Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Ispy #653 üzenetére

    Én eddig egy régebbi, még béta verziós Xenial -t használtam. Ez a Kodis Xenial kíváncsivá tett. Viszont, a Puppy működése, használata kicsit eltér az általános, telepítős Linuxokétól. Tulképp egy virtuális gép, amíg először ki nem kapcsolod. Ezért érdemes úgy kezdeni, hogy első beállítás után kikapcsolod. Olyankor rákérdez a mentésre. Általad választott meghajtón (ez lehet az is, amiről bootolsz) létrehoz egy sfs kiterjesztésű konténerfájlt, ahova később a változásokat menti. Boot -nál az alap rendszerrel együtt ezt is betölti (hacsak te nem döntesz másképp). Több ilyen sfs fájlod lehet. Pl. egy office -os, egy multimédiás, stb. Később azt csatolod, amelyiket akarod.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Ispy #653 üzenetére

    Amúgy azt nem értem, hogy aki egy DOS-t tudott kezelni, annak miért gáz egy bármilyen terminálablak, vagy akármilyen OS :D

    Hogy túl sokféle a variáció - valójában ha valaki minimálisan utánanéz, akkor rájön, hogy Ubuntu van, meg néha Fedora, ami kezdőknek való. Persze ilyet nem szokás, meg gondolkodni sem.
    Amúgy sokat lendített a dolgon a MS csempés lépése, egy csomó user elkezdte nem érteni a wint :D A másik, ami segít a Windóz monopóliuma ellen, hogy a beágyazott eszközök egyre elterjedtebbek, amiken többségében nem Windows van. Persze lépett az MS is ebbe az irányba, de meglátjuk, mennyire lesz sikeres.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák