Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fluttershy

    tag

    válasz Fall-N #25813 üzenetére

    A Redmi Note7-ről bővebben:
    Ma már volt volt egy kis időm hogy foglalkozzak a telefon belakásval. Leírhatatlan hogy mennyire utálom az első benyomások alapján. A rendszer pörgős, pattogós de ez inkább a hardver erőssége miatt van. Friss miui eu romon vagyok mert így vásároltam és gondoltam hogy adok neki egy esélyt (legalább pár hetet), nem telepítek azonnal custom romot. Már első indításkor Mi account login (szerencsére nem kötelező, de ajánlott), mi drop meg minden egyéb baromság, akkor is ha én inkább a google szolgáltatásokat részesíteném előnyben. Egy tonna alkalmazás van előtelepítve amit nem szeretnék/mást szeretnék helyette használni, le kell őket tiltogatni egyenként, már ha lehetséges. Beállítások, launcher, appok átláthatatlanok, nem intuitívak, android one után használhatatlan. Google phone (aka dialer), google sounds nem kompatibilisek a telefonnal, ergo google playből nem telepíthetőek (google phone app elég fájó pont a spam caller detection és a google poi-k keresőbe való integrációja miatt). Custom launcher telepítése a system appok ikonjait összebarmolja (a kamera app pl android4-es legacy ikonja van csak a miui launcher húz rá fancy egyedi ikont, de ugyanez igaz a compassra meg még pár más gyári alkalmazásra is), custom iconpack nélkül ami elrejti ezeket a hányadék dolgokat elég csúnya a custom launcher. Default launcher telepítési sorrendben (cloud backup szinkronizálása esetén kb véletlenszerűen) "dobálja" be az ikonokat a kezdőképernyőre; app drawer nincs, abc sorrendbe rendezés szintén nincs. Google appok, oprendszerbe történő integrációjának szintje miui-n fájdalmasan rossz android one-os telefon után. Design nem európai igényekre lett szabva (töltést jelző animáció lezárt képernyő esetén ami hirtelen eszembe jut és tipikus példa, de az egész rendszerre igaz) hanem inkább kínaira, nekem nagyon nem teszik, túl sok.

    Tldr: Hidegzuhanyként ért a miui az android one után. Sokan írták itt hogy nekik a stock android fapad a miuihoz képest és ezért nem szeretik. Nekem a miui egy bloated használhatatlan szar az android onehoz képest ami egyszerű, letisztult és "működik és kész".

    Még megpróbálok vele megbarátkozni de nem látok rá sok esélyt hogy ez össze fog jönni. Remélem hamarosan felveszik ezt a telefont is a lineage os hivatalosan támogatott eszközei közé. Ha ez megtörténik és az xda-n azt írják hogy bugmentes akkor én flashelem azonnal.

Új hozzászólás Aktív témák