Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Иван #306 üzenetére

    Nem az ok sem az okozat szemléltetésére hoztam fel a Steam Survey-t, hanem a jelenlegi állapot. Nem az a lényeg, hogy miért nem váltott, hanem hogy mit értsünk az alatt, ha azt mondjuk, hogy "átlagos PC", amit aztán ehhez-ahhoz hasonlítgatni akarunk...
    Nekem másfél éve van konzolom(előtte csak egy Videoton TV-játékom volt Pong-gal meg másik féltucat hasonlóval még a '80-as években), egy fillért sem fizettem online előfizetésre mert nem multizok semennyit, és a FIFA 21 kivételével a játékokat is csak masszív leárazás keretében vettem meg, java részt lemezen, fizikai boltban. Az összes hivatalos tartozékom egy használtan vett extra DualShock(meg rögtön az elején az 500-as HDD-t egy 1TB-s SSHD-re cseréltem, de az nem hivatalos). Akkor mit is fizettem meg pl én?
    OK, azt elismerem, hogy a konzolgeneráció vége felé becsatlakozva könnyebb dolgom volt használt/leértékelt játékot venni, mint majd most lesz a PS5-tel - igazából ha tavaly ősszel nem cseréltem volna le a TV-met 4K-sra, most se vennék új konzolt, FHD-ra nem kell.

    Warez már régóta nem érdekel, a magam részéről örülök, hogy a törési bugoknak búcsút inthettem, anélkül is van elég a játékok némelyikében.
    A több, versenyző storefront addig volt jó ötlet, amíg ki nem találták, hogy némely játék store exkluzív lesz, és el nem szaporodtak, mint a csótányok, most inkább már csak a káoszt táplálják, meg a PC-n a bloatware-t, nem vagyok benne biztos, hogy egyértelműen jobb így, mint ha csak egy bolt volna platformonként...
    A moddolást pedig konzolon is meg lehet oldani, ha akarat van rá, a Steam Workshop vagy a Skyrim SE mintájára.

    "milyen évenkénti generációkról beszélsz" mondj már egy naptári évet, amikor nem jött ki vagy CPU vagy VGA generáció, amire a magára valamit adó HC PC gamernek ne illett volna váltania? Persze, mint látjuk, a többség nem tette, és pont itt kerül tökön lövésre a "PC alapból felsőbbrendű" érvelés...

    "so érc " ??? nem értem, ez valami typo lehet...

    Egyébként igen, a konzol mellett a legfontosabb érv valójában a játékkínálat(én konkrétan 100%-ban az exkluzívok miatt vettem PS-t, most már van multiplatform játékom is, ha már megvan a konzol és épp leárazták" - alapon) és a használat egyszerűsége és komplikálatlansága(valamivel kevesebb bug is van, mint PC-n, gondolom java részt a driverek hiánya okán).

    A konzolok elleni érvek java része is nagyon felszínes, némelyik még hazug is. Pont, mint a PC ellen...
    Mostanság többen azzal vádolnak, hogy valamelyik terméket vagy céget védem, de azt tudom mondani, hogy én mindig azt védem, amit alaptalanul vagy elvtelenül támadnak. Védtem én már Windows-t, Linux-ot, Microsoft-ot, Sony-t, PC-t, konzolt, AMD-t, NVidiát, Intelt... valahogy a fanboyok nem tudják felfogni, hogy nem vagyok egy közülük, és bár néha tévedek, az igazság fontosabb a számomra mint bármely márka vagy termék iránti lojalitás vagy szimpátia... és ezt sem szeretném a továbbiakban bizonygatni, ha nem bánja a díszes társaság...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák