Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #619 üzenetére

    Tudom köszi! Én mindig megfogadom a tanácsaidat! Megjelenítőkkel kapcsolatban főleg. Igazából még mindig nincs belakva egyik gépen sem a Mint 19, a 18.3 van rendesen optimalizálva. 😉
    Két HP Elitbookra is felraktam Tara-t, amit elvittek, emiatt hagyom a saját HP 8570p-n is úgy, ahogy települt, hátha valamivel elakadtak a használói, bár bő 2-4 hónap alatt nem kaptam kérdést.
    A desktop AMD APU-val meg olyan, mint egy jó traktor. (persze csendesebb)

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz CPT.Pirk #619 üzenetére

    Sokszor nem elég csak feltenni a csomagokat, de a böngészőket és lejátszókat is konfigurálni kell, hogy használják. Nálam Intel IGP-n (HD3000) alapból nem használja a VAAPI-t, hiába van fent Archon a hardverhez megfelelő libva-intel-driver, meg írja a libva-utils csomagból a vainfo, hogy minden rendben van, helyesen sorolja fel, hogy a GPU támogatja a MPEG2, H264, VC1-et.

    Pl. mpv-nél/SMPlayernél külön ki kell kényszeríteni -hwdec kapcsolóval, így megy, érdekes a --vo=vaapi kapcsolóval meg nem megy, pedig ugyanazt kéne csinálniuk. Az utóbbi besírja, hogy [vaapi] Failed to initialize VAAPI: unknown libva error. Elvileg ezen a --gpu-context=wayland kapcsolónak segítenie kéne Gnome 3 Wayland alatt, de nem segít, épp úgy kiírja ezt a hibát. Bezzeg -hwdec kapcsolóval meg simán jó, és nem csak kiírja, hogy Using hardware decoding (vaapi-copy), hanem a CPU terhelés is visszamegy hatodára, tehát ténylegesen is használja, még 1080p-vel is csak valami 3% a terhelés egy mag egy szálán.

    Böngészőknél a Firefox egyáltalán nem támogatja a hardveres dekódolást, és a GPU használatát is ki kell kényszeríteni, mivel nem engedélyezett default.

    Chromium-ból is külön a vaapi-sat kell feltenni, a sima nem tudja használni a VA-t. VDPAU-nál nem tudom mit kell felrakni.

    Abban viszont egyetértek, hogy érdemes ennek utánajárni. Azért ha már a GPU támogatja, nagyon nem mindegy, hogy használva van-e. Legrosszabb esetben az ember felrak minden csomagot, bekonfigurál mindent, és továbbra sem lesz használva, de a rendszert, lejátszást nem töri el, érdemes vele kísérletezni.

Új hozzászólás Aktív témák