Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Nézzük a tényeket:
    - Játékok tekintetében semmivel nem áll rosszabbul mint a nagy PS4, sőt. Szerintem mindkettő konzol leégette magát, de xbox one-on talán még jobb is a helyzet. Csak a sony magasabbra rakta a lécet, így jobban el is maradt tőle.
    - A teljesítménydifferenciáról már semmit nem lehet tudni, mert össze vissza kamuznak. A reálisan sejthető 30-40% erőtöbblet egyszerűen kevés lesz kategóriákkal jobb grafikára PS4-en, a mostani különbség szint az ami realizálódni fog az egész életciklusban valószínűleg, mert a legtöbb cím multiplatform lesz. Az exkluzívoknál meg pont az egyedi tervezést tudják állítólag kamatoztatni az xboxnál, így nem hiszem hogy a mostanitól drasztikusabb különbség alakulna ki a két konzol között, a sony erősebb és szebbek a játékok, valamivel.
    - Rendszer tekintetében megint csak hiányosan indult mindkettő, de eddigi tapasztalatok alapján xbox-nál simább lesz az online rendszer hosszú távon.
    - És a fizikai tulajdonság. Valakit nem érdekel, valaki nem hallja, de a PS4 kisebb házban van, kisebb hűtője van, kisebb ventilátorral. Nekem fontos a hang és fizikai minőség, ebbe az irányba az x360 üldözött el, egy életre elég volt a traktor hangja.

    Összevetve a döntés pozitív az olyanoknak mint én, mert ha jó játékok lesznek rá akkor nem érdekel kicsit rosszabb grafika, ha minden másban legalább olyan jó illetve jobb mint a vetélytárs. De a kommunikáció az fájóan gyenge és ésszerűtlen.

    Persze ha a (alsó)középkategóriás gépemtől nem tudnak többet felmutatni továbbra sem akkor meg felejtsenek el, de az AMD próféták szerint erről szó nincs és bitang játékok lesznek...majd meglátjuk.

  • Peat;)

    veterán

    válasz hommeros #66 üzenetére

    A PS4 tudom hogy nem sületlen, de én nem vágyom égett nappalira. ;]

    Egy mondatos böfögés az elfogult emberek tipikus ismertetőjegye, ezt a PH!-n a tagok nagy része azért már tudja. Ha cáfolsz akkor többet érsz el. Csak nincs mit, mert semmi olyan nem írtam ami nem igaz jelenleg. :) Rohadtul fáj a ps4 szimpatizánsoknak amikor leírom hogy mindkét gép gyenge, kb mindig ebből van a vita. Aki tényleg 30-40%-os erődifferenciára kategóriákkal más minőséget vár el annak nincsen realitásérzete. A PS4 is már nyomatja a 900p-t, ez van. Mindkettő gyenge.
    Az előző generációban ami szintén sokat fejlődött a legtöbb 1080p-s játék a generáció elején jött ki. Csak hogy riogassak még. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz gyuribácsi88 #104 üzenetére

    Az hogy egy fórumon leírok olyan állításokat kulturáltan amiket nem tudtok megcáfolni de valamiért zavar titeket és ilyen formán adtok neki jelet az a saját problémátok. Semmi bántót és semmi valótlan nem írtam, illetve a hülye szóvicc után smileyztam a hülye hozzászólásra.

    Nekem volt wii-m is és baromira nem érdekelt amikor leszólták grafikailag, igazuk volt de engem kárpótolt más dologban. Van telefonom, a topikjába már nem megyek, mert amikor leírtam hogy ilyen és ilyen hibái vannak egy szerencsétlen érdeklődőnek a cáfolatok helyett azonnal kaptam ott is hülye vagy hozzáállást a márkafanoktól. Ha lesz megint konzolom és kifejtem a tapasztalatom akkor abban is lesz kritika.

    A megmondó ember fogalma nálam az amikor valaki egy szó szerinti böffenéssel intéz el egy konkrét pontokat felvonultató írást. Te egy ilyen böffenés mellett foglaltál állást, így a kérdés tárgyával inkább önmagadat kellene kapcsolatba állítanod, mert a te hozzászólásod is csak egy sértődés keltette megnyilatkozás. Én ezzel lezártam, ennyire véresen én nem fogom fel. Én a gyártókra haragszom továbbra is, kifejtettem miért.

    newd: a legelső hozzászólásban mit írtam? Hogy a mostani differenciaszintet várom továbbra is. Ez nálam azt jelenti hogy a sony erősebb. Ja ezt is leírtam. De azt nem jelenti számomra hogy jelentősen szebb látványvilágot produkál. Ha a két gépet elindítják ugyanazon a játékkal egymás mellett tuti rábököm melyik a ps4. De egy generációnyi, vagy félgenerációnyi, vagy harmadgenerációnyi különbség nincs a gépek között, véleményem szerint. Így vagy elfogadod vagy nem az én álláspontomat.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz newd #109 üzenetére

    "A reálisan sejthető 30-40% erőtöbblet egyszerűen kevés lesz kategóriákkal jobb grafikára PS4-en, a mostani különbség szint az ami realizálódni fog az egész életciklusban valószínűleg, mert a legtöbb cím multiplatform lesz. Az exkluzívoknál meg pont az egyedi tervezést tudják állítólag kamatoztatni az xboxnál, így nem hiszem hogy a mostanitól drasztikusabb különbség alakulna ki a két konzol között, a sony erősebb és szebbek a játékok, valamivel."

    Szerinted ez egy xbox márkahű ideológia. A teljesítménykülönbség eltűnését úgy adod a számba hogy annak ellenkezőjét írtam. Én itt lezártam a vitát mert amikor már hazugságokat ad valaki más állításába az egyszerűen túl komolytalan.. :)

  • Peat;)

    veterán

    válasz Mardel #119 üzenetére

    "Elkepzelheto, hogy nem lesz kovetkezo gen, legalabbis nem ilyen formaban, sot az is hogy a kovetkezo mar mobil es nem pc frontrol fog jonni." Ezt azért kétlem, illetve remélem hogy nem ez lesz mert az visszalépés lenne, kicsit túl vannak értékelve a mobil dolgok is, kézzel fogható eredmények nélkül. Több éves lemaradásban vannak, sok generációnyival, azt nem lehet behozni pár év alatt.

    Én is bízom benne hogy pár év múlva a mostani konzolkínálattal kompatibilis, de 4k! tv-kre optimalizált (étsd 1080p olyan lesz mint most a 720p, 4k persze hogy akkor sem lesz meg)gépeket látunk majd a boltok polcain. Persze tisztában vagyok vele hogy ez nem a gyártók érdeke. Jó példa erre a ps3-as játékok ps4 verzióinak újrakiadása, de xboxon is lesz ilyen mielőtt megint kapnám a magamét. Mindenesetre a piac most megmutatta hogy nagyon is vevő a klasszikus konzolokra, csak marketing kell.

Új hozzászólás Aktív témák