszert. Kingston 60GB 300VA a kiszemelt.

    Asus M4A87TD/USB3 ---> marad
    AMD Phenom II X6 1055T 2.8Ghz ---> @ 3.3Ghz? Tuning hűtő milyet?
    4096MB KINGSTON HYPERX DDR3 2000Mhz ---> 8192MB?
    SSD (nincs) ---> Csak rendszerre, nem tárolni, milyet?
    ASUS ENGT240 ---> ENGTX470?

    Egyelőre ennyi, segítségeteket köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

Új hozzászólás Aktív témák