Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    Mivel a Mi 11 Prónak nincs külön topikja, de ez a telefon áll hozzá a legközelebb, hát beraknám ide is ezt a kérdést.
    :R

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz paolinho #4375 üzenetére

    Hát, igen, lehet, hogy ebből az lesz... Bár nem nagyon tetszik a 14. A control center elforgatott nézetben szarabb lett...

    Amúgy a beállításokban itt ajánlja a 14-et. Azt fel tudom csak így rakni, egy kattintással, vagy gép kell hozzá? Csak, mert – ha jól – olvastam, recovery-ből felrakott ROM-on nincs OTA update, csak TWRP-ből felrakotton. És nem szeretném téglásítani a telómat. Lehet ezzel egyáltalán, vagy csak maximum kiírja, hogy nem sikerül(t) a frissítés?
    (Még nem ROM-oltam soha Androidon / Xiaomin.)

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz paolinho #4377 üzenetére

    Akkor sima OTA update, nincs, mint egy gyári rendszeren, hogy csak egy katt a beállítások appban, és kész?

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz paolinho #4379 üzenetére

    Jó, csak az a baj, hogy egyelőre nem tudom, hogy van-e TWRP-m – már, ha egyáltalán jól értem, mi az; de nem vagyok róla meggyőződve.

    Úgyhogy most elkezdenék hangosan gondolkodni, aztán nyugodtan "szakítson félbe" bárki, ha hülyeséget írok, és javítson ki.

    Azt olvastam, a TWRP egy custom recovery, ami szép, grafikus interfésszel és érintésvezérléssel működik, és nem kell a hangerő gombokkal vacakolni.
    De mi az a recovery? Hát, ha pl. bugosan, vagy egyáltalán nem működik a telefon, innen (is) lehet factory resetelni, aztán reménykedni, hogy jó lesz, illetve szintén innen lehet újrarakni egy ROM-ot – feltéve hogy már beraktuk annak a .zip fájlját a teló gyökér könyvtárába.
    Akkor a recovery egyfajta bootloader (is)?
    Na, és bármilyen ROM-ot fel lehet innen rakni, vagy csak a hivatalosat, amit a gyártó az adott telefonra szán?
    A Xiaomi.eu, mennyire hivatalos? Mert oké, hogy közelebb áll a hivataloshoz, mint pl. egy LineageOS-hez, de attól még inkább vele egy kategória ebben a tekintetben. Ha jól értem.

    Ezek szerint le kéne cserélni a bootloadert egy Xiaomi.EU ROM felrakásához. Mondjuk egy jó kis TWRP-re...

    Na, mondjuk ez az előző bekezdés már lehet, hogy faszság, de ami megkavar, az a következő:
    Tradingshenzenen való vásárlásnál lehet választani, hogy milyen ROM-mal kéred a kínai verziós Xiaomi telódat (pl.): official Xiaomi China Firmware, official Xiaomi Global Firmware – ha egyáltalán létezik az adott telóhoz, de Mi 11 Próhoz pont nem, mert azt csak Kínában forgalmazták, tehát az nem játszik –, illetve van még Xiaomi.eu firmware.
    Az imént linkelt oldalon ezt nem részletezik, de a FAQ oldalon ezt írják:

    "What is the difference between Xiaomi.eu (TWRP / Fastboot) and Xiaomi Global Firmware?

    Basic differences are as follows:

    Xiaomi.EU (Fastboot) = Forum Custom Firmware, no OTA updates (manual), Saftynet Passed, Widevine Level 1, Multilanguage

    Xiaomi.EU (TWRP) = Forum Custom Firmware, OTA Updates, Saftynet Passed, Widevine Level 1, Multilanguage"

    Tehát van ilyen is, olyan is. Van fastbootos, meg TWRP-s Xiaomi.EU ROM. Ezt honnan tudja a vásárló, hogy neki milyen van?
    Az én esetem a Mi 11 Prómmal annyiban más, hogy én nem a tradingshenzenről vettem, csak hardveraprón, de nem én cseréltem rajta ROM-ot.
    És ami megkavar, az a félkövér rész.
    Meg, hogy egyelőre nem tudom, hogy ha csak rányomok a frissítésre a beállítások appban, akkor végigmegy-e hiba nélkül, vagy téglásítom. Még, ha nem is véglegesen, akkor is szeretek inkább előre körültekintően utánajárni dolgoknak, hogy utána kevesebb baszakodással tudjam megcsinálni, mint, hogy gépre dugva, fórumokat olvasva próbáljam kideríteni, hogy lehet életet lehelni a telefonba.

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz pingwin92 #4380 üzenetére

    Na, jó, azt már kiderítettem, hogy van TWRP-m, hurrá!
    Viszont ez a sima, egy kattintásos frissítés nem megy. Először is nem "Update" gomb van, hanem "Check MD5 and update". Ami mondjuk nem tudom micsoda, de rányomtam. Aztán kiírja, hogy most a TWRP update-elni fog nekem, és majd kell egy reboot, meg szól, hogy majd válasszam a "Slot A"-t a TWRP-ben, amikor felkínálja.
    Aztán bootolt, és bedobott a TWRP főmenüjébe. Mivel azt mondta, hogy ő majd update-el, csak a rebootra nyomtam. A következő képernyőn lent volt egy ilyen Slot A / Slot B választási lehetőség, rányomtam a Slot A-ra.
    Majd ezen a képernyőn, hogy:
    Changing Boot Slot Complete
    Successful
    kiírta, hogy:
    "Updating partition details...
    ...done
    Unable to mount storage
    Full SELinux support is present.
    Unable to mount /data/media/TWRP/ . twrps
    Unabile to mount /data/media/TWRP/, twrps"

    Itt alul csak egy"vissza" és egy"reboot system" gomb van. Ha ez utóbbira rányomok, visszabootol ugyanabba a MIUI 13-ba, amin eddig is voltam.

    Hol és mire kéne nyomni, hogy update-eljen?

  • pingwin92

    aktív tag

    Na, tegnap este én is felraktam a HyperOS-t a Mi 11 Prómra. Clean installt nyomtam, mivel amúgy is tervben volt.
    Én mondjuk a MIUI 14-et kihagytam, így csak a 13-mal tudom összevetni.

    Az első feltűnő változás, hogy már nem melegszik annyira, mikor saját hangszóróján bömböltetek valamit, akár csak egy YouTube videót – pláne, ha még mást is szeretnék rajta csinálni mellette. Már akartam is kérdezni, hogy nektek is így melegszik-e ettől, hogy a közel használhatatlan laggolásig szabályozza le magát, de ez mintha most megoldódni látszódna.

    Másik ehhez kapcsolódó változás, – bár nem tudom, 14 alatt hogy volt, – hogy most már nem Hárman Kardon ON vagy OFF van, hanem HK vagy Xiaomi Sound, illetve eltűntek a Smart, Music, Voice presetek, viszont van rendes hangszínszabályzó csúszkákkal meg még több presettel.

    Van még extra sötét mód is. Nekem legalábbis új.

    Ja, és a Chrome bugom is megszűnt, ami miatt már rég akartam (wipe-olással) update-elni, csak erre közben már rég megoldást nyújtott a Chrome Beta használata, ezért is maradtam 13-on.

    Jajj, és ezek az animációk! 🤩 Poco F5-ről mar ismertem, és nagyon vártam.
    Pl., ha lentről egy swipe-pal kilépsz a főképernyőre, de kicsit ferdén, oldalra (is) tolod az ujjad, de ellenkező irányba, mint ahol az ikon csücsül a home screenen, akkor nem megy el annyira abba az irányba, amerre tolod, hogy aztán idegesen ránduljon vissza a másik irányba, hanem leginkább csak "hátra megy", kisebb lesz.
    Apró módosítások, de kellemesebb a szemnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák