Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CloZee

    aktív tag

    válasz bambano #35 üzenetére

    Üdvözöllek a 21. században, ahol az interneten milliószor több tudás tárul eléd, mint a világ összes könyvtárában együttvéve. Ja, hogy a könyv az jó, a net meg nem, mert konzervatívok vagyunk, oké!

    (#36) bambano : Szóval szokásosan csak a magas lóról magyarázol de magyarázatot adni nem tudsz.

    (#39) greenity: Részben igen, de ehhez az kell, hogy baromi sokat olvass innen onnan, hogy tudd a dolgokat. Az pedig, hogy a kötelező az ugyan miért kötelező az ismét egy vicces kérdéshalmazt vet fel. Mivel jobb a kőszívű ember fiai (de utáltam) mondjuk egy (hasraütés) Metro 2033-nál? Elhiszem én, hogy jó könyv volt, de nem 2014-ben hanem 1869-ben. Könyörgöm, azóta eltelt 145 év.. Se a felfogás, se a szövegkörnyezet, se a mondanivaló nem aktuális. (Mit fogok kapni, hogy össze mertem jókait meg glukhovsky-t hasonlítani). Vannak persze időtálló könyvek, mint a korábban is említett Az ember tragédiája, de ha fegyvert tartanának a fejemhez se tenném kötelezővé, mert képes vagyok felfogni, hogy sok embernek ugyan olyan szar mint nekem a K.E.F. azt meg végképp nem akarom, hogy az olvasást megutáltassam bárkivel is azért, mert én kötelezővé tettem egy számára totál érdektelen könyvet. Viszont ajánlottnak maradhatna, de ott is felül kellene vizsgálni ~10 évenként az összes könyvet, és nem, nem ugyan azoknak akik előtte 10 évvel is tették, hanem a fiatal tanároknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák