Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    Nem emlékszem már rá, hogy az XP lett-e elhalasztva és mennyivel. De szerintem a hetest ez semmiben sem befolyásolja, le lesz állítva januárban. Max ha világméretű hiba kerül elő ahhoz adni fognak javítást utána is (pláne amíg tart a céges update, tehát 3 évig), mint pl. a Wannacry esete. De amúgy sajt lesz az egész W7 és nem lesz támogatva tovább.
    Más téma, hogy ez home userek esetében kb. semmit nem jelent és home usereknél már évek óta lyukas mert kikapcsolják az updatet amúgy is. Ha azt vesszük alapul, hogy SP1-es telepítővel nyomják amit minden reinstall után kapcsolnak is ki update szinten, akkor 2011 tavaszi rendszerrel lógnak a neten.
    Nem is csodálom ezek után, hogy a Microsoft a W10-ben nem engedi az updatet kikapcsolni, teljesen megértem és igazuk is van. Mondjuk cserébe illene legalább tesztelni is...
    Az XP-nél még nem volt jelentős ez a probléma ki hány éve nem frissült rendszerrel lóg a neten, mert nem volt ennyire előtérben a kiber élet. A W7 viszont már más időkbe született.

    A 8.1-et amúgy miért nem szeretik a W10-et unszimpatizálók? Abban ki lehet kapcsolni az update-t, meg ha jól tudom nincs tele háttér alkalmazásokkal és nem lopkodja a felhasználói szokásokat sem. Arra még van 3.5 év, nyugodtan áttérhetnek rá. 3.5 év alatt meg csak kiköhögi a nyűgjeit a W10 vagy megjelenik egy W11 (a víziókkal ellentétben).

    Egyébként meg ha nem az OS akkor a rajta futó app fogja lopni a felhasználói szokásokat, a böngészők vagy a weboldalak már évek óta csinálják és érdekes módon nem zavar senkit, de ha W10 teszi ezt az meg baj... Ez bár nem szép, de semmi meglepő sincs benne, ma már minden ami bitekkel működik az felhasználói szokásokat rögzít és továbbít a szolgáltatónak. Erre mindig csak sziszegések voltak, de ha a W10 teszi ezt akkor meg ordibálás. Nem értem....

    A W10 ellen egyetlen undormányt lehet felhozni és abban igaza is van sokaknak, az a kikapcsolhatatlan update. Mert bizony sok gépet hazavágott már és okkal tartanak tőle. Viszont a Microsoft meg okkal csinálja így, mert megunta, hogy ma ezer éve nem frissült rendszerrel lóg milliós tételű ember a neten. Ez egy csúnya ördögi kör így, mert az emberek nem akarnak updatelni okkal, a Microsoft meg akar okkal, de tesztelni sem hajlandóak így maradnak a bugok és az emberek úgyszint nem frissítenek okkal.
    És megtehetik, hogy nem foglalkoznak vele, mert nincs konkurencia. Linux életképtelen, Apple-nek megvan a saját világa, Google meg tökéletesen elvan az egyre terjeszkedő mobil eszközökön. Senkit nem érdekel a bár lassan, de zsugorodó PC piac. A Microsoft azt csinál amit akar. Telefonokkal ráb#sztak ott ez nem működik, de PC-n azt csinálnak amit akarnak. És a W10 marad olyan amilyen, a W7 pedig le lesz kapcsolja januárban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák