Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adio

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, mint full amatőr az audio témában. Pár hónapja kezdődött a probléma, random időközönként a hang nekiáll "pattogni, recsegni". Teljesen mindegy, hogy zenét hallgatok, videót nézek, játszok. Először eszköz gebaszra gondoltam, de kipróbáltam több kimenetet is. Pattog a monitor hangszóróján, a fülesen vezetékes és vezeték mentes módban is, akkor is, ha a mikrofonba dugom be a fülest. Újra szoktam ilyenkor telepíteni a hangkártya drivert, és újraindítani, ami ideig-óráig megoldja a gondot, de sajnos egyre gyakrabban tapasztalom.

    Nem tudom mennyire releváns, de az eszközök:
    alaplap: Asrock X570 Phantom Gaming 4 (7.1 CH HD Audio with Content Protection támogatás (Realtek ALC1200 Audio Codec)
    vga: XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310
    cpu: AMD Ryzen 7 5700X
    füles: SteelSeries Arctis 7P+
    mikrofon: HyperX Quadcast

    Fogalmam nincs, hogy mi okozhatja a gondot, lenne valamilyen ötletetek? Illetve gondolkoztam, hogy ha vennék egy dedikált hangkártyát, az hozhatna megoldást? Mivel a monitor HDMI-n van dugva a VGA-ba, így gondolom a vga "keveri a hangot", ekkor nem használná a dedikált hangkártyát. Illetve a vezeték nélküli füles sem, max akkor, ha jack-en dugnám bele? Bocsi a buta kérdésekért, nagyon zöldfülű vagyok a témában, de hálás lennék kis segítségért, illetve iránymutatásért.

    Köszönöm!

    A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

  • adio

    tag

    válasz Visormail #489 üzenetére

    Köszi a választ, feltettem a legújabb bios-t (1-el voltam csak lemaradva), valamint a station-drivers-en talált legfrissebb drivert is. Úgy tűnik, hogy sokkal jobb a helyzet így. Néha-néha még így is előjön, de nem olyan gyakran.
    Köszönöm szépen a segítséget!

    A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

Új hozzászólás Aktív témák