Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz kovy79 #189 üzenetére

    Az a baj hogy csak Amerikában :(

    Családon belüli példa :

    VW Passat/Golf kombi szinte azonos évjárat azonos motor stb, Amerikában élő rokon : Vételár visszatérítést kapott, Németországban élő rokon pedig szoftverfrissítést, amit többször visszautasított amire a gyártó közölte "Nem érdekli őket hogy a turbo és a részecskeszűrő előbb elhalálozik 1-1,5 évvel, ha nem frissít kivonják az autót a forgalomból".

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kovy79 #240 üzenetére

    Fölöslegesnek találtam erre reagálni...

    Olvasgass utána, hogy milyen visszahívások (gy.k. "hibajavítások") vannak az autóiparban!
    Még egy olyan filléres gyártó, mint a Suzuki is visszahív 20 éves autókat.
    Amerikában olyan törvényi szabályozás van erre, hogy akár egy komplett gyártó lehúzhatja a rolót, ha nem tartja be...

    Amennyire emlékszem autó-visszahívásokat garin kívül csak belesetveszély/életveszély esetén szoktak meglépni. Az hogy malware-es lesz az interneten lógó foltozatlan Windows és jó esetben Bitcoint számol rossz esetben meg ellopják a hitelkárytaszámot aligha nevezhető balesetveszélynek...

    Másrészt meg nem tudom milyen Suzukit hívtak vissza 20 év után, de meglepődnék, ha lenne bármilyen Suzuki ami 20 év után teljesíti a visszahívás feltételeit amibe _gondolom_ beletartozik, hogy végig márkaszervízben volt javítva eredeti alkatrészekkel és nem kezdték el mondjuk legkésőbb 6-7 évesen Jóska-Pista szomszéd garázsában bontott alkatrészekkel kendácsolni.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kovy79 #244 üzenetére

    Nővéreméknek kb. 3 éve cserélték (nem, nem volt semmilyen feltétel, mivel életveszélyesnek minősített probléma).

    Igen, tehát életveszélyesnek volt minősítve. Egy hibás/foltozatlan desktop oprendszer hol lehet életveszélyes?

    Az "amennyire emlékszem" meg a "gondolom" most megállja a helyét?

    Igen, megállja. Mivel a hozzászólók 95%-val ellentétben én ha valamiben nem vagyok biztos és csupán valószínűsítek valamit (autók visszahívásával kapcsolatos dolgok) akkor a mondandómat egy "szerintem" vagy "úgy gondolom"-mal vezetem be.

    Ha a nagy fikatengert indító hozzászólók úgy kezdték volna, hogy: "Én igazából nem értek a windowshoz és más oprendszerkhez sem, ezért összehasonlítási alapom sincsen, de nem szeretem a wint, mert nem tudom beállítani amit kéne illetve nem úgy működik ahogy szerintem kellene ... "

    akkor semmi gond nem lenne.

    A probléma ott kezdődik, hogy valakik képtelenek elfogadni olyan érvet, mint "nem tetszik", "több gondom volt vele, mint a korábbival".

    Ezt én el tudom fogadni, de nem kell meglepődni, hogy ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi az a több probléma mint a korábbival. Lehet, hogy ezeknek egy része nem valós probléma, más része persze simán lehet az.

    A #70 példádból kiindulva akkor a te logikáddal mindenkinek 10 évente kötelezően le kellene cserélnie az autóját?

    Nem, nem kell. De ugyanúgy senki nem kényszerít rá, hogy cseréld le az XP-s/ Win7-es gépedet. Magaddal teszel jót, ha ezeket időben lecseréled.

    Csak azért, mert a cég dolgozói nem tettek meg mindent a biztonságért egy pár éves termék esetében?

    A Win7 még mindig 10 éves, az XP-t pedig 13 éven keresztül szupportálták. A fenti mondatod pedig rávilágít arra, hogy fogalmad sincsen arról, hogy számológépnél-aknakeresőnél bonyolultabb alkalmazásokban nem lehet megoldani a tökéletes hibamentességet. Mindig lesznek hibák, akik pedig elhivatottan keresik ezeket a hibákat mindig fognak találni, és hiába van/lenne minden hiba záros időn belül foltozva, a progrogram továbbra is fog tartalmazni maradék hibákat. Ez nem Windows-specifikus.

    Ez az igazi fogyasztói társadalom csecsén felnőtt hozzáállás...
    Mint említettem az amerikai NHTSA a világ legnagyobb autógyárainak a tökét szorongatja és dollár milliárdos büntetéseket szab ki, ha csak egy csavar nem biztonságos egy 20 éves autóban (Dél-Koreában is volt nemrégi példa /BMW, bár itt nem 20éveseknél/).

    Ennek ellenére nem sok 20-éves autómodell visszahívásról hallok, amit pedig visszahívnak az valamiért életveszélyes volt -mint ahogy legfelül írtad-.

    Az MS esetében ráadásul irodában, segget meresztő programozókról van szó, akiknek az irodából sem kellene kimenniük.

    A programozás kemény szellemi munka, meg kéne becsülni őket. :U

    Mindezek mellet látszik, milyen munkát végeznek, elég csak az elmúlt 3-4év win8-10 frissítéseit, illetve az azok utáni problémák számát megnézni...

    Aligha tudod megítélni, hogy milyen munkát végeznek, én sem tudom. Nyilván lehet egy képed, hogy mennyire vagy azzal elégedett amit neked nyújtanak, az elégedetlenségedet hangoztathatod is, válthatsz is más rendszerre, de kívülről megítélni, hogy hol milyen minőségű munka zajlik aligha fogod tudni amíg IT Caféból meg szólás-hallásból tájékozódsz. (Én sem tudom)

    és ezek milyen kihatással vannak a biztonságra, emberekre, egzisztenciákra. Nem, nem csak Bitcoin-t számolgat adott esetben! De ha így is lenne, akkor miért akkora baj szerinted a Win7 frissítések leállítása?.

    Hát én inkább használnék foltozatlan windows-t netbankolásra, mint nyári gumit télen. Ha választanom kéne a biztonságos szex és a biztonságos netezés között, akkor a biztonságos szexet választnám etc. Szerencsére nem kell választanom.

    Szerintem nem baj a Win7 frissítések leállítása, tereljenek át mindenkit 10-re, legyen csak egy helyen a felhasználóbázis.

    Elvégre ez az egyik leggyakrabban elhangzott érv: "öngyilkos ki nem friss OS-sel éli mindennapjait". Most hirtelen ez nem problémás és "csak Bitcoin-t számol"?

    Ezt biztosan nem én mondtam és nem én fújom fel aránytalanul a problémát. Az autós példánál maradva, 2017-ben Magyarországon 624-en haltak meg közúti belesetben. Vajon hányan haltak meg foltozatlan oprendszer miatt?

  • narumon

    őstag

    válasz kovy79 #244 üzenetére

    Az MS esetében ráadásul irodában, segget meresztő programozókról van szó, akiknek az irodából sem kellene kimenniük.

    Ennek ellenére egy autó ezerszer egyszerűbb eszköz mint egy win méretű program. Azért ezzel nem árt tisztában lenni.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák