Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bici #55 üzenetére

    Szerintem a 2020-as tamogatas vege csak kritikus kornyezetekben fog valtasra osztonozni embereket. Aki 2019ben W7-en van kikapcsolt frissitesekkel, az 2020ban is azon lesz, ez itt szerintem nem relevans.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bici #57 üzenetére

    Szerintem itt annyi tortent, hogy a blizz lerakott annyi penzt ami megerte az ms-nek aztan az X munkaorat, hogy ez a funkcio elerheto legyen. A cikm is emliti, hogy ugye ez nem a wu-n keresztul lesz kiosztva, hanem maga a jatek telepiti a szukseges dolgokat. Ezt a funkciot konkretan csak az kapja meg, akire egyszerre igaz a W7 es a WoW-al jatszok, nem hiszem hogy ez egy hatalmas tomeg lenne (vilagviszonylatban persze).

    "A Microsoft-nak eddig nem nagyon megy ez a rolling release modell.
    Legyen csak evente frissites, vagy ket evente, de akkor az legyen fasza. Az MS juzerek nagy resze nem szeret kiserletezni, mint egy Arch linux juzer."

    Ezzel teljes mertekben egyet ertek, de ne hagyjuk azert figyelmen kivul, hogy ez egy nagyon uj dolog naluk. Arch miota letezik RR, a Win meg az elmult 2X evbol csak az utolso 5ben. Nyilvan ez egy komoly atallas. Persze ez nem magyarazat azokra a hibakra amiket osszehoznak neha, de teny.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Zolik

    senior tag

    válasz Bici #57 üzenetére

    A WoW-nak közel 2millió előfizetői felhasználója van. Ha a játékosok 40-50%-nak van régi gépe amin win7 van és tökéletes elmegy rajta a WoW akkor is megéri a blizzardnak hogy kicsit együttműködve az MS-el , hogy támogassa ezeket a játékosokat. Ha csak 20%-os előfizetői bázist buknak mert a WoW már nem támogatja a win7-et többé az is majd fél millió előfizető akiket esélyesen nem fognak rá kényszeríteni hogy új gépet vegyenek, max nem játszanak..

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Bici #67 üzenetére

    Igen, ez igaz. De ahogy az XP-re is kiadtak - jóval a hivatalos támogatási idő lejárta után - néhány fontos javítást szerintem az MS itt is be fogja látni, hogy túl sokan használnak még 7-est és túl nagy kárt okozna ha nagyon fontos biztonsági javításokat nem adna ki legalább fél évente egyszer.
    Sok helyen látok még így is XP-t, mert az amire használja neki elég, a tűzfal/vírusirtó ami van hozzá meg tartja magát. Faterom gépére is csak azért tettem 7est mert a levelező program szenvedett xp alatt. Kb csak arra használja meg néha a keresőt. Sok helyen látom hogy fél éve, 1 éve, de van olyan hogy valahol találkoztam olyannal hogy 2 éve nem frissítette a win7-et, mert 1) nem tudta mi az az ikon ott a sarokban/nem mert rá nyomni, 2) nem látta szükségesnek mert minden jól megy. Innentől kezdve szerintem meg mindegy neki, hogy van e javítás a win7hez vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bici #67 üzenetére

    "En egy OS gyartokent nem engednek egy Win7+WOW-nyi felhasznaloi bazist foltozatlanul, es ez akkor is igaz lenne, ha ez a DX12 runtime nem jott volna ki W7-re."

    Hat nezd. Ezzel reszben egyetertek, reszben nem. Egyetertek, mert nyilvan az MS felelossege kellene legyen a sajat gyereke, az o feladata lenne biztonsagosnak megtartani.

    Amiert viszont nem ertek egyet, az az, hogy ez a rendszer lejart. Az MS minden lehetoseget megadott a usereknek a valtasra, sot, meg tobbet is. Pl szerintem a W7 ingyenes W10re migralasa peldatlan volt az ms addigi uzletpolitikajat nezve. Idot is adott ra, nem 2 napod volt eldonteni hanem egy eved. Az RR kiadassal gyakoatilag biztositott rola, hogy nem kell ujra megvenned sok penzert az uj verziot. Adtak ki toolt ami frissites elott megvizsgalta a hw kornyezetet , hogy ne erjen meglelepeteskent ha valami nem oke. Osszesegeben szerintem mindent megtettek, hogy ez a valtas kenyelmes legyen. Ezek utan tobb alkalommal is kitoltak egy halott rendszer karbantartasat. Namost akinek ez sem eleg, az hasznaljon foltozatlan rendszert. Ennel tobbet csak akkor tehettek volna, ha vesznek mindenkinek uj gepet...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Bici #67 üzenetére

    Nem az a fo gond, hogy ezt megleptek. Az a gond, ha kozben jovo januartol foltozatlanul marad a w7, mikozben sokan hasznaljak.

    Az elsődlegesen a felhasználók baja.

    Veszel egy új autót 4-5-6M Forintért és kapsz rá 2-3-4év garanciát gyártótól függően.

    Veszel egy 100-200E forintos gépet hozzá csomagolt oprendszerrel (a többség) és azon megy a sírás, hogy a gonosz pénzéhes gyártó 11 év után beszünteti hozzá a szupportot és merészelne az újabb felé terelni?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Bici #71 üzenetére

    Es ha mar nem sikerult a tereles, akkor legyen legalabb biztonsagi support.

    A support megszűnése a terelés egy módszere. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. Ha nem tetszik neki a W10 váltson Linuxra vagy Mac-re.

    Én egyébként kifejezetten későn szoktam OS-t váltani és nagyon ragaszkodom a megszokott dolgokhoz. A Win7 => Win10 váltás is csak kb fél éve történt meg nálam, az is csak azért mert egy program miatt rá voltam kényszerítve.

    Instal előtt 1-2 napig bújtam a fórumokat, hogy mit hogyan, melyik verzió kell, hogy tudom majd a nem kívánatos dolgokat kikapcsolni etc.

    Aztán miután felraktam a Win10-et, gyakorlatilag az első óra után már egy pillanatig sem éreztem azt, hogy a Win7 bármiben is jobb lenne ami számít. Összesen két frissítéssel volt egy kevés macerám (1x boot loop, 1x néhány usernél volt adatvesztés, nekem is ellenőriznem kellett) és kb ennyi.

    Nálam ugyanez volt anno a WinXP-vel és a Win7-tel is. Későn váltottam sok vacillálás után, de mikor fent voltak a gépen azonnal láttam, hogy sokáig jóban leszek velük. Nem is csalódtam.

    Az ilyen, "nem jó a Win10, mert a laptop gyártó szoftverei frissülnek" dolgot nem tudom máshová sorolni, mint az értetlen károgás kategóriába.

    _____________

    Másrészt az asztali Windows egy sokunk számára igen szimpatikus tulajdonsága az egy a tábor egy a zászló mentalitás.

    Egy verzión belül kevés kiadás van és azok szinte ugyanúgy néznek ki és szinte mindenben megegyeznek. Egy verzión belül gyakorlatilag nincsen töredezettség és ha valami nem működik vagy nem úgy működik ahogy kellene, vagy esetleg valamire szükségem van, akkor biztos lehetek benne, hogy emberek milliói keresik a megoldást ugyanarra a problémára, ergó a Google első találata lesz a megoldás.

    Ahhoz, hogy ez hosszú távon így is maradjon, a platformot egyben kell tartani. Akinek egyénieskedés kell, az felőlem menjen Linuxra. Ott majd megismeri az Opensource Istenét...

    Én nem kérek ebből. Részemről elfogadtam, hogy egy termék soha nem lehet mindenben mindenki számára tökéletes, számomra sem az. De az egységes platform méretéből adódó előnyei számomra és sokunk számára vannak olyan fontosak, hogy azt a véleményt képviseljem, hogy

    A kiálló szögeket verjék be...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák