Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leon77

    őstag

    válasz Gynt #1688 üzenetére

    Első körben beállítottam az alapokat sim nélkül, wifit, de google-el nem léptem be. Telepítettem az összes rendszerfrissítést. Párszor újra kellett indítani és persze ez némi ideig el tart, tv nézés közben elég ezt csinálni, nem kell mindig felügyelni.

    Amikor már nem volt újab frissítés csináltam egy teljes rendszervisszaállítást és elölről üzembe helyeztem a telefont és beléptem a google-el is beléptem. Eleinte onnan akartam klónozni, de valamiért nem sikerült. MI cloudot nem akartam használni, nem is fogom, viszont van egy app, az mi mover. Na ez mindent átvisz , pontosabban kiválasztod, hogy mit szeretnél. Én mindent áttettem. Az összes app, fotó, videó minden átment wifin. (valamiért kábelen nem sikerült, pedig először azzal próbálkoztam)Órákig tart, érdemes este lefekvés előtt elindítani. Még a híváselőzmények is átmentek. Csak olyan appok nem, amik ezen a rendszeren nem mennek, vagy már tiltottak. Érdekes, az sms-ek nem mentek át, azt egy külön programmal az sms back up and restore-al toltam át.

    Ami igen jó, hogy az ikonok is ugyanott voltak, ahol a régi telefonomon (mi 8), widgetek, minden. Egyedül a témát kellett beállítanom, meg persze banki appok, viber stb, de viberről például érdemes drive-ba mentést készíteni és akkor minden olyan lesz, mint azelőtt. Még a rejtett beszélgetések is (ha vannak) illetve azok kódjai is (ha vannak ilyenek).

    Röviden ennyi, volt pár buktató. Például nekem az mi8-on volt automatikus hívásrögzítés, ami ma már a gdpr miatt elképzelhetetlen. Na ezeket betette a média tartalmak közé, így lett több tízezer hangfile-om. Megkerestem a könyvtárat, ahová mentette és kigyomláltam.

    Viszont a fent említett gmail-es problémám továbbra is fent áll.

    Update: A mail beállításnál én néztem be valamit, szóval az is jól működik már. :C

    [ Szerkesztve ]

    Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Új hozzászólás Aktív témák